HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Modulární dům ze dřeva s atraktivní modrou fasádou

Stavba je určená pro krátkodobé pobyty a slouží spíše jako letní dům na odreagování od rušného městského života. Návrh byl realizovaný v roce 2013 a umístěn na farmu poblíž města Sao Roque, které se pyšní svými chráněnými zelenými plochami. Jak takový moderně řešený domek vypadá? Odpověď naleznete v naší galerii.


Modulární dům ze dřeva s modrou fasádou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nelson Kon (se souhlasem)

Dům byl navržený do tvaru kvádru

Konstrukce je postavena z modulární dřevěné konstrukce s prvky pohledového betonu. Samotné dřevo je v interiéru ponecháno odkryté, což prostoru dodává jemný nádech přírody a pocit klidu. Stejně jako již zmíněná terasa jsou také podlahy dřevěné (vyjma koupelny). Celá stavba je doplněná prvky modré barvy, které ve spojení se dřevem vytváří nevšední a atraktivní pohled. Střešní a boční fasádní obklad je navržený z kovových obkladů a polystyrenové výplně pro tepelnou ochranu se spádem na severní stranu pozemku.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nelson Kon (se souhlasem)

Názor redakce:

Otázkou zůstává, proč majitelé volili tak finančně i ekologicky náročné materiály. Z našeho pohledu mohli ušetřit, pokud by zvolili klasický kontejnerový dům s vhodným zateplením, nebo mohli ponechat krásnou dřevěnou konstrukci bez následného plechového obložení. A navíc díky tomu značně ušetřit. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát...

Interiér ve stylu „méně je více“

Objekt byl od svých tvůrců Andrade Morretin Architects pojmenován jako OZ House. Dispozice je řešená dvěma ložnicemi, mezi kterými je obývací pokoj propojený s kuchyní. Součástí hlavní obytné části jsou také kamna umístěná do středu dispozice tak, aby v zimním období zaručila přísun tepla do všech ostatních pokojů. Koupelna byla řešená minimalisticky, především samotná sprcha – pokud zastáváte názor „méně je kolikrát více“, tento prostor oceníte. Fotografie naleznete v galerii.

Vystupte z řady a bydlete levně, rychle a stylově. Proč volit kontejnerový dům?

Rozdíl mezi jižní a severní stranou

Jižní strana je převážně celá prosklená, díky čemuž je interiér perfektně propojený s exteriérem. Jednotlivé místnosti jsou uspořádány lineárně, což také zaručuje otevřenost a optické zvětšení prostoru. Prosklenou stranu domu doplňuje venkovní dřevěná terasa s posezením a bezbariérovým přístupem.

Mohlo by vás zajímat: Modulové domy – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Severní strana je více v blízkosti svahu. Konstrukce je uzavřená polykarbonátovými panely a vysokými rámy, které slouží jako ochrana domu před sluncem. Polykarbonát je skvělým řešením jak pro interiér, tak i exteriér a má skvělé vlastnosti v oblasti tepelné izolace, což se v případě tohoto domu perfektně hodilo.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
05.07.2021

Photocredit: Nelson Kon (se souhlasem)

5

Fasádní polystyren, který je ten správný?

Dozvíte se, jaké má tento materiál vlastnosti a jak jej správně aplikovat

Luxusní vila s posuvnou dřevěnou fasádou v eukalyptovém lese. Pohádka nebo realita?

Moderní rodinný dům se skrývá v australské divočině. Jeho design však láká zvědavé oči z celého světa. Neotřelé řešení fasády stejně jako tvar domu a jeho umístění překvapivě ladí s okolní přírodou. Prohlédněte si jej ve fotogalerii.

Fasádní barva: 5 osvědčených tipů jak ji snadno vybrat

Nabízíme vám přehlídku domů, u kterých se výběr fasádních barev povedl. Čím se tedy při volbě fasádní barvy nejlépe řídit?

Dřevostavba s nehořlavou skořápkou z vlnitého plechu – je funkční a levná

Důmyslná rekonstrukce australské dřevěné chaty na pobřeží přinesla prostorný interiér a požárně bezpečnostní fasádu – požáry jsou tu totiž velkou hrozbou. Prohlédněte si výsledek práce architektů.

Pestrobarevné dřevostavby v norském Bergenu – jejich stáří byste jim rozhodně netipovali

V přístavu Bergen najdeme známou čtvrť, která se pyšní krásnou zástavbou původních dřevostaveb s barevnými fasádami. Navštivte je s námi v tomto článku a přesvědčte se, že jsou starší, než si myslíte.

Nový život starým alpským stavbám dala pouhá dřevěná fasáda

Pouhou dřevěnou fasádou a úpravou zeleně dodali architekti nový vzhled alpské rezidenci Chalet Simonazzi. Proměna je úžasná.

Rybářský domek ve stylu japonské architektury má propíchnutou fasádu

Dům splývající s okolním terénem je navržený architekty podle představ japonského rybáře. Vznikl zajímavý dům s tzv. propíchnutou fasádou. Podívejte se na ni.

Rodinný dům obložený dřevěnými paletami vyšel na 27 milionů korun

Zahraniční architektura opět předčila naše očekávání. Rodinný dům z černých dřevěných palet o užitné ploše téměř 245 m2 stál v přepočtu více než 27 milionů korun.

Neviditelný dům nabízí rodině slavného páru klid a potřebné soukromí

Domek skrytý v kopci pod zelenou střechou nabízí dokonalé výhledy na divokou přírodu a dává svým obyvatelům klid a pohodu.

Levné modulové domy: čím se liší od dřevostaveb a opravdu se modulární dům z kontejneru vyplatí?

Líbí se vám modulární domky? Přečtěte si, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a prohlédněte si bohatou galerii modulových dřevostaveb.