HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Áčkové chaty – 70+ inspirací na překrásné stavby v přírodě

Stavby do tvaru písmene A jsou skvělým místem pro rekreaci a odpočinek s rodinou či přáteli. Jelikož je tento typ staveb realizován převáženě v blízkosti lesů a daleko od civilizace, nemusíte mít strach, že vás bude kdokoliv rušit. Navštivte v naší fotogalerii více než 70 takových staveb a inspirujte se.


Áčkové chaty – inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Áčka přitahují pozornost stále více

Domy a chaty ve tvaru písmene A byly velice populární už v průběhu 20. století v USA i jinde po světě. S áčkovými chatami jste se také dozajista setkali v různých zahraničních filmech. Spoustu režisérů má ve scénáři namyšlený odjezd rodiny nebo přátel do přírody, přičemž ubytování je právě v takové chatě. Není divu. Chaty perfektně zapadají do přírodní scenérie a působí luxusním a zároveň pohádkovým dojem, zkrátka právě jako z filmu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, west elm, darius, Dream Big Live Tiny Co.

Konstrukce chaty a inspirace

Šikovní domácí kutilové ví, že konstrukce není nijak složitá. Jde v podstatě o prodlouženou střešní konstrukcí, která nahrazuje svislé obvodové stěny. Pokud zvažujete, že si takovou chatičku sami postavíte, nebo patříte mezi fanoušky áčkových chat, nakoukněte do naší fotogalerie plné inspirace. Objevíte více než 70 objektů, které na vás dozajista zapůsobí.

Jak se řeší interiér áčkové stavby?

Interiér áčkových staveb je složitější než u klasických domů, protože celý vnitřní prostor je limitován zešikmením střechy. Pokud ale interiér promyslíte už ve fázi návrhu, může vzniknout dokonale útulné bydlení, kde jsou naopak šikminy předností.

Opustit hektický a uspěchaný svět a vytratit se na chvíli do přírody, kde nebudeme nuceni řešit strasti z práce a každodenní problémy, to zní lákavě, co myslíte? Chaty ukryté v lese jsou pro tento případ skvělou volbou a áčkový tvar je pouze jejich vylepšenou variantou. Velká prosklená okna na štítu budovy a prostorné místnosti vás perfektně přenesou do života v přírodě. Samozřejmě ideálně pokud budete mít šálek čaje v ruce, zapálený oheň v krbu a rodinu nebo přátele okolo sebe.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.11.2021

Photocredit: Shutterstock

2

Mohlo by Vás zajímat: