HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

3AE, s.r.o.

Domy navržené architekty z masivních dřevěných smrkových panelů od výrobce NOVATOP. Nízkoenergetické a pasivní domy s difuzně otevřenou konstrukcí, dokonalou obálkou a nejmodernější technologií vytápění s důrazem na nízké provozní náklady.

3AE, s.r.o.

Vrbova 1427/19, 147 00 Praha 4 – Braník, CZ

Telefon: +420774221682
E-mail: team@3ae.cz
Web: www.3ae.cz
GPS: 50.03215990,14.42750570

navigovat
4.1 z 5

Zkušenosti s firmou 3AE, s.r.o.

Zkušenosti reálných zákazníků této firmy zatím nemáme k dispozici.

Firma 3AE, s.r.o. sídlí v obci Praha a nejčastěji staví dřevostavby v Praze.


Společnost byla založena v roce 2010. Od svého vzniku se firma soustředila na navrhování a realizaci především pasivních domů z konstrukčního systému Novatop. Od počátku existence bylo klíčové spolupracovat s předními architekty a odborníky se zaměřením na pasivní dřevostavby.

V roce 2012 firma vytvořila platformu značkových typových domů NOVAHOME, navržených architekty. Tato platforma sdružuje architekty se zájmem o navrhování domů z konstrukčního systému Novatop. Na webových stránkách platformy – www.novahome.cz - lze najít typové domy navržené architekty v nízkoenergetickém až pasivním standardu, na jejichž projekční přípravě se team 3AE úzce podílel a které realizačně zaštiťuje.

Všechny projekty společnosti vznikají v 3D režimu. K této technologii firma přistoupila, protože jen tak bylo možné zajistit dokonalou projekční přípravu i vyřešení maximálního množství nejasností, které se na stavbě, bez znalostí všech návazností, jen těžko řeší. 3D technologie také umožňuje klientům společnosti, aby se s domem dokonale obeznámili již ve chvíli, kdy vzniká a kdy je možné ještě celý proces ovlivnit.

Realizace pasivního domu vyžaduje změnu přístupu dnes běžného při realizaci domů. Dnešní výstavba standardních domů odděluje institut architekta, projektanta a realizační firmy. To realizace pasivních domů neumožňuje. Architekt při navrhování pasivního domu musí již při návrhu respektovat orientaci i situaci na pozemku, musí spolupracovat s projektanty, protože každý detail stavby je důležitý, musí znát celý proces stavby a úzce spolupracovat s realizačním týmem pohybujícím se na stavbě. K tomu, aby to bylo možné, bylo proto nutné vytvořit institut koordinátora procesů, který celý proces řídí, zabývá se technickou stránkou projektu a realizace a jeho starostí je zajistit přímou komunikaci mezi všemi zúčastněnými.

Konstrukční systém:
Od svého vzniku se společnost 3AE úzce specializuje na konstrukční systém NOVATOP.
Základem stavebního systému jsou celodřevěné panely z českého smrku vyráběné na CNC strojích. Novatop zajišťuje stavbám dokonalou přesnost požadovanou pro pasivní stavby a umožňuje v maximální míře využít dřevo na stěnách i stropech v interiéru.
Realizace stavby na klíč trvá zhruba 4,5 měsíce, dle konkrétní náročnosti stavby.

Energetické parametry:
Pasivní / mimořádně úsporné domy / nízkoenergetické domy
Pro všechny domy navržené společností lze získat dotaci ve výši až 500.000,-Kč z dotačního programu Nová zelená úsporám. Nově lze z tohoto programu financovat také souvrství zelené střechy (500,- Kč/m2)

Záruka kvality:
Novatop je systém vyvinutý a certifikovaný v České republice.
Společnost je členem Centra pasivního domu a Asociace dodavatelů montovaných domů, držitelem Dokumentu národní kvality.
V roce 2014 získala společnost prestižní ocenění odborné poroty „Dřevěná stavba roku 2013“ za nástavbu a revitalizaci rodinného domu a v roce 2015 za ocenění „Dřevostavba roku 2014“ časopisu Dřevo & stavby. V roce 2016 tři z našich domů postoupily mezi 13 finalistů soutěže „Pasivní dům 2016“ a jedna z našich realizací pak do finále soutěže „Dřevostavba roku 2016“ časopisu Dřevo & stavby.

Vzorové domy (referenční stavby):
Firma momentálně připravuje realizaci prvního vzorového pasivního domu. Pravidelně otevírá realizované domy v rámci Dnů otevřených dveří pasivních domů. Další možností je domluvení individuálního termínu návštěvy některého již ze zabydlených domů – např. v Hradištku nebo v Rožmitále pod Třemšínem. Poslední možností pro klienty 3AE je návštěva některého z právě realizovaných domů.
tel.: +420 774 221 682
email: team@3ae.cz

Vaše zkušenosti s firmou 3AE, s.r.o.:

POMOCNÍK DŘEVOSTAVITELE

Chytrá aplikace, která Vám pomůže najít správnou firmu. Řekněte našemu Pomocníkovi, jaké jsou Vaše požadavky, a on Vám poradí, které firmy je umí naplnit.


SPUSTIT POMOCNÍKA

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů