HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rekonstrukce koupelny: Fotogalerie a inspirace

Chystáte se k rekonstrukci koupelny? Toužíte po moderní designové koupelně nebo máte v oblibě spíše retro koupelny? V naší fotogalerii můžete nasbírat inspiraci pro různé možnosti řešení koupelny. Každý si zde najde tu svou. Jaké jsou trendy, co je „in“?


Rekonstrukce koupelny
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: PoshSurfside.com

Moderní koupelny jsou jednoduché

Pokud bychom měli nějak charakterizovat nejžhavější trendy v oblasti vybavení koupelen, potom je to především trvalý nadčasový design, jednoduchá a vzdušná řešení celého prostoru, přírodní vzhled některých prvků koupelnového vybavení a promyšlené osvětlení do koupelny. Jaké možnosti pro moderní koupelny existují, vám přiblíží tato fotogalerie

Fotogalerie:

ⓘ Foto: PoshSurfside.com, Christian Chronican, the art of living, Sassy Townhouse Living

Dřevo pro moderní, luxusní i retro koupelny

Můžete si vytvořit koupelnu, jejíž skříňky mají přírodní vzhled. Nemusíte se bát použít dřevo, jsme koneckonců na Dřevostaviteli, a vše se dá vyřešit tak, aby mokré prostředí skříňkám do koupelny nijak neškodilo. Navíc materiál jako dřevo přináší do strohé koupelny v bílé nebo neutrální či chladné barvě teplo, radost a energii. Samozřejmě, že skříňky budou mimo mycí kout, aby je voda nepoškodila. Stejně tak se není třeba bát jiných dřevěných prvků v koupelnách, například zrcadlo do koupelny může mít dřevěný rám, dřevěný prvek se dá použít i do osvětlení koupelny. Kombinace se dřevem, a to třeba i bambusovým je v současnosti v kurzu, působí svěže a příjemně.

Bude Vás zajímat: 7 tipů jak ochránit dřevo, aby vydrželo věčně

Když renovace koupelny, tak pořádně

Není od věci poohlédnout se i po jednoduché koupelnové stěně, která bude dokonalým vybavením, máte-li ovšem ve vaší v koupelně prostor. Nabídne úložného místo a vejde se vám sem všechno: čisté ručníky, čisticí prostředky, potřeby k mytí a půjde o jednolitý celek. Nemusíte tak řešit jaké poličky si koupelny pořídit.

Barvy a design koupelen

Pokud jde o barvy a celkové ladění koupelny, nejlepší jsou neutrální odstíny. Nikdy nic nezkazíte bílou, která vzbuzuje dojem čistoty a prostoru, stejně tak šedou, která zneutralizuje i případnou další výraznější barvu. Můžete však bílou či šedou zkombinovat s jinou barvou. Chcete-li například výraznější trendy pánskou koupelnu, nebojte se ani takového odstínu, jako je výrazná žlutozelená, kterou ukazuje naše fotogalerie. Dámy pravděpodobně raději sáhnou po pastelovějších odstínech.

Světlo a osvětlení

Vhodné světlo do koupelny je polovina úspěchu. Berte v úvahu, že budete přepínat jednotlivá světla, že potřebujete rozptýlené osvětlení v celém prostoru. LED osvětlením nic nezkazíte, volte ovšem nadčasové tvary svítidel a promyslete si jejich nevhodnější umístění, aby světla nebyla ostrá, ale tlumená. Pak dodáte koupelně intimní atmosféru a pohodu. 

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.07.2015

Photocredit: PoshSurfside.com

4

Fotogalerie: Co se starými paletami a krabicemi?

Jak vyrobit zahradní truhlík z palety? Tento a další tipy, co se starým dřevem. Čtěte

Fasády domů: Fotogalerie pro vaši inspiraci

Řešíte, jakou bude mít Váš dům fasádu? Nechte se inspirovat touto fotogalerií

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Malování pokojů a stěn – nápady, inspirace a fotogalerie

Řešíte jak vymalovat váš pokoj a hledáte inspiraci? Najdete ji zde.

Vinylové tapety jsou dobrým řešením do koupelny i kuchyně

Hledáte tapety do kuchyně nebo koupelny? Vinylové tapety jsou výborným řešením. Proč zrovna vinylové, se dozvíte v tomto článku.

Vliesové tapety: Návod jak lepit a důvody proč

V čem jsou vliesové tapety lepší než ty papírové a jak je nalepit?

Sprchový kout: Inspirace a praktické rady pro jeho zařízení

Sprchový kout se vyrábí v řadě podob. Je lepší sprchový kout s vaničkou nebo bez vaničky? A podle čeho vybrat sprchovou baterii? Vše se dozvíte v tomto článku.

Fotogalerie: Neváhejte s rekonstrukcí. Výsledek bude stát za to!

Přemýšlíte, že předěláte své bydlení, ale nemůžete se rozhoupat? Naše fotogalerie vám ukáže výsledky rekonstrukce, které stojí za to!

Obklady z mozaiky v koupelně či kuchyni dělají zázraky. A to už několik století.

Jak si obložit koupelnu obklady z mozaiky, jaké materiály a jaký postup se při obkládání doporučuje – aneb vše o mozaikách.

Obklady do koupelny: Jaké zvolit? Rady, tipy, inspirace

Jaké zvolit obklady do koupelny, abyste se v ní cítili příjemně po mnoho let? V dnešním článku vám poradíme. Koupelna je pro nás všechny totiž nedílnou součástí domácnosti a trávíme v ní mnoho času.