HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Pět nejoblíbenějších českých patrových rodinných domů ze dřeva

Počet realizovaných dřevostaveb v ČR roste, staví se jak bungalovy, tak i patrové rodinné domy. V dnešním článku se zaměříme na ty nejoblíbenější patrové domy ze dřeva u nás, v Česku. Ukážeme vám 5 patrových rodinných domů, které ve veřejném online hlasování nasbíraly nejvíce hlasů. Umístily se mezi nimi domy tradiční i moderní a zajímavé. Vybrali byste si mezi nimi?


Pět nejoblíbenějších rodinných domů na bázi dřeva u nás
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

5. místo: RD Jiříkovice

Čím se liší tento rodinný dům od ostatních? Může to být plechovým límcem na fasádě po obvodu celého domu, velkým rohovým oknem v obývacím pokoji nebo faktem, že prakticky celá stavba je navržena jako bezúdržbová? V podkroví jsou realizována okna do zvýšené výšky, což poskytuje dostatečný světelný komfort. Celková dispozice je doplněna o pracovní dílnu pro pána domu. Prohlédněte si dům v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

4. místo: Dřevostavba Spirit

Tato velice oblíbená dřevostavba se vyznačuje vysoce vyspělým technickým řešením po stránce vytápění, stínění a výroby vlastní energie. Stavba poskytuje majitelům příjemný komfort a zdravý prostor pro bydlení. Realizace dřevostavby Spirit byla podle individuálního architektonického návrhu.

3. místo: Dům Prokop

Na třetím místě v našem žebříčku nejoblíbenějších patrových rodinných domů se umístila zrekonstruovaná stavba Prokop. Citové vazby k již postaveným domům jsou v mnoha případech silné. Majitelé nechtěli o původní stavení (tradiční starou chalupu) přijít, tak zvolili alternativní řešení a požádali architekty o decentní zásah moderny. Celý projekt byl úspěšný a výsledek vypadá úžasně. Podívejte se na fotky v naší galerii.

Mohlo by vás zajímat: Původní chalupa se rozpadala. Postavili si místo ní vysněné víkendové bydlení

2. místo: Moderní roubenka

Je vám povědomé jméno Zoltán Demján? Jedná se o slovenského horolezce, který jako první zdolal nejvyšší horu světa Mount Everest. A právě pro něj byla postavena tato moderní roubenka. Zoltán a jeho žena Zuzana využívají tuto stavbu pro soukromé i pro pracovní účely. Byla vyrobena z dřevěných lepených lamel (BSH) na CNC obráběcím centru.

Mohlo by vás zajímat: Slavný horolezec si se svou ženou postavil moderní roubenku z borovice

1. místo: Rodinný dům – Beskydy

Rodinný dům je kombinací CLT panelů a přiznaných pohledových KVH hranolů. CLT tvoří stěnový systém a KVH hranoly jsou naopak použity pro stropní a střešní trámy. Díky této souhře materiálů vyrostla v Beskydech krásná stavba s nádechem tradiční architektury v moderním pojetí.

Prohlédněte si všechny oblíbené patrové dřevostavby v naší galerii. Jedná se o ty nejúspěšnější domy z inspirační galerie 100 dřevostaveb.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.10.2021

Photocredit: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

3

Mohlo by Vás zajímat: