Jaké dětské hračky pořídit na zahradu?
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jaké dětské hračky pořídit na zahradu?

Zatímco pro vás představuje zahrada místo relaxace nebo seberealizace, například při zahradničení, pro vaše dítě je zahrada především místem her. Zahrada může být tajemná, inspirující, plná fantazie. To se samozřejmě neobejde bez hraček. Jaké dětské hračky patří na zahradu? Jsou lepší hračky plastové, nebo dřevěné? Inspiraci a nápady na hry a dětské hračky na zahradu pak najdete ve fotogalerii.


děti na zahradě
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Hrací sestavy, domečky, skluzavky nebo prolézačky by měly být na zahradě, kde se pohybují malé děti, samozřejmostí. Každé dítě ale ke hře potřebuje svého parťáka – oblíbenou dětskou hračku. A ta je samozřejmě jiná doma a jiná na zahradě. Zatímco doma v oblíbenosti vedou třeba plyšové hračky, na zahradu patří hračky dřevěné, plastové nebo nafukovací pro hru ve vodě.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Sam Howzit, mikecogh

Jaké existují hračky na zahradu?

Je jich nepřeberné množství. Liší se designem, materiálem a samozřejmě je lze rozdělit i podle věku dítěte. Například pro nejmenší děti se vyrábí hračky na zahradu rozvíjející jejich motoriku, zatímco odrostlejším dětem svědčí hračky, jež podnítí jejich fantazii a vybídnou je k oblíbeným venkovním hrám – na policajty, indiány a kovboje, farmáře, stavitele apod.

Vybrali jsme pro vás několik nejoblíbenějších typů hraček na zahradu.

  • Kolečko pro děti – plastové, plechové nebo dřevěné. Na materiálu nezáleží. Hlavně menší děti rádi převáží „materiál“, například písek. Pohyblivé a funkční kolečko je bude bavit. A třeba vám pomůžou svozit i shrabané listí. Nebo se o to budou alespoň snažit.
  • Zahradní náčiní pro děti – pokud zahradničíte, možná se k vám připojuje i váš malý pomocník. Říká se, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Tak neváhejte své dítko podpořit a pořiďte mu třeba malé zahradní nářadí pro děti.
  • Kutilský kufřík pro děti – možná si taky pamatuje ten set malého nářadí pro děti, který jste měli jako malí. Vyrábí se pořád a děti stejně pořád baví. Je tam třeba malé kladívko, hoblík, vrtačka. Samozřejmě, že tahle skoro dospělácká hračka je vhodná už pro větší děti.
  • Dětská sekačka, traktor nebo tatra – dětská vozítka na zahradu patří. Klasická tatrovka se pořád ještě vyrábí. Možná ale vaše dítě víc pobaví traktor nebo dětská sekačka.
  • Dřevěný vodní mlýnek – pokud máte na zahradě nebo v její blízkosti vodní zdroj, můžete svému dítěti pořídit vodní mlýnek. Nebo ho ještě lépe společně vyrobte. Bude to zážitek pro vás pro oba.

Inspirujte se a prohlédněte si více originálních her i hraček v naší fotogalerii.

Vodní hračky pro děti

V parném létě určitě svým dětem nachystáte bazén. Také v něm se můžou vydovádět s vodními hračkami. Oblíbené jsou nafukovací míče, nafukovací zvířata (třeba kosatky), potápěčské vybavení nebo vybavení pro vodní sporty, jako je třeba branka do vody.

Samozřejmě nesmí chybět ani stříkající pistole, které jsou oblíbené hlavně u kluků. Děvčata ocení třeba stříkající zvířátka. Samostatnou kategorii vodních hraček tvoří třeba lodičky na ovládání, které jsou snem většiny kluků.

Dřevěné hračky na zahradu

Pokud se vaše zahrada nese v přírodním duchu, neměly by zde chybět také dřevěné hračky. Dřevo je přirozený a velmi příjemný materiál, se kterým se dobře pracuje i hraje. Už jsme se zmínili o vodním dřevěném mlýnku, ale ze dřeva se vyrábějí doslova poklady. Místo plastové můžete svému dítku pořídit třeba dřevěnou motyčku. Vyrábí se také dřevěná odrážedla nebo pro větší děti dřevěné sestavy na házení kroužků.  

 Více dětských hraček na zahradu, ale také inspirace k dětským hrám najdete ve fotogalerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Jana Poncarová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
26.08.2016

Photocredit: Shutterstock

2

Mohlo by Vás zajímat: