HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jak vybrat dětské hřiště na zahradu?

Když jste stavěli dům, mysleli jste přitom především na rodinu. Z miminek vám rychle vyrostly děti, které se dožadují svého, především her. Zahrada se tak neobejde bez dětského hřiště. Možností je ale tolik – dětské hřiště můžete vyrobit svépomocí, pořídit ho na klíč, může být se skluzavkou, houpačkou a s dalšími herními prvky. Co bude pro vaše dítě nejlepší? Jak dětské hřiště vybrat a proč je důležitější bezpečnost než cena?


dětské hřiště na zahradu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Mít vlastní dětské hřiště je snem každého dítěte. Možná jste si i vy přáli na zahradě podobné prolézačky jako v parku. Nikdy jste je ale neměli. Splnit si svůj dávný sen můžete i prostřednictvím svého dítěte. Smyslem dětského hřiště na zahradě je vytvoření místa pro bezpečné hry dětí, zatímco dospělí si mohou opodál vypít šálek kávy. Vaše zahrada se tak může stát opravdu rájem pro všechny.

Materiál dětského hřiště

Ať už se rozhodnete stavět dětské hřiště svépomocí, nebo ho pořídit na klíč, je důležitá volba materiálu. Ideální stavební materiál pro dětská hřiště je v tomto případě dřevo. Přírodní materiál se na zahradu hodí, dřevo je odolné, příjemné a dobře se s ním pracuje.

Pro dětské hřiště zvolte kvalitní a dobře opracované dřevo, používá se například dřevo akátu, které je velmi odolné. Současně je každý akát rostlý trochu jinak, a právě tyto nerovnosti dělají z každé prolézačky unikát. Při stavbě dřevěného hřiště pro děti se rozhodně nevyhnete spojovacím materiálům z kovu, ale pozor si dejte na nebezpečné látky, jako je olovo nebo azbest. Při volbě nátěrů buďte obezřetní a volte ekologické barvy.

Bude vás dále zajímat: Zahradní domek není jen bouda na nářadí, děti jej ocení také

Další možností jsou dětská hřiště z plastu. Určené jsou především pro nejmenší děti, které lákají svojí barevností. Někdy jsou doplněné bazénkem, jindy třeba pískovištěm. Záleží především na kvalitě plastu, jak moc tyto dětské herní sestavy vydrží.

Herní prvky – dětské hřiště se skluzavkou, nebo houpačkou?

Děti chtějí nejraději všechny herní prvky, které kdy viděly. Samozřejmě. Ale vaše zahradě snese jen některé. Každé dětské hřiště může být jiné – liší se svými rozměry, konstrukcí nebo herními prvky, které odpovídají konkrétnímu věku.

Pokud se pustíte do stavby dětského hřiště svépomocí, nastudujte si raději bezpečnostní předpisy. Například nebezpečná místa, jako jsou zavěšená lana, se nesmějí kombinovat v jedné sestavě společně s houpačkou. Ocelová lana zase musejí být vyrobena z pozinkovaných a antikorozních drátů. V tunelu nebo jiném prolézacím otvoru by se neměla zadržovat voda.

Ke klasice patří dětská hřiště se skluzavkou nebo s houpačkou. Svým dětem můžete pochopitelně dopřát obojí, pokud se vše na zahradu vejde. Dětská hřiště samozřejmě můžete doplnit o další hrací prvky, jako jsou třeba prolézačky, lana, pískoviště nebo oblíbené domečky.

Čtěte dále: Zahradní houpačka: Tipy, pro bezpečnou zábavu vašich dětí

Ceník dětského hřiště

Cena dětského hřiště, nebo oficiálně tzv. hrací sestavy, by neměla hrát při vašem rozhodování prim, přesto je důležitá. Cenové srovnání dětských hřišť ukazuje, že za kvalitnější dětské hřiště ze dřeva zaplatíte několik tisíc korun. Například sestava s houpačkou a skluzavkou začíná na ceně kolem 6 000 korun, zatímco složitější kombinace společně s domečkem pro děti stojí od 23 tisíc korun výš. 

Podívejte se na aktuální ceny:

Dětské hřiště HUGO

Jungle hrací sestava Cottage bez skluzavky

Dětské hřiště CUBS ADÉLKA

Další moností je postavit vašim dětem přímo dřevěný domek ve stromě. Tato možnost by byla ze všech nejoblíbenější, co říkáte?

P.S. Řešíte zahradu nebo vybavení kolem domu? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.08.2016

2

Zahradní domek na nářadí nemusí být jen skladiště

Zahradní domek, potřebujete k němu stavební povolení? Z čeho jej postavit a jak ho uspořádat, aby se do něj vešlo vše potřebné? Dozvíte se v tomto článku.

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Pelíšky pro psa: Jak ho vybrat nebo vyrobit svépomocí?

Jak vybírat pelíšky pro velké i malé psy? Máme pro vás inspiraci v podobě fotogalerie i konkrétní návod na výrobu pelíšku pro psa.

Dětský nábytek: Jak ho vybrat a na co si dát pozor?

Vybíráte dětský nábytek? V tomto článku se dozvíte jak dětský nábytek vybrat, čím se při nákupu řídit a navíc se budete moci inspirovat ve fotogalerii.

Zahradní houpačka: Tipy, pro bezpečnou zábavu vašich dětí

Jak a podle čeho vybrat správnou zahradní houpačku? Důležité informace i fotogalerii plnou zahradních houpaček naleznete zde.

Mulčovací kůra: Kolik stojí a návod jak mulčovat

Plevel je noční můrou mnoha zahrádkářů. Jak vám s tím pomůže mulčovací kůra? Dozvíte se zde.

Ptačí budka a krmítko pro ptáčky: Návod jak na to

Vyrobte si doma ptačí budky nebo krmítko pro ptáky z papíru, PET lahve nebo kokosového ořechu. Máme pro vás návody a inspiraci.

Skleníky: Polykarbonátový skleník – cena a vlastnosti

Skleníky z polykarbonátu jsou stále oblíbenější. Jaké existují konstrukce pro polykarbonátové skleníky a jaká je jejich cena, se dozvíte zde.

Návrh a fotogalerie: Jak založit stylovou zahradu?

Chcete zahradu u novostavby přetvořit v kouzlené místo jako stvořené pro odpočinek a relaxaci? Podívejte se, jak realizovat zahradu snů.

Dětské pískoviště: 5 kritérií, jak vybrat to nejlepší

Pískoviště ke šťastnému dětství patří. Svým dětem ho můžete pořídit na zahradu, malý dvorek i na terasu. Tady je 5 kritérií, jak dětské pískoviště vybrat.