Mladý pár si přál zapustit kořeny. Našel dokonalý pozemek a postavil si dům s úchvatným výhledem
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Mladý pár si přál zapustit kořeny. Našel dokonalý pozemek a postavil si dům s úchvatným výhledem

Mladý pár se rozhodl postavit plážový dům, kde bude moct trávit volný čas a někdy v budoucnu v něm zapustit kořeny natrvalo. Pozemek, který si pro dům vybrali, leží v kopci asi 200 m od břehu Tichého oceánu a nabízí nádherné výhledy na moře. Pro architekta tak bylo stěžejní tuto polohu využít a získat z ní maximum. Jak se mu to povedlo, se dozvíte v článku.


plážový dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Alta Marea (se souhlasem)

Kaskádovitý pozemek jako přednost

Architekt se rozhodl nezasahovat do kaskádovitého pozemku, naopak tuto skutečnost využil. Navrhl víceúrovňovou stavbu, která dokonale zapadá do terénu. V suterénu, který je z větší části pod úrovní terénu, se nachází garáž. Od ní vedou venkovní schody k hlavnímu vstupu do domu, který je zároveň jakýmsi koridorem propojujícím přední a zadní část okolí domu. Celý dům si můžete prohlédnout v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Alta Marea (se souhlasem)

Obytné přízemí jako centrální prostor domu

Přízemí domu tvoří velkorysá vstupní chodba, která je od zbylé části přízemí oddělena velkými dřevěnými posuvnými dveřmi. Za nimi se otevírá prostorný obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. V přízemí se nachází také samostatný pokoj sloužící nyní jako pokoj pro hosty. Dům je navržený tak, aby všechny hlavní místnosti měly výhled na moře. Přední strana přízemí je celá prosklená, takže výhledy jsou opravdu krásné. Jako ochrana před odpoledním sluncem pak slouží vnější dřevěné posuvné okenice.

  Mohlo by vás také zajímat:

Oddělené druhé patro nabízí majitelům dokonalé soukromí

Druhé podlaží, které se tyčí nad vstupní halou, slouží výhradně jako soukromý prostor majitelů, nachází se tu velkorysá ložnice, šatna a koupelna s toaletou. Všechny pokoje včetně koupelny mají opět krásný výhled na oceán. Užitná plocha domu je 160 m2.

Okolí domu slouží společenskému životu

Prostor kolem domu je uzpůsobený pro různé činnosti a společenská setkávání. Najdeme tu dvě terasy, jednu za domem a druhou vedle domu. Nechybí posezení s grilem, venkovní sprcha, přenosné ohniště a záhonky pro drobné pěstování.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
31.03.2022

Photocredit: Alta Marea (se souhlasem)

0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE