HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Celoroční modulové domy jsou hitem – v čem je tiny house jedinečný a kolik stojí?

Celoroční modulové domy se dostávají do povědomí naší populace čím dál více. Jsou alternativou pro vlastní bydlení a rozumným východiskem v dnešní době, kdy jsou extrémně vysoké úrokové sazby a celkově je náročné hypotéku vůbec získat. Navíc jsou postavené rychle a je možné je do budoucna rozšířit. A co vy? Stačilo by vám 20 VLASTNÍCH metrů čtverečních?


Celoroční modulový dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Modulové domy jako alternativa

Celoroční modulové domy se dostávají do povědomí naší populace čím dál více. Tento univerzální tiny house nabízí svým obyvatelům prostorné bydlení se dvěma terasami. Podívejte se na fotografie domu a prozkoumejte také jeho dispoziční řešení. Stačila by vám tak malá plocha (20 metrů čtverečních) k celoročnímu bydlení?

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Celoroční modulový dům se dvěma terasami

Kompaktní jednopatrový tiny house obdélníkového tvaru má skromné rozměry 3 × 8 metrů je vysoký 3 metry. Disponuje jedním patrem s užitnou plochou 20 m2 (zastavěná plocha domu je 24 m2). Byť se mohou tato čísla zdát nízká, v domě je vše, co byste mohli potřebovat. 

Tiny house 1+kk – půdorys 

Dispozice 1+kk je tvořena jednou hlavní místností, jejíž součástí je kuchyňský kout, jídelní kout, ložnice i plně vybavená koupelna s WC. Množství úložných prostorů je chytře vyřešeno nevšedním návrhem, a sice vestavěnými skříněmi pod stropem.

Do domu je možné dostat se dvěma prosklenými vchody, přičemž jeden z nich vede na prostornou terasu, kterou oceníte převážně v letních měsících. Podél jeho venkovní boční strany je možné umístit schodiště a využívat střešní plochou střechu jako druhou terasu. Součástí tiny housu je i skladovací místnost přístupná z terasy pro uskladnění různého venkovního vybavení. Prohlédněte si fotky a půdorys modulového domu s dispozicí 1+kk v naší fotogalerii.

Cena modulového domu na klíč

Tento tiny house se dá pořídit ve dvou stupních dokončenosti – ve variantě na dokončení za 684.000,- Kč a aktuální cenu na klíč si můžete ověřit zde.

Modulový dům a stavební povolení

Jestliže umístíte modulový dům na pozemek, kde již stojí rodinný dům nebo objekt k rekreaci, nepotřebujete stavební povolení ani ohlášení stavby. Do budoucna je možné tento modulový dům rozšířit o další moduly, čímž se dá zvětšit jeho obytný prostor a případně i změnit způsob využití domku. Podívejte se do fotogalerie na fotky a půdorys domku.

Zaujal vás tento tiny house? Prohlédněte si více tiny housů s různými dispozicemi zde.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.07.2022

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

4

Mohlo by Vás zajímat: