HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Áčkové chaty na překrásných místech v přírodě – 70 staveb pro inspiraci

Stavby do tvaru písmene A jsou skvělým místem pro rekreaci a odpočinek s rodinou či přáteli. Jelikož je tento typ staveb realizován převáženě v blízkosti lesů a daleko od civilizace, nemusíte mít strach, že vás bude kdokoliv rušit. Navštivte v naší fotogalerii více než 70 takových staveb a inspirujte se.


Áčkové chaty – inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Áčka přitahují pozornost stále více

Domy a chaty ve tvaru písmene A byly velice populární už v průběhu 20. století v USA i jinde po světě. S áčkovými chatami jste se také dozajista setkali v různých zahraničních filmech. Spoustu režisérů má ve scénáři namyšlený odjezd rodiny nebo přátel do přírody, přičemž ubytování je právě v takové chatě. Není divu. Chaty perfektně zapadají do přírodní scenérie a působí luxusním a zároveň pohádkovým dojem, zkrátka právě jako z filmu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, west elm, darius, Dream Big Live Tiny Co.

Konstrukce a inspirace

Šikovní domácí kutilové ví, že konstrukce není nijak složitá. Jde v podstatě o prodlouženou střešní konstrukcí, která nahrazuje svislé obvodové stěny. Pokud zvažujete, že si takovou chatičku sami postavíte, nebo patříte mezi fanoušky áčkových chat, nakoukněte do naší fotogalerie. Objevíte více než 70 objektů, které na vás dozajista zapůsobí.

Jak se řeší interiér áčkové stavby?

Interiér áčkových staveb je složitější než u klasických domů, protože celý vnitřní prostor je limitován zešikmením střechy. Pokud ale interiér promyslíte už ve fázi návrhu, může vznbiknout dokonale útulné bydlení, kde jsou naopak šikminy předností.

Opustit hektický a uspěchaný svět a vytratit se na chvíli do přírody, kde nebudeme nuceni řešit strasti z práce a každodenní problémy, to zní lákavě, co myslíte? Chaty ukryté v lese jsou pro tento případ skvělou volbou a áčkový tvar je pouze jejich vylepšenou variantou. Velká prosklená okna na štítu budovy a prostorné místnosti vás perfektně přenesou do života v přírodě. Samozřejmě ideálně pokud budete mít šálek čaje v ruce, zapálený oheň v krbu a rodinu nebo přátele okolo sebe.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
21.11.2021

Photocredit: Shutterstock

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE