HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dřevěná zima v bílém kabátu

Zima je v plném proudu, což ve většině případů znamená, že základové desky odpočívají pod sněhovou peřinou a stavebníci čerpají síly na blížící se stavební sezónu. Toto nebude článek o tom, jak se montované dřevostavby mohou stavět po celý rok, nehledě na to, jaké je zrovna roční období.

V tomto článku se jednoduše přesvědčíme, že bílý kabát dřevostavbám prostě sluší.


Dřevostavba a sníh

Dřevěný dům

Dřevěná fasáda přiznávající proces stárnutí dřeva (který však nijak neovlivňuje funkčnost materiálu), to je hit posledních let. Podle architektů OOS AG, kteří postavili tento dům pro manžele Schudelovi ve švýcarském Feldisu, je přirozený proces vizuální transformace budovy synonymem její postupné integrace s okolním prostředím.
>> více o projektu
>> jeho architekt

Bude Vás zajímat: Fasádní palubky: Modřín, smrk nebo tropické dřevo?

Červený dům

Nepřehlédnutelný Červený dům můžete vidět v západním předměstí Osla, na břehu zalesněného říčního údolí. Proč byla pro vnější fasádu použita takto výrazná barva? Podle slov architekta odráží temperament majitele domu.
>> více o projektu
>> jeho architekt

Černý dům

Na začátku bylo zadání: chceme individuálně navrženou moderní chatu, která bude vyžadovat minimální údržbu, nebude stát moc peněz a postavena bude co nejrychleji. Na konci byl tento dům, který architekti z AKB pojmenovali Clearview Chalet, tedy Horská chata s jasným výhledem.
>> více o projektu
>> jeho architekt


Křehký dům

Pokud se Vám nechce pouštět do rozsáhlých staveb, jako byly dřevostavby výše, projekt Fragile shelter (v překladu Křehký přístřešek) japonského architekta Hademi Nishida, by mohl být tím správným řešením pro vás a vaše přátele. Jak říká sám autor: „Tento zimní přístřešek svádí lidi dohromady, k večírkům a zkrátka k bytí spolu a ve spojení s okolními bílými lesy. Křehká konstrukce může v samotném člověku působit neklid, ale pokud se zde sejde několik přátel, vzniká tak velmi útulný a empatický prostor.“
>> více o projektu
>> jeho architekt

Skoro žádný dům

Pro ty z vás, kdo si nejvíce ceníte volnosti a zimní příroda je pro vás velkým lákadlem, navrhli norští architekti z Gartnerfuglen Arkitekter toto přenositelné obydlí s názvem „Podstatné jméno. 1 Nedostupnost“. Pryč od lidí, pryč od signálu. Tento přístřešek údajně složíte za 30 sekund, vleze se do něj jeden, maximálně dva malí lidé a nejvhodnější je podle jeho autorů k zimnímu rybaření.
>> více o projektu

Víte o dalších zajímavých projektech dřevostaveb? Napište nám do diskuse.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
15.12.2014

9

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE