HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Tajná místnost v domě – dokonalý úkryt za skříní, pod schody či v podlaze

Přečetli jste si nadpis a napadlo vás, že se podíváme do hradu či zámku, kde byly takové místnosti běžně? Pak budete překvapeni a především vyvedeni z omylu, protože tzv. tajné místnosti jsou běžné i v moderních domech. Buď jsou to taková místa, kde lze uschovat různé věci, nebo je v tajném prostoru ukrytá celá místnost. Tedy šatna, pracovna a další. Přečtěte si, kde všude lze takové tajné místo v domě najít.


Tajné dveře ve skříni
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Marica (Flickr CC by 2.0)

Tajné dveře ve stěně

Mezi časté možnosti patří dveře ve stěně, které splynou se vzorem stěny tak, že je na první pohled nevidíme. Setkat se můžeme i se vstupem v podlaze, který je zakrytý pojízdnou skříní nebo je jinak maskovaný. Stejně tak nenápadně působí dveře, které mají na sobě poličky, dekoraci, obraz či zrcadlo, nebo jsou zakomponovány do skříně samotné. Přesvědčte se o takových dokonalých úkrytech v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Marica (Flickr CC by 2.0), David, Savirti, Cya Shahan Foust

Dveře v kuchyňské podlaze

Méně častý, ale přesto používaný je vstup, který vede pod ostrůvkem v kuchyni, nebo pod jídelním pultem, kudy se dostaneme do místnosti, kde se vyskytuje bar, nebo větší spíš.

Mohlo by vás zajímat: Video: Neuvěřitelně schované tajné místnosti

Schované úložné prostory

Tajné mohu být i velké skříně či malé úložné prostory. Ať už jsou to vinotéky, místo na uložení nádobí či spotřebičů, botníky, šatníky nebo dětské bunkry. Všechny mají jedinou funkci, a tou je využít prostory v interiéru na maximum. Mnohdy bychom se mohli divit, co v útrobách schovávají schody, taburety, vyvýšená či obyčejná podlaha, obrazy nebo jiné vybavení v domácnosti. I za zdánlivě obyčejným trámem můžeme objevit poklad.

Prohlédněte si pestrou inspiraci nápadů ve fotogalerii. Najdete zde ukázky toho, jak vstup do místnosti nenápadně zakomponovat do interiéru a jak schovat některé věci do míst, které by jinak nebyly využity. Tedy, využijme prostory na maximum!

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Irena Valaškovčáková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
06.01.2022

Photocredit: Marica (Flickr CC by 2.0)

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE