HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Stavba skeletové dřevostavby

Tzv. Timber Frame je v Americe velmi rozšířený způsob stavění dřevostaveb. U nás se jim říká dřevostavby skeletové. Hlavní rozdíl mezi sendvičovými dřevostavbami je ten, že konstrukce domu je zavětrovaná (zajištěná v horizontálním směru) pomocí samotné dřevěné konstrukce (kříže, pásky apod.) a ne pomocí velkoplošných materiálů, které jsou sponkovány nebo hřebíkovány k nosnému dřevěnému rámu. 


Nosný rám u sendvičových dřevostaveb, který sám o sobě zvládá svislé zatížení, ale který by bez velkoplošných materiálů nebyl zajištěný v horizontálním směru. Timber Framing je náročnější na různá tesařská spojení a vyžaduje buď dostatečnou řemeslnou zručnost nebo adekvátní strojní vybavení např. cnc obráběcí centra apod. 

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
10.04.2017

3

Skeletové dřevostavby jsou rájem architektů

Čím jsou zajímavé, proč si jich architekti všimli teprve nedávno a jaké mají skeletové dřevostavby výhody a nevýhody?

Video: Tradiční japonské spoje v moderních 3D animacích

Prohlédněte si 24 animovaných 3D modelů tradičních japonských tesařských spojů, které jsou fascinující, krásné a charakteristické pro japonskou architekturu.

Video: Domy, které rostou před očima

Jak se staví dům za pouhý jeden den? To vám prozradí časosběrné video, ve kterém se vám taková „rychlostavba“ ukáže. Vaše stavba se nemusí protáhnout na několik let, inspirujte se!

Izolaci slaměného domu pořídíte za 30 000 Kč

Chcete si postavit dům z alternativních materiálů? Zkuste slámu. Ušetříte s ní spoustu peněz za vytápění. V čem jsou její další výhody a co si určitě pohlídat?

Video: Přestavba autobusu na obytný vůz poskytla 5členné rodině nový domov, cestují po celém světě

Rodina vyměnila svůj předměstský dům o rozloze téměř 914 m2 za obytný autobus o rozloze necelých 92 m2. Co jim pomohlo se přizpůsobit tak velké změně?

Skeletový konstrukční systém vytváří velký vzdušný prostor – fotopostup realizace

Pojďte se společně s námi v tomto článku podívat na dřevěnou konstrukci domu, která na první pohled připomíná stodolu.

Mrakodrap ze dřeva posunul hranice stavebnictví a láme rekordy

Představujeme nejvyšší stavby světa. Prohlédněte si výškové porovnání nejvyšších budov z železobetonu s nejvyššími dřevostavbami. Porovnejte si české i zahraniční stavby.