HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Žádná typovka. Manželé si postavili vysněnou dřevostavbu v Beskydech

Tříčlenná rodina z Moravskoslezska si nechala navrhnout a postavit individuální projekt v Beskydech. Stavba disponuje zastavěnou plochou 197 metrů čtverečních. Jak to vypadá uvnitř luxusního domu? Podělili se s námi o půdorys, systém vytápění a vyvážený tepelný komfort v dřevostavbě.


Rodinný patrový dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Alex Shoots Buildings; studioArk

Individuální projekt na míru

Manželský pár bydlí v jedinečné dřevostavbě, která byla navržená přesně podle jejich požadavků a také parametrů pozemku. Dům je svým návrhem dokonale zasazený do horského prostředí Beskyd, přičemž klade maximální důraz na zachování původní morfologie terénu. Prohlédněte si fotografie krásného domu v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Alex Shoots Buildings; studioArk

Tepelný komfort v létě a v zimě – nepřehřívá se dům?

Stínění v domě je na západní straně řešeno fasádními hliníkovými žaluziemi. Tento moderní typ venkovních žaluzií chrání fasádu nejen před deštěm, ale v malé míře i před hlukem a drobným hmyzem. Výhodou je mimo jiné také funkce propuštění (volného proudění) vzduchu. Naopak chlazení není v dřevostavbě potřeba – dům se nepřehřívá.

Popis konstrukčního systému dřevostavby

Jedná se o sendvičovou dřevostavbu na betonových základech (základové pasy + betonová deska). Konstrukce (difuzně otevřený systém) je řešená smrkovými trámy, zatímco obklad fasády je neošetřené modřínové dřevo.

  • Zateplení je minerální vatou.
  • Okna jsou hliníková s izolačními trojskly.
  • Střecha je falcovaná plechová krytina.
  • Interiér je obložen smrkovými palubkami.

Podívejte se na více fotek z výstavby krásné dřevostavby zde.

Stavební povolení nechali majitelé na odborníkovi

Studie dřevostavby byla vyřešená do roku 2018, přičemž projekt byl dokončen ještě tentýž rok. Stavební povolení získal manželský pár v roce 2019. Skvělým způsobem se tak vyhnuli starostem, jelikož jej za ně vyřizoval projektant.

Stavební povolení: Princip a postup u rodinného domu

Dispozice rodinného domu

Patrová dřevostavba je navržená s dispozicí 5+kk. Z prostorné předsíně vedou dveře přímo do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Součástí této společenské místnosti je také točité schodiště do patra a krbová kamna. Z obýváku se táhne menší chodba, ze které je možné se dostat do ložnice, dětského pokoje, koupelny a samostatného WC. V patře jsou umístěny obytné pokoje (jeden uzavřený a druhý otevřený pro přespání návštěv a kamarádů).

Prohlédněte si podrobněji půdorys patrové dřevostavby zde.

V případě vytápění zvolili kombinaci dvou systémů

Manželský pár vsadil na kombinaci podlahového topení a krbových kamen. V poslední době se jedná o častý způsob vytápění moderních domácností. Doplňkový zdroj topení – elektrické topné rohože, přenáší teplo do interiéru sáláním. Není nic příjemnějšího než teplo, které stoupá od podlahy směrem vzhůru.

Pro vytápění domu jsou navrženy elektrické topné rohože v kombinaci s krbovými kamny o tepelném výkonu cca 8,2 kW,“ sděluje autor stavby.

Dům, který je z jedné strany celý prosklený

Pravděpodobně nejvíce stylovým prvkem na rodinné dřevostavbě je celoprosklená stěna směrem na západní stranu pozemku. Díky takovému návrhu má tak rodina krásný a příjemný výhled do okolní krajiny. Naopak vůči příjezdové komunikaci je dřevostavba zcela uzavřená, což je výhodou z hlediska jejich soukromí.

Dřevostavba nabízí netradiční použití modřínových latí jakožto jednotící prvek celé fasády a v místě terasy i prvek, který umožňuje výhledy a zároveň blokuje nežádoucí pohledy kolemjdoucích, čímž zajišťuje jejich soukromí na terase,“ popisuje architekt.

Děkujeme majitelům i architektovi za poskytnuté informace a přejeme příjemné bydlení v této krásné dřevostavbě. 

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.11.2022

Photocredit: Alex Shoots Buildings; studioArk

2

Na stáří si splnili sen a vyměnili panelák za dřevostavbu – 360° video

Starší manželé Jitka a Tomáš se rozhodli se na „stará kolena“ postavit dřevostavbu. Co je k tomu vedlo? A jak jejich domek vypadá? Podívejte se v našem 360° videu.

Dřevostavba byla jejich osudem: Dům nám postavili za dva týdny, pochvalují si manželé

Od rozhodnutí stavět až po hotovou dřevostavbu všechno běželo jako po másle. Přečtěte si, jak se to Monice a Vladimírovi povedlo.

Luxusní dřevěná vila vyrostla téměř v oblacích

Luxusní dřevěná vila s dechberoucími výhledy do dalekého okolí okouzlí každého milovníka dokonalého designu a velkorysých prostor.

Pavla a Petr žijí v krásném domě v Pobeskydí. Celý ho postavili bez elektřiny

Navštivte s námi bungalov 5+kk, který si v podhůří Beskyd nechali postavit Pavla a Petr. Co si na svém novém bydlení nejvíce pochvalují a co jim naopak dělá starosti?

Luxusní dům s panoramatickým výhledem ukryli do kopce

Mladí manželé si postavili ideální moderní dům. Parádní výhledy, dostatek světla i prostoru, soulad s okolím a naprosté soukromí.

Pět nejoblíbenějších českých patrových rodinných domů ze dřeva

Chystáte se pustit do stavby vlastního bydlení a hledáte byť jen kapku inspirace pro začátek? Zájemci o dřevostavby dali své hlasy jednotlivým stavbám dle jejich osobního vkusu a my pro vás vytvořili výběr těch nejoblíbenějších.

Luxusní rekonstrukce podkrovního bytu v Beskydech má celoprosklený štít

Bydlení pro mladou rodinu s miminkem v překrásném podkrovním bytě s proskleným štítem vás dostane do kolen. Inspirujte se fotografiemi z této realizace v naší galerii.

Manželé se třemi dětmi si postavili svépomocí 170 m2 dům v Beskydech

Rodina postavila svépomocí obrovský rodinný dům o zastavěné ploše 170 m2. Přečtěte si rozhovor o tom, jak si počínali.

Malý pozemek a velké plány? Stavte do výšky. Patrové domy 4+kk od 3,7 milionů

Nejoblíbenější patrové domy na klíč s dispozicí 4+kk již od 3,7 milionů. Vyberte si mezi nimi svého favorita.

Nejoblíbenější patrové domy 5+1, ceny listopad 2022

Přinášíme vám seznam nejoblíbenějších českých moderních patrových domů s dispozicí 5+kk a 5+1. Zjistěte jejich aktuální ceny, nahlédněte do fotogalerie a projděte si různá půdorysná řešení.