HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Áčkové chaty – 70+ inspirací na překrásné stavby v přírodě

Stavby do tvaru písmene A jsou skvělým místem pro rekreaci a odpočinek s rodinou či přáteli. Jelikož je tento typ staveb realizován převáženě v blízkosti lesů a daleko od civilizace, nemusíte mít strach, že vás bude kdokoliv rušit. Navštivte v naší fotogalerii více než 70 takových staveb a inspirujte se.


Áčkové chaty – inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Áčka přitahují pozornost stále více

Domy a chaty ve tvaru písmene A byly velice populární už v průběhu 20. století v USA i jinde po světě. S áčkovými chatami jste se také dozajista setkali v různých zahraničních filmech. Spoustu režisérů má ve scénáři namyšlený odjezd rodiny nebo přátel do přírody, přičemž ubytování je právě v takové chatě. Není divu. Chaty perfektně zapadají do přírodní scenérie a působí luxusním a zároveň pohádkovým dojem, zkrátka právě jako z filmu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, west elm, darius, Dream Big Live Tiny Co.

Konstrukce chaty a inspirace

Šikovní domácí kutilové ví, že konstrukce není nijak složitá. Jde v podstatě o prodlouženou střešní konstrukcí, která nahrazuje svislé obvodové stěny. Pokud zvažujete, že si takovou chatičku sami postavíte, nebo patříte mezi fanoušky áčkových chat, nakoukněte do naší fotogalerie plné inspirace. Objevíte více než 70 objektů, které na vás dozajista zapůsobí.

Jak se řeší interiér áčkové stavby?

Interiér áčkových staveb je složitější než u klasických domů, protože celý vnitřní prostor je limitován zešikmením střechy. Pokud ale interiér promyslíte už ve fázi návrhu, může vzniknout dokonale útulné bydlení, kde jsou naopak šikminy předností.

Opustit hektický a uspěchaný svět a vytratit se na chvíli do přírody, kde nebudeme nuceni řešit strasti z práce a každodenní problémy, to zní lákavě, co myslíte? Chaty ukryté v lese jsou pro tento případ skvělou volbou a áčkový tvar je pouze jejich vylepšenou variantou. Velká prosklená okna na štítu budovy a prostorné místnosti vás perfektně přenesou do života v přírodě. Samozřejmě ideálně pokud budete mít šálek čaje v ruce, zapálený oheň v krbu a rodinu nebo přátele okolo sebe.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.11.2021

Photocredit: Shutterstock

2

Dřevěné chaty a chalupy postavené na krásných místech

Dřevěné chaty a chalupy na krásných místech jsou ideálním místem pro váš odpočinek v přírodě bez ruchu velkoměsta. Nechte se inspirovat touto fotogalerií.

Dřevěná chata do nepohody deštivého dne

Fantastická a nezvyklá – taková je dřevostavba stojící v jihoamerické chilské pustině. Tato sezónní chata je v mnohém inspirována evropskými lesními hájenkami. Nevěříte?

Originální bydlení v áčkových stavbách

Zajímá vás, jaký netradiční dům či chatu je možné si postavit? Inspirujte se v tomto článku áčkovými stavbami.

Chaty kryté dřevěným krunýřem ustojí polární klima. Navrhl je počítač.

Extrémně nehostinné podmínky už nejsou pro nový koncept výstavby dřevostaveb překážkou. Průzkum i výrobu obstarají počítače, na vás je jen montáž.

Áčkový minidomek, který je natolik jednoduchý, že ho majitelé zvládli částečně postavit sami

Když si chcete postavit dům vlastníma rukama a nejste příliš zkušení, potřebujete hodně jednoduchou stavbu. Třeba ve tvaru písmene A.

Rustikální áčková chata pro ty, kteří hledají klid a samotu

Áčkovou chatu ukrytou na samotě v horách si postavil hudební skladatel, aby měl klid na práci. Pojďte se nyní s námi do jeho samoty podívat.

Chata ve tvaru písmene A se stala splněným snem staršího páru

Pojďte s námi na navštěvu do nádherné áčkové chaty, kterou si vysnil starší pár. Je prostorná, moderní, útulná a přes svůj tvar překypuje světlem.

Eko-chata na 37 metrech čtverečních je jednoduchá a nízkorozpočtová

Byť je lesní chata o rozloze 37 m2 daleko od rušných měst, podařilo se autorům snížit rozpočet na těžkou techniku. Jakým způsobem?

Moderní rodinné domy a chaty z celého světa ukazují současné trendy v bydlení

Stavby, na které jen tak nenarazíte, jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii. Jestliže vás zajímá, co je momentálně v trendu, přečtěte si náš nový článek o moderním bydlení.

Fantastické ložnice, které mají k těm tradičním daleko – inspirace pro vás

Tradiční nicneříkající ložnice jsou passé. Podívejte se na fotografie, které svým navrženým interiérem mluví za vše. Takovou ložnici vám budou všichni závidět.