Modulární dům ze dřeva s atraktivní modrou fasádou
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Modulární dům ze dřeva s atraktivní modrou fasádou

Stavba je určená pro krátkodobé pobyty a slouží spíše jako letní dům na odreagování od rušného městského života. Návrh byl realizovaný v roce 2013 a umístěn na farmu poblíž města Sao Roque, které se pyšní svými chráněnými zelenými plochami. Jak takový moderně řešený domek vypadá? Odpověď naleznete v naší galerii.


Modulární dům ze dřeva s modrou fasádou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nelson Kon (se souhlasem)

Interiér ve stylu „méně je více“

Objekt byl od svých tvůrců Andrade Morretin Architects pojmenován jako OZ House a řadí se do kategorie soukromých domů. Dispozice je řešená dvěma ložnicemi, mezi kterými je obývací pokoj propojený s kuchyní. Součástí hlavní obytné části jsou také kamna umístěná do středu dispozice tak, aby v zimním období zaručila přísun tepla do všech ostatních pokojů. Koupelna byla v případě návrhu OZ House řešená minimalisticky, především samotná sprcha – pokud zastáváte názor „méně je kolikrát více“, tento prostor oceníte. Fotografie naleznete v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nelson Kon (se souhlasem)

Rozdíl mezi jižní a severní stranou

Jižní strana je převážně celá prosklená, díky čemuž je interiér perfektně propojený s exteriérem. Jednotlivé místnosti jsou uspořádány lineárně, což také zaručuje otevřenost a optické zvětšení prostoru. Prosklenou stranu domu doplňuje venkovní dřevěná terasa s posezením a bezbariérovým přístupem.

Severní strana je více v blízkosti svahu. Konstrukce je uzavřená polykarbonátovými panely a vysokými rámy, které slouží jako ochrana domu před sluncem. Polykarbonát je skvělým řešením jak pro interiér, tak i exteriér a má skvělé vlastnosti v oblasti tepelné izolace, což se v případě aktuálního návrhu perfektně hodilo.

Dům byl navržený do tvaru kvádru

Konstrukce je postavena z modulární dřevěné konstrukce s prvky pohledového betonu. Samotné dřevo je v interiéru ponecháno odkryté, což prostoru dodává jemný nádech přírody a pocit klidu. Stejně jako již zmíněná terasa jsou také podlahy dřevěné (vyjma koupelny). Celá stavba je doplněná prvky modré barvy, které ve spojení se dřevem vytváří nevšední a atraktivní pohled.

Střešní a boční fasádní obklad je navržený z kovových obkladů a polystyrenové výplně pro tepelnou ochranu se spádem na severní stranu pozemku.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
05.07.2021

Photocredit: Nelson Kon (se souhlasem)

4

Mohlo by Vás zajímat: