HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Loftová postel jako originální inspirace pro malé bydlení

Mnoho lidí žije v bytě či domě, který nemá příliš velkou plochu. S tím nutně souvisí potřeba využívat prostor do výšky. Běžně využíváme šatní skříně vestavné a až ke stropu, kuchyňské linky, jejichž vrchní skříňky využívají výšku stropu na maximum. Čím dál častěji se setkáváme i s loftovým řešením postelí. Protože jsou stále žádanější, připravili jsme si pro vás krátké seznámení s tímto sortimentem a malou inspiraci.


Loftová postel
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nicolás Boullosa (Flickr CC by 2.0)

Co je to loft?

Samotné lofty mají původ v USA v období finanční krize, kdy bylo nutné zavřít velké haly a továrny. Jejich rozsáhlé prostory a vysoké stropy začali lidé využívat k loftovému bydlení. Nyní se lofty stávají běžnou součástí bytů s vyšším stropem. Představme si je jako vnitřní malé patro v rámci jedné místnosti.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nicolás Boullosa (Flickr CC by 2.0), Erika Cevallos, Glaminati, Apartment Therapy

Loftové postele a jejich přednosti

Od toho byl už jen krůček ke vzniku tzv. loftových postelí. Nejedná se o celé patro, ale pouze postel položenou n vyvýšené konstrukci na trámech, paletách, kovové konstrukci apod. Vznikne tak útulné spaní, pod kterým lze stále smysluplně využít vzniklý volný prostor. Stejně tak můžeme postel jenom zavěsit na lana pod strop.

Pokud jsme v situaci, kdy nám místnost neumožňuje tvořit jakékoliv patro, nezoufejme. I tak lze vyrobit zajímavou ložnici s originální postelí. Můžeme k tomu využít např. palety, které naskládáme na sebe. Tím se postel vyvýší a boční stěny palet můžeme využít jako úložný prostor. 

Možností je nepřeberné množství a záleží jenom na vás, kterou si vyberete. Připravili jsme si pro vás mnoho fotografií různých typů loftových postelí, které si pro inspiraci můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.11.2021

Photocredit: Nicolás Boullosa (Flickr CC by 2.0)

3

Mohlo by Vás zajímat: