HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Celoroční modulové domy jsou hitem – v čem je tiny house jedinečný a kolik stojí?

Celoroční modulové domy se dostávají do povědomí naší populace čím dál více. Jsou alternativou pro vlastní bydlení a rozumným východiskem v dnešní době, kdy jsou extrémně vysoké úrokové sazby a celkově je náročné hypotéku vůbec získat. Navíc jsou postavené rychle a je možné je do budoucna rozšířit. A co vy? Stačilo by vám 20 VLASTNÍCH metrů čtverečních?


Celoroční modulový dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Modulové domy jako alternativa

Celoroční modulové domy se dostávají do povědomí naší populace čím dál více. Tento univerzální tiny house nabízí svým obyvatelům prostorné bydlení se dvěma terasami. Podívejte se na fotografie domu a prozkoumejte také jeho dispoziční řešení. Stačila by vám tak malá plocha (20 metrů čtverečních) k celoročnímu bydlení?

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Celoroční modulový dům se dvěma terasami

Kompaktní jednopatrový tiny house obdélníkového tvaru má skromné rozměry 3 × 8 metrů je vysoký 3 metry. Disponuje jedním patrem s užitnou plochou 20 m2 (zastavěná plocha domu je 24 m2). Byť se mohou tato čísla zdát nízká, v domě je vše, co byste mohli potřebovat. 

Tiny house 1+kk – půdorys 

Dispozice 1+kk je tvořena jednou hlavní místností, jejíž součástí je kuchyňský kout, jídelní kout, ložnice i plně vybavená koupelna s WC. Množství úložných prostorů je chytře vyřešeno nevšedním návrhem, a sice vestavěnými skříněmi pod stropem.

Do domu je možné dostat se dvěma prosklenými vchody, přičemž jeden z nich vede na prostornou terasu, kterou oceníte převážně v letních měsících. Podél jeho venkovní boční strany je možné umístit schodiště a využívat střešní plochou střechu jako druhou terasu. Součástí tiny housu je i skladovací místnost přístupná z terasy pro uskladnění různého venkovního vybavení. Prohlédněte si fotky a půdorys modulového domu s dispozicí 1+kk v naší fotogalerii.

Cena modulového domu na klíč

Tento tiny house se dá pořídit ve dvou stupních dokončenosti – ve variantě na dokončení za 684.000,- Kč a aktuální cenu na klíč si můžete ověřit zde.

Modulový dům a stavební povolení

Jestliže umístíte modulový dům na pozemek, kde již stojí rodinný dům nebo objekt k rekreaci, nepotřebujete stavební povolení ani ohlášení stavby. Do budoucna je možné tento modulový dům rozšířit o další moduly, čímž se dá zvětšit jeho obytný prostor a případně i změnit způsob využití domku. Podívejte se do fotogalerie na fotky a půdorys domku.

Zaujal vás tento tiny house? Prohlédněte si více tiny housů s různými dispozicemi zde.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.07.2022

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

6

Na zahradě postavil modulový domek pro svou maminku

Malá modulová dřevostavba je ideálním bydlením pro staršího člověka. Mamince pana Romana se osvědčila. Díky novému domovu se jí totiž změnil život. Navštivte ji s námi.

Modulární dům z lepenky a dřeva – je zcela rozložitelný a za rozumnou cenu

Podívejte se s námi do modulárních domů Wikkelhouse z dílny nizozemských tvůrců. Jsou ekologické, krásné a s mnohým využitím. Známe i cenu.

Modulární dům ze dřeva s atraktivní modrou fasádou

Jednoduchá konstrukce letního domku se nachází v Jižní Americe, přibližně 60 km od největšího města Brazílie, Sao Paula.

Levné modulové domy: čím se liší od dřevostaveb a opravdu se modulární dům z kontejneru vyplatí?

Líbí se vám modulární domky? Přečtěte si, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a prohlédněte si bohatou galerii modulových dřevostaveb.

Nikol a Martin postavili levný modulový tiny house za necelé tři měsíce

Fandíte minimalismu a k životu nepotřebujete spoustu prostoru? Pořiďte si modulový tiny house jako Nikol a Martin. Je levný a za tři měsíce bydlíte.

Mladý student dostavěl tiny house za 450 tisíc u Karlových Varů

Mladý Radek dokončil během studia po dvou letech svůj vlastní tiny house. Jak vypadá jeho stavba dnes?

Nejbohatší muž světa bydlí v 35 metrovém tiny housu. Inspiroval již statisíce lidí

Trendu tiny house propadl i vizionář Elon Musk. Stává se tak tento znovuobjevený fenomén řešením dostupného bydlení?

Levné domy na klíč – 10 nejdostupnějších od českých firem

Peníze vždy hrály důležitou roli a hýbou světem i dnes. Podívejte se na levné domy – výběr těch nejoblíbenějších a nejdostupnějších českých domů.

Mladí bez úspor chtějí bydlet ve svém. Jaké mají možnosti při dnešních cenách? Kompletní návod a výpočet

Ceny bydlení jsou opravdu vysoké a mnoho lidí tak přišlo o sen mít vlastní nemovitost. Cesta však stále existuje. V následujícím článku si názorně ukážeme, jak si i mladý manželský pár s průměrným příjmem může pořídit vlastní bydlení bez dlouhé hypotéky.

Navštívili jsme mladou rodinu, která bydlí v mini domku na Moravě za 850 tisíc

Jana a Petr se rozhodli žít alternativně. Ušetřili spoustu peněz, v něčem se museli přizpůsobit, ale vůbec je to neomezuje ve spokojeném životě. Navštivte jejich domek u lesa.