HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Ze starého vagónu vytvořili úžasné a levné bohémské obydlí

Obliba menších, ale propracovaných obydlí v poslední době výrazně stoupá. Lidé místo snahy ohromit rozsáhlostí svých domovů dbají spíše na jejich osobitost a jedinečnost. V takovém domě a zahradě pak každičký kout vystihuje podstatu jejich majitele. Pojďme nahlédnout do jednoho takového domova, z něhož čiší jedinečnost, harmonie a bohémský přístup k životu jeho obyvatelů.


Bohémský domov ze starého vagónu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Když je osobitost víc než luxus

Hlavní myšlenkou tohoto malého domu je fakt, že ne všechno musí být stoprocentně perfektní, nejluxusnější a nejdražší. Právě jistá míra rustikálnosti, obyčejnosti a patiny dokáže některým stavbám dodat zcela osobitý charakter, jehož se často nedostává velkým luxusním sídlům.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Tenhle malý bungalov je postavený pro pár s tak trochu bohémským způsobem života. Majitelé se od začátku snažili vytvořit stavbu, která bude dokonale propojená s přírodou, nebude působit zbytečně nabubřelým dojmem a dokáže nabídnout krásné místo s duší vhodné ke klidnému životu. Podařilo se jim to skvěle, přesvědčte se sami v galerii.

Prosklená dřevěná veranda jako dominanta

Absolutní dominantou celé stavby je prosklená dřevěná veranda s nádherným výhledem. Většina oken se dá v případě krásného počasí otevřít a vytvořit tak ze zimní zahrady spíše zastřešenou terasu v plném souladu s okolní přírodou. Však také hned z terasy vede několik dřevěných schůdků rovnou do zahrady, která působí velmi divokým a přirozeným dojmem, přesto v ní najdete jasnou myšlenku. Mezi kameny jsou rozesety trvalky, růžové náprstníky a okrasné trávy. O dvě kamenné terasy níže už leží zatravněný rozlehlejší plácek nabízející dokonale harmonické posezení vhodné pro relaxaci v zeleni.

Nejbohatší muž světa bydlí v 35 metrovém tiny housu. Inspiroval již statisíce lidí

Přestavěli bývalý vagon

Pokud se z terasy nevydáte ven, můžete zamířit do útrob malinkého obydlí blížícího se svou rozlohou spíše v poslední době tolik oblíbeným tiny housům. Nejprve se dostanete do zeleně vymalovaného obývacího prostoru s kuchyňskou linkou, příjemným posezením a dokonce skromným, ale vkusným jídelním koutkem umístěným hned vedle krbových kamen.

Z obývacího pokoje se majitelé dostanou rovnou do ložnice působící velmi rustikálním až venkovským dojmem. Důležitou roli zde má dřevo, kov a přírodní textilie. Obrovským bonusem je možnost vyjít odtud na malou terasu s posezením. Ložnice je k hlavnímu bloku tvořenému starým vagónem jakousi přístavbou a z venku je zajímavě oplechovaná. Plech je volně ponechán vlivům počasí, takže některá místa pokrývá rez, což dodává stavení bohémského charakteru. Uvnitř je ale ložnice naopak dotažená do posledního detailu.

Útočiště pro duši

Samozřejmostí je i na poměry hodně prostorná koupelna designem plně navazující na zbytek interiéru. Majitelé chatu v britském Newquay nedaleko pobřeží neobývají jen sami, ale občas ji také pronajímají, aby ono jedinečné místo zprostředkovali dalším, stejně smýšlejícím lidem. Podle jejich slov se jim ze starého nepoužívaného vagónu podařilo vytvořit neskutečně příjemné útočiště, které působí osobitým a prostorným dojmem. Jeho největším plusem je rozhodně nádherná krajina okolo.

Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu

Zdroj informací: Unique Homestays, www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.09.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

1

Starý školní autobus, hasičské auto i přepravní kontejner posloužily jako základ pro minidomek

Starý přepravní kontejner, vysloužilý školní autobus, ale také podvozek hasičského auta, to jsou prostředky, které posloužily jako podvozek pro stavbu zajímavých minidomků. Prohlédněte si je zblízka.

Bydlení podle Feng Shui: nevěřili byste, kolik známých staveb je postaveno podle těchto principů

Česká a světová architektura podle Feng Shui. Které známé stavby v sobě ukrývají principy starého čínského učení? Čtěte v našem článku.

Video: Přestavba autobusu na obytný vůz poskytla 5členné rodině nový domov, cestují po celém světě

Rodina vyměnila svůj předměstský dům o rozloze téměř 914 m2 za obytný autobus o rozloze necelých 92 m2. Co jim pomohlo se přizpůsobit tak velké změně?

Nádherná venkovská chata s interiérem ve stylu Mid-century má blízko k Bauhausu

Skloubit jednoduchý styl venkovské chaty a modernistické prvky v newyorském stylu minulého století chce odvahu. Tady to skvěle zafungovalo.

Svépomocí si přestavěli dodávku na obytné auto a teď cestují po Česku i Evropě

Mladý manželský pár z Brna se pustil do přestavby dodávky svépomocí. Co byl pro ně největší oříšek? Jaké jsou jejich zážitky z cest a kolik je to celé stálo?

Plážová cedrová chata na útesu s romantickou atmosférou

I obyčejná plážová chata může mýt styl a nabídnout svým obyvatelům výhledy, pohodlí a propojení s přírodou. Tuhle najdete v Cornwallu.

Stodola na obilí prošla po 700 letech proměnou v nádherné bydlení

Mnozí by ji několika mávnutími lžící bagru zbourali, majitelé této 700 let staré stodoly to ale neudělali a vdechli jí nový život. Vypadá fantasticky.