HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Luxusní dům s panoramatickým výhledem ukryli do kopce

Jak by měl vypadat opravdu moderní dům a co by měl splňovat, aby odpovídal nejmodernějším standardům? Především by měl poskytovat každému členu rodiny dostatek soukromí a zároveň nabízet prostor, kde se všichni budou moct sejít a užívat si společných chvil. Nezbytností moderního domu je dostatek přirozeného světla a dokonalá harmonie s okolím. Současné bydlení také poskytuje svým obyvatelům krásné výhledy do krajiny, dává jim pocit klidu a soukromí. Zároveň je minimalistické jak designově, tak energetickou náročností, klade ohledy na životní prostředí.


Nádherný dřevěný dům s travnatou střechou dokonale ladí s okolní krajinou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

Manželé si postavili svoji vizi moderního bydlení

Luxusní dřevěný domek v regionu Charlevoix představuje splněný sen každého milovníka moderního bydlení. Zrodil se z vášně pro velké otevřené prostory a přírodní krásy regionu. Mladí manželé vytvořili jedinečný dům, který plynule zapadá do krajiny, spojuje přírodu a architekturu a poskytuje jim dokonale klidné útočiště. Postavili ho s ohledem na životní prostředí a s touhou bydlení harmonizovat s přírodou. Splňuje jejich vizi moderního domu: panoramatické výhledy, okolní vzrostlý les, soukromí, klid, dostatek přirozeného světla a kvalitní infrastruktura.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

Design byl podřízen neobvyklému terénu

Dům se nachází v samém srdci přírody na rozlehlém zalesněném svahu s úžasným výhledem na La Malbaie, řeku Sv. Vavřince a okolní hory. Jeho jednoduchý, minimalistický design v přímém kontrastu s okolní divočinou zvyšuje krásu fyzické krajiny. Celkový design domu vychází ze strmého terénu. Skládá se z několika jednoduchých geometrických útvarů, které jsou na sebe naskládány a kopírují svah. Je plně pokryt zelenou střechou, která usnadňuje jeho integraci do krajiny. Působí ale také jako izolační vrstva a v létě pomáhá snižovat hromadění tepla.

Mohlo by vás zajímat: Rodinný dům ve svahu – zastavěná plocha 84 m2 a netradičně řešená dispozice 5+kk

Obrácená dispozice kvůli dokonalejším výhledům

Domek má dvě patra položená přes sebe jakoby do kříže a kopírující svah. Dispozice domu je obrácená, než jak jsme standardně zvyklí. V přízemí se nachází soukromá část. V přední části jsou čtyři pokoje, z nichž jeden slouží jako ložnice manželů. Jsou tu také dvě prostorné koupelny, technická místnost a pracovna. Tato část má spíše menší okna, poskytující dostatek světla, ale i soukromí. Naopak horní patro je výrazně prosklené, s celými skleněnými stěnami, umožňujícími výhledy do nádherné okolní krajiny. V prosklené části je velký obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní. V zadní tmavší části je koupelna a šatna. Na střeše spodního patra je ještě velká terasa s posezením. Široká brána sloužící jako přístřešek pro auto a krytý vchod spočívá na opěrné zdi, která byla vzhledem k velmi strmému terénu nezbytná.

Mohlo by vás zajímat: Bungalov 5+1 s garáží do L – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Minimalistická kombinace dřeva, oceli, hliníku a kůže

Stavba byla doopravdy celá vyrobena lokálně. Převážná většina materiálů a pracovní síly použité při jejich konstrukci pochází z regionu a představuje vynikající kvalitu místního zpracování a produktů. Například všechna okna jsou vyrobena z quebeckého hliníku, žula použitá v kuchyni pochází z místního kamenolomu, vnější obložení je vyrobeno ze dřeva z Quebecu. Na fasádu byla zvolena kombinace světlejšího opracovaného bílého cedru a tmavšího červeného cedru, která dobře ladí s okolními lesy a trávou. V interiéru jsou podlahy i stěny obloženy světlým dřevem, stropy a některé stěny jsou bílé, ale téměř všechen nábytek je v odstínech šedé či černé, které ladí tón v tónu s rámy oken. Kuchyně, vybavení koupelny a centrální krb jsou vyrobeny z oceli. Kombinace oceli, hliníku, dřeva a kůže vytváří v interiéru pocit luxusu.

Nádherný dům obložený dřevem vypadá, jakoby se zrodil z hory a zapadl do dokonalého souladu s okolními stromy

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
13.07.2021

Photocredit: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

2

Video: Luxusní dům postavený z ocelových námořních kontejnerů

Hledáte alternativní způsob bydlení? Zkuste třeba námořní kontejnery!

Tři propojené domky pro tři generace: spolu, ale každý ve svém

Tři propojené domky poskytují dostatek soukromí třem generacím. Jednoduché a přitom důmyslné bydlení podle farmářských tradicí spojuje rodinu.

Černo-bílé bydlení: vyvolává pocit elegance, čistoty a vytříbeného vkusu

Černá a bílá jsou velmi oblíbené v mnohých domovech. Zkusili jste však tyto barvy zkombinovat? Podívejte se na inspiraci v našem článku.

Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva

Dům se sloupy z douglasky vás oslní svým luxusním designem i překvapivou kombinací použitého dřeva. Přesvědčte se o unikátním výsledku realizace v článku.

Manželé si vylepšili levný zahradní bazén, a ještě na tom ušetřili. Máme pro vás návod

Přinášíme vám návod na výrobu dřevěného bazénu svépomocí. V článku najdete postup krok za krokem, cenovou kalkulaci a podrobnou fotogalerii.

Unikátní restaurace v korunách stromů, to je luxusní večeře 12 metrů nad zemí

Navštivte s námi světově unikátní restauraci v korunách stromů. Kde se nachází, jak se do ní dá dostat a kolik pojme lidí?

Luxusní dřevěná vila vyrostla téměř v oblacích

Luxusní dřevěná vila s dechberoucími výhledy do dalekého okolí okouzlí každého milovníka dokonalého designu a velkorysých prostor.

Nejkrásnější chalupy pro vaši dovolenou – vybrali jsme top 10 chalup z celé ČR

Láká vás dovolená v tradičním duchu, nebo se chcete rozmazlit a dopřát si luxus? Vybrali jsme nejkrásnější chalupy z celého Česka pro každého.

Chata ve tvaru písmene A se stala splněným snem staršího páru

Pojďte s námi na navštěvu do nádherné áčkové chaty, kterou si vysnil starší pár. Je prostorná, moderní, útulná a přes svůj tvar překypuje světlem.

Chatu s výhledem na Mont Blanc vyhřívá geotermální energie

V zimě není nic parádnějšího než odjet do luxusní chaty uprostřed Alp a u sálajícího krbu si užívat fascinujícího výhledu na Mont Blanc. Navštivte s námi takovou idylku.