HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

20+ nápadů, jak využít lana a sítě v interiéru – pochozí, záchytné, závěsné i jako zábradlí

Lano, šňůra a provaz. Tři užitečné prvky v domácnosti, které jsou většinou schované někde ve skříňce nebo v krabici ve sklepě. Hledáme je a ze skrýší vytahujeme v nouzi, v situaci, kdy potřebujeme něco upevnit, přivázat, svázat nebo pověsit. Pojďme na ně ale nahlédnout uměleckým okem a využít je jako ochranný, estetický nebo dekorační prvek. Jak vypadají dekorace z provazu, sítě nebo lana? Inspirujte se.


Zábradlí z lana
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jan Planička (se souhlasem)

Sítě a provazy jako funkční i estetická dekorace

Sítě působí vzdušně, uvolněně a svým způsobem jsou pro mnohé prvkem spouštějícím tvorbu adrenalinu v krvi. Projděte se po pochozí síti nad obývacím pokojem nebo nad schodištěm. Sejděte po schodišti, jehož zábradlí je tvořeno lanem nebo celou spletitou sítí provázků, jak můžete vidět ve fotogalerii. Uložte své dítě do postele, která má zábradlí vytvořené z provazu. Ležte a třeba čtěte knihu v síti, která je natažená a upevněná ve výšce nad jinou místností.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jan Planička (se souhlasem), G.P. Trevino, Rodrigo Braga, Marie Broda

Interiér plný sítí, lan a provázků

Ptáte se, jak takovou síť upevnit? Některé z možností vám ke zhlédnutí také nabízíme v galerii. Při pohledu z takové sítě pod sebe můžete sledovat temena sedících pod vámi. Ti sedí na pohovce, kterou jste udělali svépomocí, je to totiž straší pohovka esteticky vypletená lanem, u ní stojí konferenční stolek, který má místo skleněné desky výplet ze sisalového provazu. A na zemi se vyjímá běhoun, který jste udrhali z provázků. Pokud je někomu zima, není nic jednoduššího než se přikrýt přehozem, který jste svépomocí vyrobili, jak jinak, než ze zbytků vln a provázků. Celý relaxační prostor je od jídelní části oddělen provazovou stěnou, která obsahuje originální vzor, který jste vykouzlili z uzlíků.

Mohlo by vás zajímat: Loftová postel jako originální inspirace pro malé bydlení

Z provázků mohou vzniknout nejenom interiérové prvky, ale i dekorace na balkon, terasu nebo zahradu! Nahlédněte do galerie plné nápadů a pusťte se do tvoření vlastních provazovavých dekorací!

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.06.2022

Photocredit: Jan Planička (se souhlasem)

2

Loftová postel aneb jak doma stylově ušetřit místo

Inspirujte se v článku s foto návodem, jak si vlastnoručně smontovat loftovou (vyvýšenou) postel ze dřeva. Díky této posteli se budete cítit, jako byste spali na obláčku, a zároveň ušetříte spoustu užitného prostoru v místnosti.

Mladá rodina bydlí v malém domku uprostřed lesů západně od Prahy

Bára s Jakubem vždy toužili po tom bydlet stranou od lidí v lesích. Svůj sen si splnili – postavili si menší domek v chatové oblasti. Co takový životní styl obnáší a je pro ně dům přestavený z původní chaty dostatečně velký?

Loftová postel jako originální inspirace pro malé bydlení

Loftové postele se stávají čím dál častějším prvkem malých bytů s vysokými stropy. Je to originální způsob, jak docílit oddělené ložnice i na malém prostoru. Ideální řešení.

10 praktických tipů na úložný prostor pod schodištěm

Tyhle nápady úložného prostoru pod schodištěm by vás možná ani nenapadly! Jakými způsoby je možné využít prostor pod schody? Vychytávky a inspirace pro vás.

Moderní schodiště točité, vetknuté i zavěšené – více než 40 typů pro inspiraci

Schodiště je krásným prvkem každého patrového domu. Pokud váháte nad volbou stylu a designu, jste na správném místě. Nabízíme vám širokou škálu inspirace a nápadů.