HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dům, který nepotřebuje obrazy a dekorace

Na tomhle rustikálním venkovském stavení není na první pohled vůbec nic převratného. Dřevo, kámen, světlé tóny, jednoduchá sedlová střecha a obdélníkový půdorys. Profláklé aktuální trendy, chtělo by se říct. Až se ale ocitnete uvnitř, pochopíte, že tady někdo při navrhování opravdu přemýšlel. Celý interiér je totiž naprosto nesmazatelně spjat s krajinou okolo. Jednoduše řečeno nejsou potřeba obrazy a dekorace, dekoracemi jsou pohledy ven.


Interiér souzní s okolní krajinou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Když je okno obrazem

Opravdu se jedná o poměrně jednoduchý a aktuálně velmi oblíbený architektonický styl. Nenajdete tu žádné kudrlinky, výklenky, zdobení či netradiční materiály. Půdorysem je hodně protáhlý obdélník a dispozičně je dům také velmi účelně a běžně řešený. Dominantní je obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, dále zde najdete jednu ložnicí s volně stojící vanou a oddělenou koupelnu. Barevné tóny jsou dosti upozaděné, takže dominantní je bílá barva, světlé dřevo a maximálně odstíny šedé. Vše má ale svůj hluboký účel, protože to hlavní barevné dění se odehrává za obrovskými okenními skly.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Kontrast světlého interiéru a barevné venkovní scenérie

Krajina měnící se v období roku do mnohých barevných obrazů je skvělou dominantou všech prostorů. Prohlédněte si fotografie jednotlivých pokojů v naší galerii a sledujte, jak důležité je pro jejich vyznění to, co vidíme za okny. Bílá vana s pozadím nekonečně zelené, lehce zvlněné krajiny. Okno kuchyně, za nímž se odkrývá obrovský kamenný balvan s travnatou pokrývkou. Dvě šedé sedačky před nekonečným přírodním plátnem rozprostírajícím se za skleněným oknem, které jde rychlým pohybem otevřít a dokonale tak propojit interiér s exteriérem a zahradou, kde se nachází nádherné posezení u kamenného krbu a relaxační koupací sud.

Návod na koupací sud svépomocí za 52 tisíc – ušetřete jako Petr a zvelebte si zahradu

Pokud si netroufáte na stavbu koupacího sudu svépomocí, podívejte se, jaké sudy jsou dostupné na českém trhu a kolik stojí. Cenové srovnání zde.

Dekorace nejsou potřeba

I když bychom odhlédli od nádherných výhledů, zdobení a dekorace ani tak nejsou potřeba. Nosnými prvkem jsou totiž především kvalitní a elegantní materiály. Ve společném prostoru jsou přiznány dřevěné střešní kleštiny a dokonce celá jedna štítová stěna je pokryta stejným světlým dřevem. Podlahy na sobě mají bílou stěrku, výrazným prvkem jsou litinová kamna a vedle nich proutěné koše na dřevo.

V podobném duchu se nesou i zbývající prostory. Právě v ložnici je ona myšlenka výrazných interiérových prvků jako dekorace velmi přítomná, a to v nádherné kamenná zdi za čelem postele. Bílá elegantní vana volně stojí před proskleným velkým oknem. 

20 tipů na volně stojící vany a další zajímavá inspirace pro vaši koupelnu

Kolik stojí taková samostatně stojící vana do koupelny či ložnice? Porovnejte si české ceny zde.

Jak se slaví minimalistické Vánoce?

Ve fotogalerii najdete mimo jiné fotografie vánočních dekorací v interiéru, které jsou vzhledem k charakteru stavby jen velmi jemné a dalo by se snad říct i nevýrazné. Právě díky tomu si ale zachovává dům svůj charakter a i v zimním období je hlavním prvkem výhled do zasněžené spící krajiny.

Zahrada volně přechází do divoké krajiny

Skvělým završením celého architektonického záměru je i promyšlená zahrada volně přecházející do divoké přírody. Zkrátka tady nepoznáte, kde končí práce zahradních architektů a začíná přirozená okolní krajina. Venkovní zázemí je tvořeno posezením u otevřeného ohniště či kulatou vířivkou za masivní kamennou zídkou. Pak už začínají traviny, louka a zeleň. Není divu, že toto sídlo v Cornwallu nese poetický název „The Meadows“ (louky).

Zdroj informací: Unique Homestays, www.uniquehomestays.com


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
30.11.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

3

Krbová kamna litinová, nebo kachlová?

Jaké vlastnosti mají litinová a kachlová krbová kamna. Čtěte zde

Dřevěné koupací sudy jako zdravá alternativa bazénů – bez chemie a se spoustou zdravotních benefitů

Koupací sud je krásným doplňkem na zahradu a velký konkurent bazénů. Přečtěte si, jaké jsou typy koupacích sudů a inspirujte se v galerii.

Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu

Proměnit historickou stodolu v luxusní chalupu k odpočinku byla výzva pro nové majitele. Udělali to s citem a neskutečným zápalem.

Bílá dřevěná chata pro romantické duše ohromí svým boho stylem

Anglická chata nabízí svým obyvatelům místo k relaxaci nejen uvnitř, ale zejména v zahradě okolo. Kombinuje romantiku, vintage a eleganci.

Nádherná venkovská chata s interiérem ve stylu Mid-century má blízko k Bauhausu

Skloubit jednoduchý styl venkovské chaty a modernistické prvky v newyorském stylu minulého století chce odvahu. Tady to skvěle zafungovalo.

Treehouse s koupacím sudem na Vysočině inspirovaný stromovým barem na Filipínách

Navštívili jste už někdy treehouse? Pokud ne, neváhejte se podívat na krásný stromový dům na Vysočině v naší fotogalerii. Můžete si ho i pronajmout a strávit v něm třeba romantický víkend.

Stodola na obilí prošla po 700 letech proměnou v nádherné bydlení

Mnozí by ji několika mávnutími lžící bagru zbourali, majitelé této 700 let staré stodoly to ale neudělali a vdechli jí nový život. Vypadá fantasticky.

Návod na koupací sud svépomocí za 52 tisíc – ušetřete jako Petr a zvelebte si zahradu

Petr si v Poděbradech na své zahradě postavil vlastní koupací sud za 52 000 Kč. Detailní postup, ceny i průběh výroby naleznete v článku.

Ze starého vagónu vytvořili úžasné a levné bohémské obydlí

Harmonie, souznění s přírodou a bohémský přístup k životu čiší z tohoto jedinečného domova. Ani nepoznáte, že je vytvořený ze starého vagónu.