HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Moderní i rustikální kuchyně: Fotogalerie plná inspirace

Kuchyně je centrem každého bytu nebo domu. Setkává se v ní celá rodina nejenom k nedělnímu nebo svátečnímu obědu, ale i během všedních dnů. Její členové zde snídají, obědvají večeří, diskutují o různých problémech, sdělují si svoje každodenní zážitky, radují se. Proto by měla být kuchyně zařízena nejenom prakticky, aby bylo při vaření všechno po ruce, ale zároveň i příjemně, aby se sem všichni těšili. Jak zařídit moderně či v rustikálním stylu kuchyň, chystáte-li se na její rekonstrukci nebo plánujete úplně novou, to vám napoví naše fotogalerie.


Podled do moderní kuchyně
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jeremy Levine

Rustikální kuchyně i minimalistické řešení

Můžete si nechat navrhnout a zrealizovat rustikální kuchyně, jejichž základem bude například bytelný dřevěný nábytek. Stejně dobře ale můžete vsadit na stále oblíbené retro kuchyně, které svým stylem budou asociovat dávno minulé časy. Zrovna tak jsou ale atraktivní i moderní kuchyně, které přinášejí vhodnou a velice účelnou kombinaci kovových prvků a dřeva. Jednou z možností je i doslova minimalistická kuchyně, která využívá sladění použitého kovu a kovo-laminátu nebo přísně technické a účelné celokovové kuchyně. Na kolik přijde taková moderní kuchyňská linka? Udělejte si cenový přehled zde.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jeremy Levine, Anara Mailybayeva, Benham Design, Ideal Home

Kuchyně, které voní dřevem

Ukážeme vám, že i kuchyně mohou být vybaveny v různém stylu. Můžete si vybírat kuchyň podle svého vkusu, nemusíte se ničím svazovat. Dá se vytvořit kuchyně v zálesáckém duchu nebo retro stylu jejímž základem bude mohutný dřevěný stůl respektující původní podobu a tvar dřeva. Ostatně, jsme přece na Dřevostaviteli, který zdůrazňuje krásu a funkčnost tohoto materiálu. Naše fotogalerie proto vyzdvihne i dřevo a dokáže vám, že moderní kuchyně mohou být i dřevěné. Zajímavou alternativou může být i např. nábytek z palet.

Chybně navržená kuchyně se může citelně prodražit. Češi radí, jak se tomu vyvarovat

Atraktivní moderní kuchyně mohou kombinovat různé styly

Nemusíte se ale bát ani vhodně smíchat tyto styly. Například do moderní kuchyně můžete klidně vložit retro dřevěný stůl a uvidíte, jak zpříjemní jinak strohý a studený interiér. Na druhou stranu do retro rustikální kuchyně se dají použít i moderní prvky, které budou vytvářet zajímavý kontrast. Jak si s těmito kombinacemi poradit vám ukáží moderní i rustikální kuchyně, které obsahuje naše fotogalerie. Nabízí se zde inspirace pro rekonstrukci a změny. Možná, že po jejím prolistování získáte větší odvahu experimentovat a tvořit kuchyně na míru.

Inspirace pro kuchyně na míru

Upozorníme vás i na řadu praktických otázek, které by měla moderní kuchyně zohledňovat. Například ubrusy na stoly do kuchyně, jak je známe z mládí, nejsou zdaleka nutností. Pamatujte také na odsavače par do kuchyně, díky nim bude prostředí mnohem příjemnější, nebude se špinit malba a vy nemusíte tak často malovat. Určitě získáte chuť pohrát si s prostorem, vhodným řešení může být například i rohová kuchyně. Myslete i na pracovní desky do kuchyně, jejich správnou výšku (ideálně podle té vaší) dostatečnou velikost. Ty jsou v současnosti velmi žádané, tvoří srdce kuchyně.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
15.07.2015

Photocredit: Jeremy Levine

6

Fotogalerie: Co se starými paletami a krabicemi?

Jak vyrobit zahradní truhlík z palety? Tento a další tipy, co se starým dřevem. Čtěte

Moderní bytové interiéry: Fotogalerie plná inspirace

Jakým směrem jdou moderní bytové interiéry? Podívejte se na fotky, trendy a inspiraci.

Nábytek z palet: Fotogalerie plná nápadů a inspirace

Líbí se vám nábytek z palet? Hledáte nápady a inspiraci?

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Malování pokojů a stěn – nápady, inspirace a fotogalerie

Řešíte jak vymalovat váš pokoj a hledáte inspiraci? Najdete ji zde.

Obývací pokoje: Fotogalerie, inspirace, trendy

Řešíte jak vybrat nábytek, osvětlení nebo křesla do vašeho obývacího pokoje?

Ložnice: Inspirace a fotogalerie pro moderní ložnice

Hledáte inspiraci pro zařízení vaší ložnice? Jaké použít barvy

Obklady do kuchyně: Inspirace, trendy a tipy

Hledáte inspiraci pro vaše obklady do kuchyně? Naleznete zde.

Samolepící tapety na zeď i nábytek: 7 důvodů proč je pořídit

Samolepicí tapety jsou oblíbené jak na zeď tak i na nábytek. Jaké mají samolepicí tapety výhody a jak s nimi zacházet se dozvíte zde.

Předsíňový nábytek: Fotogalerie plná inspirace

Vytvořit stylovou a funkční předsíň není otázkou investice do drahého nábytku. Jde hlavně o nápad a inspiraci. Oboje najdete v tomto článku a fotogalerii.