HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

3D epoxidové podlahy do kuchyně i koupelny: originální a trvanlivé řešení, které budí emoce

Mořská panna v koupelně, žralok v ložnici či vodopád v obýváku? 3D epoxidové podlahy vám zprostředkují zážitek, z něhož se vám zatočí hlava. Pro někoho nepředstavitelné, pro jiného splněný sen. Určitě se ale všichni shodneme na tom, že 3D podlahy nás nenechají v klidu a vyvolají v nás bouři pocitů. A jejich majitelé jsou jistě originální jedinci, kteří se nebojí vyčnívat z davu. Podívejte se do naší fotogalerie a přesvědčte se sami, jakou netradiční podlahu, zeď či schody můžete mít doma.


3D podlaha je jako živá, skoro slyšíte zurčící vodu pod nohami
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Elite Flooring

Podlahy, které vám způsobí mořskou nemoc

Pokud se vám z výšek točí hlava nebo míváte mořskou nemoc, mějte se před 3D podlahami na pozoru. Jejich efekt je natolik reálný, že budete mít pocit, jako byste se ocitli v mořské hlubině či na kraji útesu. Budete si připadat, že opravdu prozkoumáváte mořské dno, stojíte u vodopádu, plujete po oblacích. Můžete samozřejmě zvolit i umírněnější podlahu, která dokonale simuluje mramor či orientální koberec. Motivů je spousta a jak můžete vidět v naší fotogalerii, fantazii se meze nekladou.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Elite Flooring, Nikki Star, Saunsarai, Angela Noel-Borroum

Výroba 3D epoxidové podlahy není věda, ale chce svůj čas

Výroba lité epoxidové podlahy s 3D efektem není nijak náročná. Nejdříve se na hladký a čistý beton nanese epoxidová vrstva, která se vyhladí k tomu určenou stěrkou a válečkem. Na tuto vrstvu se následně položí speciální PVC folie s vybraným 3D designem. A na závěr se toto celé zalije čirým epoxidovým lakem. Jelikož jednotlivé vrstvy musejí uschnout a ztvrdnout, celý proces trvá přibližně 3 až 5 dní. Výsledná podlaha je hladká a lesklá, neobsahuje žádné spoje ani mezery, je pěkně jednolitá ode zdi ke zdi.

Cena a životnost 3D epoxidové podlahy

Jistě vás zajímá také cena takové podlahy. Určitě vás nepřekvapí, že je rozhodně vyšší než u běžného lamina. Vyšší cena je však vykoupena dlouhou životností. Bez nadsázky se dá říci, že 3D epoxidová podlaha vám vydrží celý život. I z tohoto důvodu doporučujeme vybírat motiv opravdu pečlivě, neboť výměna podlahy by se vám značně prodražila.

Epoxidové podlahy a jejich údržba

Epoxidové podlahy jsou velmi odolné. Často se používají v průmyslových odvětvích, kde musí vydržet velký nápor. Domácí provoz proto zvládají bez problémů a i po letech jsou stále jako nové. Epoxidové podlahy jsou odolné proti poškrábání a nevadí jim ani chemie. Velmi dobře se udržují, zvládají vlhko a je možné pod ně instalovat i podlahové topení. Hodí se tak jak do koupelen, kde jsou čím dál oblíbenější, tak i do dalších částí domácnosti.

Video: Fascinující Lichtenbergovy obrazce na dřevě

Nejenom podlahy, ale i zdi či schody můžou vyprávět příběhy

Kromě podlah můžete jedinečný 3D efekt vykouzlit i na vašich zdech či na schodech. Podívejte se do naší fotogalerie a inspirujte se. Přírodní scenerie na zdech vás okamžitě přenesou do jiného světa a vy se budete cítit jako na vysněné dovolené, aniž byste opustili svůj dům či byt. Originální schodiště zase vykouzlí tajuplnou atmosféru, při které chůze do schodů bude jako cesta za dobrodružstvím.

Ať už se vám 3D podlahy líbí, nebo ne, jedno je jisté. Určitě vás nenechávají v klidu a vzbuzují ve vás různé emoce. Podělte se s nimi a pošlete článek svým blízkým.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
15.05.2020

Photocredit: Elite Flooring

18

Typy dřevěných podlah: Parkety, prkna, plovoucí a další

Když se rozhodnete pro dřevěnou podlahu, nejsou to jen parkety

Podlahové topení: Na boso i v zimě? Návod, jak toho docílit

Masivní dřevo v kombinaci s podlahovým vytápěním dává to pravé kouzlo a útulnost domova. Dozvíte se více něž jen, jaké je potřeba dodržet podmínky pro podlahové topení.

Fotogalerie: Lávky a mosty, ze kterých se vám zatají dech

Mosty a lávky různou konstrukcí překonávají řeky, jezera i propasti. Podívejte se na galerii mostů a lávek z celého světa, které vás dostanou svou neuvěřitelnou expozicí.

Moderní dřevostavba na Ostravsku, která vás okouzlí svým půvabem

Navštivte s námi půvabný rodinný dům postavený nedaleko Ostravy a přečtěte si o příběhu lidí, kteří v něm žijí. Část stavby dokázali úspěšně řídit ze zahraničí. Jak se jim to povedlo?

Kamínková podlaha na terasu: jaké má výhody a nevýhody?

Kamínková podlaha je typ podlahy využívané jak v interiéru, tak v exteriéru. Podívejte se s námi na její největší výhody i nevýhody.

Keramická dlažba v interiéru: Kam se hodí a jak ji vybrat

Již dávno neplatí, že je keramická dlažba vhodná pouze do koupelny nebo kuchyně. S kvalitním podlahovým vytápěním si můžete užívat kvalitní keramické dlažby i v jiných místnostech svého domova. Víte ale, podle čeho vybírat?

Anhydritová podlaha vás ochrání před hlukem v patrovém domě

V čem jsou výhody anhydritové podlahy? V následujícím článku se dozvíte vlastnosti anhydritu včetně průběhu samotné pokládky anhydritu.

Bydlení podle Feng Shui: dokonalá ložnice přináší mnohá potěšení

Pronikněte s námi do tajů starého učení Feng Shui a přečtěte si, jak docílit toho, aby ve vaší ložnici bydlela láska.

Kuchyně v českých dřevostavbách – nahlédněte do dvaceti domácností

Jak bydlí Češi a jaké si nechávají navrhnout kuchyně do svých nových dřevostaveb? Podléhají trendům, nebo spíše svým zvykům? Nahlédněte s námi do 20 různých českých kuchyní v pestré fotogalerii.

Ložnice bez rušivých elementů – 5 kroků, jak ji správně zařídit

Ložnice. Místo, kam se celý den těšíme a ráno ho s těžkým srdcem opouštíme. Místnost nevhodná pro jakékoliv rušivé elementy, a přesto je tam často máme. Které to jsou?