3D epoxidové podlahy do kuchyně i koupelny: originální a trvanlivé řešení, které budí emoce
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

3D epoxidové podlahy do kuchyně i koupelny: originální a trvanlivé řešení, které budí emoce

Mořská panna v koupelně, žralok v ložnici či vodopád v obýváku? 3D epoxidové podlahy vám zprostředkují zážitek, z něhož se vám zatočí hlava. Pro někoho nepředstavitelné, pro jiného splněný sen. Určitě se ale všichni shodneme na tom, že 3D podlahy nás nenechají v klidu a vyvolají v nás bouři pocitů. A jejich majitelé jsou jistě originální jedinci, kteří se nebojí vyčnívat z davu. Podívejte se do naší fotogalerie a přesvědčte se sami, jakou netradiční podlahu, zeď či schody můžete mít doma.


3D podlaha je jako živá, skoro slyšíte zurčící vodu pod nohami
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Elite Flooring

Podlahy, které vám způsobí mořskou nemoc

Pokud se vám z výšek točí hlava nebo míváte mořskou nemoc, mějte se před 3D podlahami na pozoru. Jejich efekt je natolik reálný, že budete mít pocit, jako byste se ocitli v mořské hlubině či na kraji útesu. Budete si připadat, že opravdu prozkoumáváte mořské dno, stojíte u vodopádu, plujete po oblacích. Můžete samozřejmě zvolit i umírněnější podlahu, která dokonale simuluje mramor či orientální koberec. Motivů je spousta a jak můžete vidět v naší fotogalerii, fantazii se meze nekladou.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Elite Flooring, Nikki Star, Saunsarai

Výroba 3D epoxidové podlahy není věda, ale chce svůj čas

Výroba lité epoxidové podlahy s 3D efektem není nijak náročná. Nejdříve se na hladký a čistý beton nanese epoxidová vrstva, která se vyhladí k tomu určenou stěrkou a válečkem. Na tuto vrstvu se následně položí speciální PVC folie s vybraným 3D designem. A na závěr se toto celé zalije čirým epoxidovým lakem. Jelikož jednotlivé vrstvy musejí uschnout a ztvrdnout, celý proces trvá přibližně 3 až 5 dní. Výsledná podlaha je hladká a lesklá, neobsahuje žádné spoje ani mezery, je pěkně jednolitá ode zdi ke zdi.

Cena a životnost 3D epoxidové podlahy

Jistě vás zajímá také cena takové podlahy. Určitě vás nepřekvapí, že je rozhodně vyšší než u běžného lamina. Vyšší cena je však vykoupena dlouhou životností. Bez nadsázky se dá říci, že 3D epoxidová podlaha vám vydrží celý život. I z tohoto důvodu doporučujeme vybírat motiv opravdu pečlivě, neboť výměna podlahy by se vám značně prodražila.

Epoxidové podlahy a jejich údržba

Epoxidové podlahy jsou velmi odolné. Často se používají v průmyslových odvětvích, kde musí vydržet velký nápor. Domácí provoz proto zvládají bez problémů a i po letech jsou stále jako nové. Epoxidové podlahy jsou odolné proti poškrábání a nevadí jim ani chemie. Velmi dobře se udržují, zvládají vlhko a je možné pod ně instalovat i podlahové topení. Hodí se tak jak do koupelen, kde jsou čím dál oblíbenější, tak i do dalších částí domácnosti.

Nejenom podlahy, ale i zdi či schody můžou vyprávět příběhy

Kromě podlah můžete jedinečný 3D efekt vykouzlit i na vašich zdech či na schodech. Podívejte se do naší fotogalerie a inspirujte se. Přírodní scenerie na zdech vás okamžitě přenesou do jiného světa a vy se budete cítit jako na vysněné dovolené, aniž byste opustili svůj dům či byt. Originální schodiště zase vykouzlí tajuplnou atmosféru, při které chůze do schodů bude jako cesta za dobrodružstvím.

Ať už se vám 3D podlahy líbí, nebo ne, jedno je jisté. Určitě vás nenechávají v klidu a vzbuzují ve vás různé emoce. Podělte se s nimi a pošlete článek svým blízkým.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
15.05.2020

Photocredit: Elite Flooring

15

Mohlo by Vás zajímat: