Skromný srub na konci cesty se stal pro rodinu úkrytem před koronavirem
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Skromný srub na konci cesty se stal pro rodinu úkrytem před koronavirem

Poslední rok změnil mnohé. Po celém světě řádí epidemie koronaviru a logickou reakcí na tuto hrozbu byl i částečný přesun obyvatelstva z měst na menší vesnice či na samotu. Práce na home office umožňuje pracovat i desítky či stovky kilometrů od kanceláře, a tak lidé neodjíždějí pouze na víkendy, ale zůstávají mimo město celé týdny či dokonce měsíce. Chaty a chalupy se staly téměř nedostatkovým zbožím a kdo nějakou vlastnil už před pandemií, má vyhráno.


Skromný srub stojí na konci cesty
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Se souhlasem Coolstays

Z občasných návštěv se stal trvalý pobyt

K těm šťastným patří i mladý pár z Manchestru, který žije v centru města v malém dvoupokojovém bytě. Před několika lety si ale postavil skromný srub v Cumbrii. Srub měl původně sloužit na relaxační víkendy především během léta a na setkání s přáteli. Ihned po postavení se v něm dokonce konala svatba majitelů a poté pár srub navštěvoval zhruba každý druhý víkend. Rok 2020 ale vše změnil a z víkendových pobytů se najednou stal pobyt celoroční. A i když chata nebyla původně určena k trvalému bydlení, poskytuje svým obyvatelům dostatečný komfort jak během horkého léta, tak chladné zimy. Prozkoumejte ho do detailu v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Se souhlasem Coolstays

Ideální poloha pro naprostou izolaci od civilizace

Jejich chata má především ideální polohu. Pokud nechcete celý týden potkat ani človíčka, nemůžete bydlet lépe. Srub je skryt doslova na konci cesty a v okruhu několika kilometrů není žádné další obydlí. Nachází se na okraji nádherného lesoparku, který se táhne až k hranici Anglie a Skotska. Přesto leží pouhých 18 km od města Carlisle, kde můžete udělat týdenní velké nákupy a stavit se na kávu v malé kavárně. Na rozdíl od města můžou majitelé ze srubu každý den vyrážet ven, aniž by kohokoliv potkali. Chodí tak na dlouhé procházky kolem řeky nebo jezdí na kole po lesních cestách. A i přes den, kdy pracují, jim srub poskytuje krásné uklidňující výhledy na řeku a okolní přírodu. V teplých dnech můžou pracovat přímo venku, na dřevěné terase u velkého jídelního stolu.

Dřevo, podlahové topení a krb vytvářejí hřejivý pocit útulnosti

Srub je postaven z masivních klád a svými materiály i designem dokonale zapadne do okolní přírody. Dřevu byla ponechána přírodní barva, bylo pouze ošetřeno proti nepřízni počasí. Také veškeré interiéry jsou dřevěné, pouze na podlahách je položena praktická tmavá dlažba. Pod dlažbou je umístěno podlahové topení, příjemně hřející do nohou. Srub pohodlně ubytuje až 6 lidí. Je postaven tak, aby poskytoval především relaxaci. V obývacím pokoji je cihlový krb na dřevo, který v chladných dnech krásně svým teplem místnost zútulní. Kromě krbu je celé obydlí vyhříváno solární energií. Venkovní posezení je doplněno vířivkou, kterou se dají zpříjemnit dlouhé večery. Terasa také slouží ke společnému grilování s přáteli, kteří jednou za čas mladý pár v jejich izolaci navštíví.

Skromný srub je schopný ubytovat až 6 lidí

Srub není velký. Obývací pokoj s kuchyňským koutem je doplněn malou koupelnou, ložnicí majitelů a pokojem pro hosty. Pohovka v obývacím pokoji se dá rozložit, takže na ní můžou přespat případní hosté. Ačkoliv je chata mimo civilizaci, nechybí jí moderní vybavení, bez kterého se sice dá obejít jednou za čas o víkendu, ale trvalé bydlení si bez něj představit nedokážeme. Kuchyň je plně vybavená moderními přístroji, v pokojích nechybí televize.

V Anglii se i v době nejpřísnějších opatření mohlo potkávat až 6 lidí, čehož majitelé občas využili. Přece jen se jim po civilizaci a ruchu města sem tam zastesklo a potřebovali se potkat s přáteli či rodinou. Občasnou společnost i užil i jejich domácí mazlíček – labrador Carly.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
29.03.2021

Photocredit: Se souhlasem Coolstays

0

Mohlo by Vás zajímat: