HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Najděte na sádrokartonové příčce 27 chyb

Tímto úkolem budou začínat kurzy nově otevřené Školy suché výstavby v Horních Počaplech. Toto zbrusu nové školicí středisko bylo slavnostně otevřeno 6. října 2016 a zájemci mohou volit mezi školením orientovaným na výstavbu svépomocí a výukou určenou pro budoucí sádrokartonáře nebo profesionály v oboru, kteří si chtějí prohloubit své znalosti. Proč škola vznikla a co se v kurzech dozvíte? Povíme si v článku.


Sádrokartonová příčka chyby
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Důvod vzniku Školy suché výstavby

I přes rostoucí oblibu suché výstavby se na realizacích neustále opakují zbytečné chyby, které pak způsobují problémy nejen uživatelům ale i realizačním firmám. Podle slov vedoucí Školy suché výstavby Bronislavy Cvekové najdou účastníci kurzu na hotové příčce, kde je úmyslně spácháno 27 chyb na začátku kurzu v průměru 5-7 chyb a po absolvování kurzu jich absolventi odhalí průměrně 20.

Škola suché výstavby je určena jak profesionálům nebo začínajícím sádrokartonářům, ale ocení ji i ti, kteří se rozhodnou stavět nebo rekonstruovat svépomocí nebo když chcete mít přehled o tom, zda najatá realizační firma postupuje správně. „První kurz, Základní školení o montáži sádrokartonu, proběhne už 26. – 27. října. Bude maximálně zaměřen na praktickou stránku práce se sádrokartonem, zájemci si všechny montážní postupy vyzkouší vlastníma rukama. ,“ uvádí Martin Sochor, marketingový ředitel společnosti. Lektory Školy suché výstavby jsou zkušení sádrokartonáři společnosti Rigips.

Co se na kurzu suché výstavby dozvíte

Účastníci se dozví jak postavit příčku,  položit suchou podlahu, vystavět sádrokartonový podhled a spoustu zajímavých tipů jak efektivně pracovat se sádrokartonem. Kapacita kurzů je maximálně 4 – 8 účastníků, aby mohla výuka probíhat co nejnázorněji. Místo si můžete zarezervovat na www.skolasuchevystavby.cz/.

Zajímavosti o samotné budově Školy suché výstavby

Budova je kombinací dřevěného skeletuprefabrikovaných sendvičových panelů.  Ve všech konstrukcích je použito minimálně 300 mm izolace a odpovídají tak skladbě pro pasivní domy. Stavba využívá zbytkového tepla z továrny na sádrokartonové desky, která je v těsné blízkosti. Objekt je rozdělen do tří částí:

  • Školící místnost, která je určena k přednáškám, školením atd. Tato místnost je akusticky oddělená.
  • Centrální část, která je uzpůsobena k občerstvení, neformálním diskusím a odpočinku
  • Tréninková část (dílna), kde probíhá samotná výuka vybavená veškerým dalším zázemím jako jsou šatny, sprchy a toalety.

Zaujalo nás

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.10.2016

2

5 nevýhod dřevostavby a moje odpovědi na ně

Odpovědi na pět základních nevýhod, které v kontextu dřevostaveb slýchám

4 rady, jak předejít největším chybám u vaší dřevostavby

Jaké jsou u dřevostaveb největší chyby a jak se jim vyvarovat?

Motorová pila: Jak vybrat pomocníka na dřevo na zimu?

Čím si nařežete dřevo na zimu? Která je ta pravá motorová pila pro vás, kolik stojí a jaké má vlastnosti?

Dřevěný dům, který je synonymem zdravého bydlení

Dřevěný dům v chladné Bretani je díky své organické architektuře, vysoké energetické účinnosti a používání ekologických materiálů přímo vzorem zdravého bydlení.