HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Holzberg s.r.o.

Výstavba roubených chalup, altánů, pergol a krovů. Výroba řeziva.

Holzberg s.r.o.
U Kapličky 189 , 342 01 Sušice II

Telefon: +420776888777
E-mail: holzberg@seznam.cz
Web: www.holzberg.cz
GPS: 49.23510910,13.51929610

navigovat
3.7 z 5

Ověřené recenze firmy Holzberg s.r.o.

Zkušenosti reálných zákazníků této firmy nejsou k dispozici.

Firma Holzberg s.r.o. se specializuje na dřevostavby v Plzeňském kraji, zejména pak v okolí obce Sušice.


Naše firma má snahu o zachování klasických venkovských roubených chalup v krajině. Tyto charakteristické domy byly po staletí lidmi budovány s velikou láskou a citem k přírodnímu bydlení. Nejstarší zachované roubenky, které ještě dnes slouží svým majitelům, hrdě nesou datum svého vzniku kolem roku 1700. Právě z těchto unikátů, které dnes již většinou vlastní statut Kulturní památky ČR, vychází naše dílo. Jde nám o nejvěrnější navázání na staré řemeslné tradice, tak aby tyto krásné domy definitivně nezanikly a byly zde zachovány pro budoucí generace. Naše snaha neunikla pozornosti komise pro přidělování certifikátu Šumava originální produkt a byli jsme poctěni tímto oceněním.

Věnujeme se výrobě tradičních roubených chalup a srubů, u ktrerých je kladen důraz na řemeslné lidové zpracování. Roubenice mohou být skládány ze dvoj, troj nebo čtyřstraně hraněných pryzem, což souvisí s mírou rustikálního pojetí stavby. Při skladbě obvodového roubení používámetechnologii dvou vyfrézovaných drážek, do kterých jsou vložena dvě silná péra. Pohledové plochy objektů opracováváme vždy ručně. Tvoříme také interiéry těchto domů včetně nábytku, dveří, pecí a doplňků. Naše obydlí jsou stavěna pro odpočinek a relaxaci. Každý člověk v dnešní stresové době potřebuje oddech a regeneraci sil, k čemuž jsou naše domy ze dřeva jako stvořené. Za náš dosavadní největší úspěch považujeme to, že si za své obydlí vybral naši roubenou chalupu i cyklista Roman Kreuziger.

Vaše recenze firmy Holzberg s.r.o.:

POMOCNÍK DŘEVOSTAVITELE

Chytrá aplikace, která Vám pomůže najít správnou firmu. Řekněte našemu Pomocníkovi, jaké jsou Vaše požadavky, a on Vám poradí, které firmy je umí naplnit.


SPUSTIT POMOCNÍKA

Dům u Ohře

Dům měsíce v galerii
100 Dřevostaveb