Nechte si inspirovat pařížským bytem nabízejícím interiér plný dřeva a světla
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nechte si inspirovat pařížským bytem nabízejícím interiér plný dřeva a světla

Představa, že typický pařížský byt je plný stylových zbytečností, historického nábytku v různém stavu, rozličných barev a připomíná kulisu k filmu Amélie z Montmartru, je dnes už dávno překonaná. Abychom tento mýtus vyvrátili, přinášíme vám možnost nahlédnout do renovovaného dvoupatrového apartmánu, který se nachází v historické čtvrti francouzské metropole. Byt má 168 metrů čtverečních a nachází se v nádherné staré vile, příběh tak nese samotný prostor a interiér je proto spíše prostší.


Moderní pařížský byt
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Interior design: noa* network of architecture, photos: Antoine Huot

Vzdušnost, světlé barvy, jednoduchá elegance. To jsou společné jmenovatele pařížského bytu, který vám dnes představíme. Vzhledem k tomu, že v něm bude žít rodina italského původu, i tým architektů pochází z italského studia, které do svých návrhů často dostane velké množství dřeva. Dřevo hraje hlavní roli i v tomto bytě.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Interior design: noa* network of architecture, photos: Antoine Huot

Elegance a světlé barvy

Dům, v němž se apartmán nachází, leží v čtvrti Le Marais na pravém severním břehu řeky Seiny, která je dnes plná nádherných galerií, muzeí, elegantních podniků a paláců. V jednom z nich také sídlí Francouzský národní archiv. Právě eleganci, moderní přístup a atmosféru čtvrti se snažili architekti přenést i do interiéru bytu. Krom odstínů dřeva zde najdete světle modrou barvu přecházející do šedého mramoru. Barvy čalounění, podlah, stěn i stropu jsou prý inspirovány pařížskými střechami.

Dvě patra jednoho bytu

Byt má dvě patra. Hned za vstupem je zajímavým způsobem řešená podlaha. Obytná část je v dřevěném provedení, a to z parket z běleného dubu, naopak okolo vede půlkulatá chodba z teraca, směsi cementu a kamení. Celý prostor je tak koridorem naznačeným na podlaze pomyslně rozdělen do dvou různě využitelných ostrůvků. Najdete tu na jedné straně odpočinkový kout s výhledem na Seinu určený k relaxaci, četbě nebo diskusím. Na druhé straně je pak kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj s krbem obloženým mramorem. Prohlédněte si netradičně řešenou podlahu v naší fotogalerii.

  Mohlo by vás také zajímat:

Výrazné schodiště

Zásadním prvkem spodního patra je pak schodiště vedoucí do horního podlaží, které prostor opticky rozčleňuje. Ve spodním patře jsou dále dvě ložnice, koupelna a technické zázemí, jako je šatna, WC a prádelna. V jedné z ložnic najdete elegantní volně stojící vanu z jednoho kusu mramoru, skvěle vypadající v kombinaci se dřevem. Nicméně velkou výzvou bylo stávající konstrukci domu posílit tak, aby těžký kamenný kousek unesla.

V horním patře najdete skvělou multifunkční místnost s možností domácího kina, ale také pokoj pro hosty s vlastním sociálním zařízením.

Dřevo v interiéru a lampy

Velmi důležitou roli hrají i prvky přinášející světlo. Lampy jsou většinou černé, hodně výrazné a kontrastní k zbývajícím prvkům světlé barvy. Téměř veškerý nábytek je ze dřeva, ať už jsou to postele, posezení, koupelnové skříňky nebo stoly, židle a šatna. Prohlédněte si celý interiér v naší galerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Kateřina Petríková

Vydáno dne:
19.04.2022

Photocredit: Interior design: noa* network of architecture, photos: Antoine Huot

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE