HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Modulový dům zvednutý dva metry nad terén nabízí hned několik výhod

U bydlení se hodí myslet do budoucna. A právě to vzali do úvahu chilští architekti ze studia Altamarea při návrhu stavby s názvem Casa Maf, ve které spojili příjemné s užitečným. Obyvatelům poskytli ničím nerušený výhled na blízký Tichý oceán i možnost případného rozšíření domu v budoucnu.


zvýšený modulový dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Altamarea (se souhlasem)

Domov splývající s okolím

Dům v těsné blízkosti moře je snem mnohých z nás. Někteří však touží i po něčem výjimečném. 

Tady je už na první pohled patrná odlišnost stavby v podobě zvýšení úrovně podlahy do dvou metrů. Dalším pozoruhodným prvkem domu jsou téměř celoprosklené stěny, které zajišťují nádherný výhled na blízký oceán i dostatek denního světla uvnitř domu během celého dne. Pro večerní osvětlení je poté voleno přirozené teplé světlo, díky čemuž není narušena zdejší atmosféra ani ve večerních hodinách. Exteriér je charakterizován minimalistickým návrhem a tmavšími přírodními odstíny dřeva splývajícím s okolím. Zkrátka, kdybyste o ní nevěděli, možná byste ji na první pohled i přehlédli. Přestože je tedy nenápadná, je zcela jedinečná. Prohlédněte si stavbu v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Altamarea (se souhlasem)

Na pláži i za větrného počasí 

Dům z modulů se nachází na pobřeží v chilském městě Punta de Lobos, které je často vyhledáváno pro své rozmanité možnosti v oblasti vodních sportů. To, co oslovuje turisty, ale nemusí ocenit místní. Jižní větry, které vytváří ideální podmínky pro surfaře, totiž značně ochlazují vnější konstrukci domu. Pro zlepšení tepelného komfortu uvnitř budovy nejsou proto na této straně zabudována téměř žádná velká okna – výjimkou je pouze osvětlovací prostor ve vstupní chodbě. Ostatní stěny jsou však téměř prosklené a umožňují vychutnávat si přímořskou atmosféru kdykoliv během dne. Zakrytá jižní strana poskytuje ale i soukromí, jelikož tudy vede hlavní příjezdová cesta. Nejen kvůli zmíněným povětrnostním podmínkám je celá stavba orientována severovýchodním směrem.

Základy zajišťující stabilitu i ochranu konstrukce

Jelikož je stavba umístěna do písčitého terénu, který se neřadí zrovna k nejpevnějším, byly pro základy zvoleny betonové pilíře. Díky jejich mírnému přesahu nad okolní terén současně chrání konstrukci domu i před vzlínající vodou, která by ji mohla poškodit.

Mohlo by vás zajímat: Modulové domy – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Neodolatelný výhled na oceán

Aby si obyvatelé mohli co nejvíce užít blízkého moře, byla kromě nadzvednutí úrovně podlahy použita i kombinace prosklených stěn a posuvných dveří. Díky tomu si mohou obyvatelé vychutnávat ničím nerušený výhled na moře prakticky ze všech místností a po jejich otevření se během pár vteřin kdekoliv v domě cítit jako na pláži. Není tedy žádný problém dát si odpolední kávu v pohodlí milovaného křesla nebo povečeřet za doprovodu uklidňující mořské symfonie složené z burácejících vln a zpěvu racků.

Rozšíření modulového domu nebude problém

Tento dům je ideální jak pro mladé, tak rodiny s malými či odrostlými dětmi. Díky zvýšené konstrukci je zde totiž dostatek místa pro případné rozšiřování stavby v budoucnu. Do té doby lze tento prostor využít jako úložný prostor nebo zastřešená terasa.

Jak to tomuto domu sluší při západu slunce uvidíte v naší galerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.06.2022

Photocredit: Altamarea (se souhlasem)

2

Jak se žije v tradičním malém domku nad pláží, kde migrují velryby?

Pozorovat z terasy migrující velryby nebo pasoucí se losy můžou obyvatelé malého tradičního domku, který stojí nad pláží nejvýchodnějšího kanadského ostrova.

Idylický plážový domek jako stvořený pro romantiku

Kdo by nechtěl aspoň pár dní bydlet v krásném idylickém domečku na útesu nad pláží? Malá chatka v námořnickém stylu je jako stvořená pro romantiku.

Domek ve stylu 30. let vás na chvíli zbaví starostí

Útulný renovovaný domek z 30. let minulého století vás během chvilky přenese do jiného světa, ve kterém vládne jen klid a pohoda.

Dům na tasmánské pláži – barevný tón mu udává naplavené dřevo

Dům na pláži získal díky tepelně upravené fasádě z kvalitního dřeva velmi působivý vzhled. Stavba působí jako velmi přirozený prvek krajiny na pobřeží. Prohlédněte si ho s námi důkladně i v interiéru.

Dovolená v Chorvatsku jinak – přímořské bungalovy šetrné k životnímu prostředí

Nekomplikovaný přístup, v rámci kterého vzniká dřevostavba z předchystaných prefabrikátů, má minimální uhlíkovou stopu. Prohlédněte si plážové eko domky v Chorvatsku.

Na zahradě postavil modulový domek pro svou maminku

Malá modulová dřevostavba je ideálním bydlením pro staršího člověka. Mamince pana Romana se osvědčila. Díky novému domovu se jí totiž změnil život. Navštivte ji s námi.

Svépomocí zrekonstruovali starý hausbót a zakotvili s ním na Slapech. Je to ráj, říkají manželé

V rozhovoru nám Linda prozradí, co bylo na rekonstrukci nejtěžší, co obnáší život na vodě a jestli by do toho šli s manželem znovu.

Modulární dům z lepenky a dřeva – je zcela rozložitelný a za rozumnou cenu

Podívejte se s námi do modulárních domů Wikkelhouse z dílny nizozemských tvůrců. Jsou ekologické, krásné a s mnohým využitím. Známe i cenu.

Modulární dům ze dřeva s atraktivní modrou fasádou

Jednoduchá konstrukce letního domku se nachází v Jižní Americe, přibližně 60 km od největšího města Brazílie, Sao Paula.

Dovolená na soukromém ostrově v Česku – objevte tiny house u Hradce Králové

Ostrov a v Česku? Prohlédněte si toto nanejvýš originální místo v naší fotogalerii. Majitelé prozradili při rozhovoru spoustu detailů.