HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jaké dětské hračky pořídit na zahradu?

Zatímco pro vás představuje zahrada místo relaxace nebo seberealizace, například při zahradničení, pro vaše dítě je zahrada především místem her. Zahrada může být tajemná, inspirující, plná fantazie. To se samozřejmě neobejde bez hraček. Jaké dětské hračky patří na zahradu? Jsou lepší hračky plastové, nebo dřevěné? Inspiraci a nápady na hry a dětské hračky na zahradu pak najdete ve fotogalerii.


děti na zahradě
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Hrací sestavy, domečky, skluzavky nebo prolézačky by měly být na zahradě, kde se pohybují malé děti, samozřejmostí. Každé dítě ale ke hře potřebuje svého parťáka – oblíbenou dětskou hračku. A ta je samozřejmě jiná doma a jiná na zahradě. Zatímco doma v oblíbenosti vedou třeba plyšové hračky, na zahradu patří hračky dřevěné, plastové nebo nafukovací pro hru ve vodě.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Sam Howzit, mikecogh

Jaké existují hračky na zahradu?

Je jich nepřeberné množství. Liší se designem, materiálem a samozřejmě je lze rozdělit i podle věku dítěte. Například pro nejmenší děti se vyrábí hračky na zahradu rozvíjející jejich motoriku, zatímco odrostlejším dětem svědčí hračky, jež podnítí jejich fantazii a vybídnou je k oblíbeným venkovním hrám – na policajty, indiány a kovboje, farmáře, stavitele apod.

Vybrali jsme pro vás několik nejoblíbenějších typů hraček na zahradu.

  • Kolečko pro děti – plastové, plechové nebo dřevěné. Na materiálu nezáleží. Hlavně menší děti rádi převáží „materiál“, například písek. Pohyblivé a funkční kolečko je bude bavit. A třeba vám pomůžou svozit i shrabané listí. Nebo se o to budou alespoň snažit.
  • Zahradní náčiní pro děti – pokud zahradničíte, možná se k vám připojuje i váš malý pomocník. Říká se, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Tak neváhejte své dítko podpořit a pořiďte mu třeba malé zahradní nářadí pro děti.
  • Kutilský kufřík pro děti – možná si taky pamatuje ten set malého nářadí pro děti, který jste měli jako malí. Vyrábí se pořád a děti stejně pořád baví. Je tam třeba malé kladívko, hoblík, vrtačka. Samozřejmě, že tahle skoro dospělácká hračka je vhodná už pro větší děti.
  • Dětská sekačka, traktor nebo tatra – dětská vozítka na zahradu patří. Klasická tatrovka se pořád ještě vyrábí. Možná ale vaše dítě víc pobaví traktor nebo dětská sekačka.
  • Dřevěný vodní mlýnek – pokud máte na zahradě nebo v její blízkosti vodní zdroj, můžete svému dítěti pořídit vodní mlýnek. Nebo ho ještě lépe společně vyrobte. Bude to zážitek pro vás pro oba.

Inspirujte se a prohlédněte si více originálních her i hraček v naší fotogalerii.

Vodní hračky pro děti

V parném létě určitě svým dětem nachystáte bazén. Také v něm se můžou vydovádět s vodními hračkami. Oblíbené jsou nafukovací míče, nafukovací zvířata (třeba kosatky), potápěčské vybavení nebo vybavení pro vodní sporty, jako je třeba branka do vody.

Samozřejmě nesmí chybět ani stříkající pistole, které jsou oblíbené hlavně u kluků. Děvčata ocení třeba stříkající zvířátka. Samostatnou kategorii vodních hraček tvoří třeba lodičky na ovládání, které jsou snem většiny kluků.

Dřevěné hračky na zahradu

Pokud se vaše zahrada nese v přírodním duchu, neměly by zde chybět také dřevěné hračky. Dřevo je přirozený a velmi příjemný materiál, se kterým se dobře pracuje i hraje. Už jsme se zmínili o vodním dřevěném mlýnku, ale ze dřeva se vyrábějí doslova poklady. Místo plastové můžete svému dítku pořídit třeba dřevěnou motyčku. Vyrábí se také dřevěná odrážedla nebo pro větší děti dřevěné sestavy na házení kroužků.  

 Více dětských hraček na zahradu, ale také inspirace k dětským hrám najdete ve fotogalerii.

P.S. Řešíte zahradu nebo vybavení kolem domu? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.08.2016

Photocredit: Shutterstock

2

Pelíšky pro psa: Jak ho vybrat nebo vyrobit svépomocí?

Jak vybírat pelíšky pro velké i malé psy? Máme pro vás inspiraci v podobě fotogalerie i konkrétní návod na výrobu pelíšku pro psa.

Dětský nábytek: Jak ho vybrat a na co si dát pozor?

Vybíráte dětský nábytek? V tomto článku se dozvíte jak dětský nábytek vybrat, čím se při nákupu řídit a navíc se budete moci inspirovat ve fotogalerii.

Mulčovací kůra: Kolik stojí a návod jak mulčovat

Plevel je noční můrou mnoha zahrádkářů. Jak vám s tím pomůže mulčovací kůra? Dozvíte se zde.

Ptačí budka a krmítko pro ptáčky: Návod jak na to

Vyrobte si doma ptačí budky nebo krmítko pro ptáky z papíru, PET lahve nebo kokosového ořechu. Máme pro vás návody a inspiraci.

Návrh a fotogalerie: Jak založit stylovou zahradu?

Chcete zahradu u novostavby přetvořit v kouzlené místo jako stvořené pro odpočinek a relaxaci? Podívejte se, jak realizovat zahradu snů.

Dětské pískoviště: 5 kritérií, jak vybrat to nejlepší

Pískoviště ke šťastnému dětství patří. Svým dětem ho můžete pořídit na zahradu, malý dvorek i na terasu. Tady je 5 kritérií, jak dětské pískoviště vybrat.

Zahradní lavičky a lavice: Tipy jak a podle čeho je vybrat

Zahradní lavička má své místo v každé zahradě. Vyberte si zahradní lavičky pohodlné, bezúdržbové a odolné. Podívejte se, jaká kritéria při výběru lavice sledovat.

Vybudujte si vlastní přírodní zahradu: Poradíme vám, jak na to

Sníte o ekologické zahradě, která bude plně v souladu s okolní přírodou? Díky našim radám pro vás bude její založení hračkou.

Připravte zahradu na jaro v šesti krocích

Chcete mít krásnou a zdravou zahradu po celý rok? Nepodceňte jarní přípravu a pusťte se včas do práce. Náš článek vám poradí, jak na to.

Vyberte si zahradu ke dřevostavbě: Je libo francouzskou, nebo raději anglickou?

Vaše dřevostavba se bude krásně vyjímat uprostřed dokonalé zahrady. Je tu náš rádce, který vám nabídne různé typy zahrad. Výběr už je na vás.