HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Moderní schodiště točité, vetknuté i zavěšené – více než 40 typů pro inspiraci

Schodiště je dominantou každé patrové budovy. Jeho design a styl by měl odpovídat funkci daného objektu a v případě rodinného domu by se měl zamlouvat především vám, majitelům a obyvatelům. Jaká konstrukce schodiště je momentálně trendy a moderní? Co říkáte na levitující dřevěné stupně, tzv. vetknuté schodiště? A jak řešíte úložné prostory pod schodištěm? Podívejte se na nejmodernější a nejodvážnější varianty.


Schodiště
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Moderní schodiště jako estetický prvek

Schodiště už neplní pouze praktickou funkci, jedná se o jeden z hlavních estetických prvků domu. Jeho návrh si zaslouží vaši pozornost, ať už jde o volbu materiálu, konstrukce nebo samotného tvaru. Navrhnout schodiště, které je praktické, funkční a krásné zároveň, není jen tak, my víme. Jak zařídit, aby se staly schodišťové stupně něčím víc, než jen prvky spojujícími dva užitné prostory? V naší fotogalerii najdete spoustu interiérů a různých nápaditých realizací schodišť, tak neváhejte nakouknout.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Sian Tweed, Marco, Deavita.net

Mohlo by vás zajímat: Online kalkulačka pro výpočet jednoramenného schodiště

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
28.02.2022

Photocredit: Shutterstock

4

Co potřebujete znát pro výpočet a návrh schodiště

Podle jakých pravidel se počítají a navrhují schodiště

Návod pro výpočet jedno a dvouramenného schodiště

Potřebujete rychlý výpočet pro vaše navrhované schodiště? Zde je řešení

Řešíte v dřevostavbě schodiště? Máme pro vás inspiraci

Inspirujte se realizacemi schodišť, která jsou víc než vstup do druhého patra

Fotonávod krok za krokem: Jak svépomocí obložit betonové schody dřevem

Chcete si nechat obložit betonové schodiště dřevem a nevíte, jakého truhláře oslovit? S naším foto návodem si se vším poradíte sami.

Nerezové zábradlí ke schodišti, nebo raději dřevěné?

Typ zábradlí u vašeho schodiště bude mít velký vliv na celkovou estetiku interiéru. Jak vybrat to správné? Inspirovat se můžete v našem článku.

10 praktických tipů na úložný prostor pod schodištěm

Tyhle nápady úložného prostoru pod schodištěm by vás možná ani nenapadly! Jakými způsoby je možné využít prostor pod schody? Vychytávky a inspirace pro vás.

Schodiště ve srubu nemusí být jen z půlkuláčů. Umělec si nechal vyrobit originální schody z plastu

Schodiště ve srubu může mít spoustu podob a některé z nich by vás pravděpodobně ani nenapadly. Prohlédněte si zajímavé realizace v galerii.

20+ nápadů, jak využít lana a sítě v interiéru – pochozí, záchytné, závěsné i jako zábradlí

Pojďme se podívat, jak využít lana, provazy a sítě v interiéru. Jaké možnosti nám nabízí v případě schodišť a interiérových dekorací? Inspirujte se!