HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tajná místnost v domě – dokonalý úkryt za skříní, pod schody či v podlaze

Přečetli jste si nadpis a napadlo vás, že se podíváme do hradu či zámku, kde byly takové místnosti běžně? Pak budete překvapeni a především vyvedeni z omylu, protože tzv. tajné místnosti jsou běžné i v moderních domech. Buď jsou to taková místa, kde lze uschovat různé věci, nebo je v tajném prostoru ukrytá celá místnost. Tedy šatna, pracovna a další. Přečtěte si, kde všude lze takové tajné místo v domě najít.


Tajné dveře ve skříni
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Marica (Flickr CC by 2.0)

Tajné dveře ve stěně

Mezi časté možnosti patří dveře ve stěně, které splynou se vzorem stěny tak, že je na první pohled nevidíme. Setkat se můžeme i se vstupem v podlaze, který je zakrytý pojízdnou skříní nebo je jinak maskovaný. Stejně tak nenápadně působí dveře, které mají na sobě poličky, dekoraci, obraz či zrcadlo, nebo jsou zakomponovány do skříně samotné. Přesvědčte se o takových dokonalých úkrytech v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Marica (Flickr CC by 2.0), David, Savirti, Cya Shahan Foust

Dveře v kuchyňské podlaze

Méně častý, ale přesto používaný je vstup, který vede pod ostrůvkem v kuchyni, nebo pod jídelním pultem, kudy se dostaneme do místnosti, kde se vyskytuje bar, nebo větší spíš.

Mohlo by vás zajímat: Video: Neuvěřitelně schované tajné místnosti

Schované úložné prostory

Tajné mohu být i velké skříně či malé úložné prostory. Ať už jsou to vinotéky, místo na uložení nádobí či spotřebičů, botníky, šatníky nebo dětské bunkry. Všechny mají jedinou funkci, a tou je využít prostory v interiéru na maximum. Mnohdy bychom se mohli divit, co v útrobách schovávají schody, taburety, vyvýšená či obyčejná podlaha, obrazy nebo jiné vybavení v domácnosti. I za zdánlivě obyčejným trámem můžeme objevit poklad.

Prohlédněte si pestrou inspiraci nápadů ve fotogalerii. Najdete zde ukázky toho, jak vstup do místnosti nenápadně zakomponovat do interiéru a jak schovat některé věci do míst, které by jinak nebyly využity. Tedy, využijme prostory na maximum!


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.01.2022

Photocredit: Marica (Flickr CC by 2.0)

3

Posuvné dveře na stěnu: 5 výhod, které vám ulehčí život

Posuvné dveře na stěnu mají těchto 5 výhod, které vám ulehčí život. Inspirujte se.

Zašupovací, zatahovací, šoupací, neboli shrnovací dveře

Jaký je přínos shrnovacích dveří, v čem jsou jejich výhody? Odpoví článek.

Na půdách se válí statisíce. Jak o ně nepřijít?

Potřebujete v domě, který plánujete postavit více úložného prostoru? Nechcete kvůli tomu stavět další místnost a investovat více peněz? Řešení naleznete zde.

Video: Jak si vyrobit dřevěný trezor

Dřevěný zámek si asi nedáte na dveře od bytu, ale rozhodně stojí za to se podívat, jak takový zámek vyrobit a jak může fungovat.

Loftová postel aneb jak doma stylově ušetřit místo

Inspirujte se v článku s foto návodem, jak si vlastnoručně smontovat loftovou (vyvýšenou) postel ze dřeva. Díky této posteli se budete cítit, jako byste spali na obláčku, a zároveň ušetříte spoustu užitného prostoru v místnosti.

Architekti opravdu překvapili. Vytvořili byt, jehož místnosti se vznáší ve vzduchu.

Architekti opravdu překvapili komplexní rekonstrukcí interiéru tohoto francouzského domečku. Vložením vznášejících se dřevěných boxů neztratil prostor výšku a obyvatelé získali rozhled.

10 praktických tipů na úložný prostor pod schodištěm

Tyhle nápady úložného prostoru pod schodištěm by vás možná ani nenapadly! Jakými způsoby je možné využít prostor pod schody? Vychytávky a inspirace pro vás.

Jak na návrh moderní malé koupelny? Položte si předem tyto 4 otázky a inspirujte se

Lámete si hlavu se zařízením malé koupelny? Nevěšte hlavu. Prohlédněte si inspiraci na populární moderní koupelny nejen ze zahraničí.

Domácí vinotéka – cena, design a parametry při výběru lednice na víno

Pojďme se společně podívat na nejdůležitější parametry, které je třeba zvažovat, aby byla domácí vinotéka podle vašich představ.