HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Luxusní dřevěná vila vyrostla téměř v oblacích

Lokalita, lokalita, lokalita. To je to, co předurčuje, jak bude dům vypadat, jak se v něm bude žít a za jakou cenu se případně v budoucnu prodá. Každý má rád jiné bydlení: někdo chce být skrytý za stromy, někdo miluje prostor a výhledy. Když mladá rodina s malými dětmi uviděla shořelý pozemek na kopci, věděla, že to je přesně lokalita pro ně. Nádherné výhledy a plno prostoru kolem.


Nádherný dům stojí na vysokém kopci s výhledem na kilometry daleko
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Bruce Damonte

Shořelý pozemek se stal základem pro luxusní vilu

Mladí manželé mají rádi velké otevřené prostory, a to jak v interiéru, tak exteriéru. Pozemek, který stojí na vysokém kopci a poskytuje pocit, že jste vysoko nad městem a celou zátokou, byl přesně to, co hledali. Do roku 1991 na něm stál rodinný domek, který ale během rozsáhlých kalifornských požárů v létě 1991 shořel do základů a s ním i většina vegetace na pozemku. Požár naštěstí přežily dvě obrovské sekvoje, každá na jedné straně pozemku. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Bruce Damonte

Náročné podmínky daly vyrůst výjimečnému domu

Majitelé se rozhodli maximálně využít polohy pozemku. Ten se nachází vysoko na vrcholu pohoří Eastbay a shlíží na město Oakland, jihozápadní zátoku a Golden Gate. Dům stojí 600 metrů nad mořem a díky tomu mohou jeho obyvatelé vidět na kilometry daleko. Vysoká nadmořská výška ale vystavuje dům zrádnému počasí a extrémním větrným podmínkám. Občas na tomto místě dochází také k výrazným teplotním výkyvům. V boji proti těmto podmínkám postavili architekti dům z vhodných materiálů, které bez problémů odolají extrémnímu počasí, větru a teplotním změnám. Střecha je také přizpůsobená změnám teplot: je speciálně zakřivená a svým tvarem funguje jako velká ventilace pro celý obytný prostor. Dokáže odrážet útoky pobřežní mlhy proudící k domu a ochlazovat interiér odpoledním vánkem. Prohlédněte si překrásnou a dokonalou stavbu v naší fotogalerii.

Obrovský propojený prostor dává pocit nekonečna

Celá vila je koncipována jako otevřený prostor propojující zahradu v přední části domu s dechberoucími výhledy na straně zadní. Dá se tak nerušeně přecházet ze zahrady na obrovskou vyhlídkovou terasu. Dům je patrový a terasa se nachází v obou patrech. Plynule navazuje na obou stranách na interiér a díky prosklenému zábradlí prostor působí prostorně a vyvolává pocit téměř nekonečna. Prosklené jsou i obě delší stěny a tvoří tak obrovská okna od podlahy až ke stropu, která se dají otevřít a propojit celý dům se zahradou a terasou.

Moderní koncept pro mladou moderní rodinu

Podlahová plocha činí 250,8 metrů čtverečních. Design domu je určen pro mladou rodinu. Má otevřený půdorys a moderní koncept, který oslovuje mladší páry svou prostorností. Ze všech místností jsou krásné výhledy. Střecha na venkovních částech pomáhá chránit obyvatele před přímým slunečním světlem. Hlavní patro je tvořeno velkou obývací místností propojenou s kuchyní a jídelnou. Ty se stejně jako obývák otevírají směrem k terase a zahradě. K dispozici je také venkovní jídelní kout mimo hlavní část kuchyně.

Spodní klidové patro je zabudováno do země

V hlavním patře jsou ještě dva dětské pokoje, z nichž každý má vlastní koupelnu a záchod. Ložnice rodičů se nachází ve spodním patře, které je částečně zasazeno do kopce. Kromě ložnice se v něm nachází ještě kancelář, skladovací prostory a promítací místnost. Toto patro je otevřeno pouze z jedné části, ložnice a kancelář jsou tedy krásně světlé s parádními výhledy, zatímco skladovací místnosti a promítací sál jsou v chladu a temnu.

Luxusní interiér je založen na kontrastu teplých a studených materiálů

Na interiéry byly použity kvalitní přírodní materiály. Stropy a podlahy jsou obloženy červeným dřevem místních sekvojí, které krásně kontrastují s šedou kuchyní a šedými dlaždičkami, kterými jsou obloženy nosné sloupy. Interiér tak působí velmi luxusně, zároveň ale pořád vyvolává pocit pohodlnosti a útulnosti. Přesvědčte se sami.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
30.09.2020

Photocredit: Bruce Damonte

3

Mohlo by Vás zajímat: