HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Atypický návrh bytu ve stylu Wabi-Sabi: surové dřevo, beton a rustikální kámen

Existuje správná definice estetiky? Každý z nás má jiný vkus, který je založený na našem životním stylu. Ať už jste fanoušky jemného skandinávského stylu, nebo se vám naopak líbí drsnější design, jste na správném místě. Tento návrh interiéru totiž kombinuje obojí, přesvědčte se ve fotogalerii.


Inspirace pro atypický návrh bytu – surové dřevo, beton a rustikální kámen
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Osobitý styl se nejvíce odráží na interiéru vašeho domova

Design Wabi-Sabi (japonský styl zaměřený na přijetí krásy v její pomíjivosti a nedokonalosti) si v tomto případě pohrává s rustikální estetikou. Přes starý dřevěný masiv až po jednoduché a hladké textury polštářů, koberců a ložního prádla se dostáváme k modernímu návrhu, který bere dech i těm největším špičkám v oboru.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Obývací pokoj lemují robustní dřevěné trámy a sloupy. Jejich struktura je drsná a v kombinaci s hladkou sedací soupravou vytváří tento pokoj dokonalý dojem. Součástí této místnosti jsou i dvojité dveře, které umožňují vchod na terasu s japonským čajovým stolkem. Nahlédněte do fotogalerie a prozkoumejte tyto atypické návrhy. Dozajista oceníte i velká stylová kamna, která jsou dominantou celé místnosti.

Správné vyvážení elegance

Obývací pokoj je od kuchyně oddělen několika barovými stoličkami čokoládové barvy. Nad jídelním barem visí tři obrovské lustry připomínající elegantní tvar motýlí kukly. Tato svítidla jsou téměř v každé místnosti a mají různé tvary i velikosti. Díky nim se v interiéru vytváří decentní kontrast mezi jemností a drsností.

Vana navržená hned vedle nočního stolku v ložnici

Postel složená z palet perfektně zapadá do celého kontextu ložnice. Lemují ji dvě obrovská světla, a to není zdaleka vše. Některé moderní domácnosti převzaly ideu, která spočívá v propojení ložnice a koupelny, a tento návrh je dokonalým příkladem takového počínání. Podívejte se do galerie fotografií a posuďte sami, zda by se vám líbil takový zásah do soukromí. Koberce s přírodní texturou, nedokonalá struktura betonové stěny, nedbale ustlaná postel a ratanový kobereček u vany – to vše je dokonalým příkladem designu Wabi-Sabi.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.01.2022

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

3

Ratanový nábytek do interiéru: Fotogalerie a praktické rady

Zvažujete do vašeho interiéru ratanový nábytek? Zde zjistíte jaké má ratanový nábytek výhody a nevýhody a inspirujete se v bohaté fotogalerii.

Bio krby: Je lihový krb jen hezká podívaná, nebo vás opravdu zahřeje?

Bio krby spalují biolíh a nepotřebují ke svému provozu komín. Mít je můžete třeba i v bytě. Vytopí vám však bio krby v obýváku celý byt? V článku se dozvíte, jaké jsou druhy bio krbů i kam je lze umístit.

Přineste si kus přírody do města. A rovnou k vám domů!

Přírodní prvky v interiéru blahodárně působí na naši pohodu i zdraví. Blízký kontakt s přírodou je pro nás v dnešní uspěchané době stále důležitější. Přinášíme proto pár jednoduchých triků, jak si kus přírody přinést do bytu a vytvořit z něj útulnou oázu klidu.

Ověřené tipy, jak přifouknout malý byt

Jak zařídit malý byt, aby mohl plnohodnotně konkurovat větším bytům? Stačí porozumět radám interiérových architektů a můžete se místo do tmavého kutlochu vracet do příjemného a pohodlného interiéru. Přinášíme vám souhrn ověřených rad, jak vyzrát na malý byt.

Autonomní nábytek: chytrá hříčka, která promění interiér

Vypadá to jako zmatek a náhodná změť dřevěných hranolů. Všechno tu ale má svůj řád a význam.

Miniaturní dům pro tříčlennou rodinu – jak se v něm žije?

Minimální rozměry domu vás nemusí omezovat, když víte, jak do něj správně zapracovat víceúčelový dřevěný nábytek. Přesvědčte se sami.

Padesát let starý ateliér předělali na moderní byt, kterému vévodí nerez

Ateliér ze 70. let předělali k nepoznání. Vlastními silami s pomocí designérky vytvořili moderní bydlení, kterému vévodí originální nerezová kuchyně.

Chalupářský styl bydlení – český venkovský styl nejen na chatu a chalupu

Zařiďte si vaši chalupu v tom správném venkovském stylu. Poradíme vám, jak může vyniknou tradiční nábytek i s dekoracemi, ovšem moderní cestou. Pojďte s námi prozkoumat chalupářský styl bydlení.

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Nechte si inspirovat pařížským bytem nabízejícím interiér plný dřeva a světla

Renovovaný pařížský apartmán dávno nepřipomíná přeplněné staré byty plné zbytečností a starého nábytku. Přesvědčte se!