HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Přestavba autobusu na obytný vůz poskytla 5členné rodině nový domov, cestují po celém světě

Manželé společně natočili krátké video o jejich životě v obytném autobuse a prozradili pár tipů, jak se vypořádat s malým prostorem. Jaké užitečné předměty denně využívají a bez čeho by se neobešli? Sympatický pár se ničím netajil a všechny vychytávky prozradil na videu.


Střecha autobusu se musela zvednout o půl metru

Manželský pár Emily a Colby prodali svůj předměstský dům a koupili si autobus od jiné rodiny, která v něm plánovala žít a už započala renovaci. Střecha byla navýšená a zaizolovaná, nátěr zvenčí byl také hotový a okna byla nainstalovaná. Jak popisuje Colby, design obytného autobusu může být dvojí a záleží jen na vás, který si zvolíte (styl „galley“ nebo „L-shape“). Přibližně ve čtvrté minutě celého videa vysvětluje Emily, proč si zvolili právě tvar písmene L. Určitě zhlédněte video a jestliže nejste zdatní v anglickém jazyce, dole v pravém rohu je v nabídce nastavení možnost zapnutí titulků.

Tipy na správnou organizaci v obytném autobuse

Emily ve videu popisuje, jak důležitá je organizace tak malého prostoru. Ona sama miluje knihy a bez knihovny by cestovat nemohla. Naštěstí dostala skvělý nápad, a sice využít prostor nad řidičem a spolusedícím. Vytvořila si tam malý čtecí koutek, kde si mohou i děti parádně vyhrát. Kuchyňský prostor je stejně tak důležitý, organizace nádobí v policích a skříních je perfektně popsaná ve videu. Emily na vybraných záběrech ukazuje svoji systematicky vyřešenou spíž na potraviny.

Prostor na spaní je v zadní části celého autobusu. Dvě malé holčičky spí na palandě a místa tam mají víc než dost. Každý centimetr je zde řádně využitý jak na oblečení, hračky, tak i soukromé věci Emily a Colbyho nářadí. V ložnici je instalovaný malý výlez na střechu autobusu. K čemu tato plocha slouží a jak promyšleně je celý tento koncept řešený, zjistíte přibližně v 17. minutě videa.

Kola autobusu v interiéru vůbec nezavazí, Emily a Colby dostali skvělý nápad, jak je skrýt

Některý nábytek si rodina ponechala ze starého domu, aby ušetřili na novém vybavení. Pohovky perfektně pasují do obytného prostoru, mimo jiné skvěle zakrývají dvě přední kola autobusu. Jejich kuchyně je plně vybavená, avšak nedisponuje myčkou ani mikrovlnnou troubou. Colby ve videu vysvětluje, proč se tak s Emily rozhodli. Kromě skromného života, na který si díky cestování zvykli, tak ušetří i nějakou tu „kačku“.

S prostředními dvěma koly si pár z počátku nevěděl příliš rady. Colbyho ale napadlo, že by bylo nejjednodušší udělat nad nimi malý schod a prostor okolo využít jako úložný (zajímá-li vás jeho detailně popsané řešení, ve videu přeskočte na čas 8:30). Zbylá dvě zadní kola jsou schovaná v prostoru s nářadím, za zešikmenými stěnami.

Dekorace, které dělají domov útulným

Dříve se říkalo, že muž postaví dům, ale teprve žena z něj udělá domov. Tímto pořekadlem se pravděpodobně řídila i Emily se svojí kreativitou. Celý autobus je vybavený policovými držáky, skříňovými magnety, kovovými a drátěnými koši, girlandami, záclonami a cihlovými tapetami. Maličkosti jako jsou např. zavěšené punčochy, dětské samolepky na zdech nebo decentní zavěšené obrázky utváří ten správný útulný domov.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.01.2022

Photocredit: The Lost Bells

4

Video: Stavba skeletové dřevostavby

Jak se staví skeletová dřevostavba? V Americe je to velmi běžný způsob stavby zvaný Timber Framing.

Video: Geniální variabilní dům s posuvnými stěnami

Video, v němž navštívíte zahradní dům s posuvnými stěnami od nizozemského architekta Caspar Schols.

Video: Fascinující domy z bambusu

Příspěvek z řady TED Talks, který se zabývá stavbami z bambusu, představuje tuto travinu jako udržitelný stavební materiál s velkým potenciálem zejména v tropech.

Video: Stavba stromového domu v džungli

Podívejte se, jak v absolutní rovnováze s přírodou žijí domorodí obyvatelé džungle, kteří si svá obydlí budují vysoko v korunách stromů.

Video: IKEA ukazuje, jak pohodlně žít na 30 m2

Řešíte doma problém s nedostatkem soukromí vlivem malého prostoru? I v malém bytě jde bydlet pohodlně. Pojďte se podívat jak!

Mladé rodině se daří v okouzlujícím bílém domečku na kolečkách

Prodali velký dům a navrhli si malý domek na kolečkách. Každý člen rodiny má své místo a všichni se cítí spokojenější.

Tiny house, do kterého se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina

Napadlo vás, že tiny house může být i vhodným rodinným bydlením? Prohlédněte si tento house pro velkou rodinu. Jeho prostornost vás překvapí.

Ze starého vagónu vytvořili úžasné a levné bohémské obydlí

Harmonie, souznění s přírodou a bohémský přístup k životu čiší z tohoto jedinečného domova. Ani nepoznáte, že je vytvořený ze starého vagónu.