HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Yusuhara Wooden Bridge Museum

Tento unikát stojí v Yusuhaře, ve městě uprostřed regionu Shikoku, v prefektuře Kōchi. Prostě v Japonsku. Jedná se o projekt z dílny Kengo Kuma&Associates, který si objednal starosta města Tomio Yanoa, a který byl dokončen v roce 2011. V tomto článku se dočtete, proč se nám vlastně tak líbí.

Yusuhara Wooden Bridge Museum

Yusuhara Wooden Bridge Museum je ve své podstatě most, který spojuje dvě již existující budovy, avšak oddělené silnicí. Na první pohled můžete vnímat spojení tradiční architektury a vkusně zakomponovaných moderních technologií. Nehledě na fakt, že jste si hned všimli, že se stávající domy nachází v různých výškách, a proto je jeden boční pilíř o deset metrů delší.

Díky výraznému centrálnímu pilíři ze dřeva budí stavba dojem vyváženosti a harmonie. Boční podpory jsou zhotovené z kovu a skla a díky vhodně zvolené konstrukci i použitým barvám nenápadně splývají s okolní přírodou. Most tedy opravdu vypadá jako by stál pouze na dřevěném pilíři.

Venkovní tvar trojúhelníku i zvolený materiál a skladba se promítají také do interiéru, kde je zachována návaznost vnějších prvků s vnitřním prostorem. Při stavbě byly použity menší stavební prvky a architekti tak mohli využít konzolovou konstrukci, která bývá často používána v tradiční architektuře Japonska a Číny. Právě v okolí Yusuhary je velkých stromů pomálu, a proto tato stavba je dobrým příkladem udržitelné výstavby.

Stavba souží jednak jako již zmiňovaný most propojující dvě budovy, ale současně také jako muzeum, místo častých kulturních a uměleckých akcí i workshopů. Přirozené světlo zajišťují prosklené stěny a dveře, které tak spojují umění, okolní přírodu a běžný svět procházejících lidí v jedno harmonické místo.

zdroje:www.archdaily.com, www.inhabitat.com

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Hlaváčková
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
01.10.2012

9 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE