HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dřevěný listopad s knírem, známý též jako Movember

Zdá se Vám, že módní trendy poslední doby zacházejí až za hranici nositelnosti? Potkáváte čím dál častěji muže s kníry a říkáte si: „Co to?“

Knír není móda, knír je životní styl. Životní styl gentlemana, kterému není jeho vlastní zdraví ukradené a rozhodl se svou bradku či dokonale oholenou tvář obětovat pro dobrou věc. Je to životní styl mo.bratra a pokud pořád nevíte, o co jde, v tomto článku Vám vysvětlíme, co je to hnutí Movember a jak se k němu můžete připojit ve velkém stylu.


Dřevěný knír

Movember, to jsou muži, kteří po celých 30 listopadových dní pečlivě pěstují své kníry, a to proto, aby upozornili na téma mužského zdraví, a společnými silami získávají prostředky na výzkum a léčbu rakoviny prostaty. Hnutí Movember se z Austrálie rozšířilo na téměř všechny kontinenty a v letošním roce se díky aktivitě všech mo.bratrů (mužů s knírem) a mo.sester (ano, i ženy mohou nosit knír) stalo jedním z top100 neziskových organizací na světě.

Finanční prostředky získané v České republice budou poskytnuty nadaci MUŽI PROTI RAKOVINĚ. Kromě Dřevostavitele svou podporu vyjádřil i Minimon, a to limitovanou edicí Minimon pro Movember. Jak ponouká on sám: „Podpoř tudle maskulinní záležitost pánů s mustášem i ty! Celý listopad budeme zisk z limitované kolekce posílat těmhle bojovníkům za zdravou předstojnou žlázu.“Dřevěná holicí výbavička

Pokud byste se přeci jen chtěli stát se pravým mo.bratrem, je třeba mít na paměti, že pravý knír, to není jen tak! Hercule Poirot by o tom mohl vyprávět své… K výrobě svého jedinečného mustáše používejte zejména prémiovou výbavičku, a aby Vám vydržela déle než jednu mo.sezónu, pořiďte si k ní tento designový a plně funkční dřevěný stojan. Vyrobeno z bolivijského palisandru rukou opravdového muže vystupujícího pod názvem MHAND Manmade Handmade

Dřevěné hodinky

Mo.bratr, to je hlavně také styl a o stylu věděli již něco také ruští carové a společenská smetánka v 19. století. Tyto dřevěné plně funkční kapesní hodinky byly opravdovým hitem své doby. Jejich cena převyšovala i cenu hodinek vyrobených ze zlata, bohužel pouze několik poslední exemplářů přežilo Ruskou revoluci a následné období komunismu. V antikvariátu byste je mohli pořídit přibližně za 20 000 dolarů.


Dřevěný motýlek

Mo.bratr, to je muž s osobitým stylem a smyslem pro humor, který se i do společnosti obléká zajímavě, až překvapivě. Tento slušivý motýlek je vyroben ze sekvojových trámů z loděnic blízko San Franciska, a to jak jinak než ručně. Jedná se o skvostný doplněk, se kterým získáte pozornost každé mo.sestry.
Dřevěné Volvo

K tomuto asi není třeba víc dodávat...

Bezpečnost a styl až na prvním místě...

Volvo.


Dřevěný chladicí box na pivo

Hnutí Movember vzniklo, jak říká ve své TED přednášce sám zakladatel Adam Garone, s kamarády u piva jako rozhodnutí vrátit kníru jeho zašlou slávu a u toho udělat něco dobrého pro zdraví jeho nositelů.

Pozvěte své kamarády na pivo chlazené v této luxusní přenosné dřevěné ledničce a nasaďte mustáše. Zdraví máte jenom jedno!

Návod najdete v tomto videu, které vám odhalí, jak si správní muži pracující se dřevem nechávají růst pořádný knír. V celém procesu nesmí chybět kladivo, hřebík ani vůně dřeva.


P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
04.11.2013

16

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE