Starý školní autobus, hasičské auto i přepravní kontejner posloužily jako základ pro minidomek
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Starý školní autobus, hasičské auto i přepravní kontejner posloužily jako základ pro minidomek

Minidomky jsou oblíbeným stylem bydlení pro mladé i starší lidi, kteří se nechtějí zadlužit hypotékou, nebo touží po svobodě a se nechtějí v životě vázat na jednu lokalitu. Vypátrali jsme pro vás několik zajímavých starých dopravní prostředků, které se staly základnou pro vytvoření malebných minidomků. Prohléděte si tato nevšední obydlí zblízka.


Minidomek na podvozku starého školního autobusu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nicolás Boullosa

Minidomek ze starého školního autobusu

Základovou konstrukcí pod tento minidomek se stal podvozek ze starého amerického školního autobusu. Ponechána byla z jeho horní části jenom žlutá kabina, která je však od vlastního minidomku oddělena. Samotná konstrukce stěn minidomku je tvořena jako rámová dřevostavba. Nepřehlédnutelná fasáda je zhotovena z dřevěného šindele, který není povrchově ošetřený a který se nechal pouze přirozeně zešednout vlivem působení slunečních paprsků. Střecha domku má sedlový tvar s mírným sklonem. Do obvodových stěn jsou vsazena bílá okna, která jsou nepravidelně rozmístěna. Díky různým tvarům oken dostal minidomek zajímavý vzhled. Ke vstupním dveřím jsou přistaveny dřevěné schody. Prohlédněte si tento i další unikátní minidomky v naší fotogalerii

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nicolás Boullosa, Momtastic.com, Nicolás Boullosa

Prostranství před domkem z autobusu a jeho interiér

K samotnému minidomku z autobusu přiléhá krásná zahrádka tvořená velkým množstvím květin. Před vstupní částí se dále nachází zelený trávník a stylové posezení. Interiér minidomku působí překvapivě prostorně. Jeho uživatelé zde mají vše, co k běžnému životu potřebují. Při vstupu do minidomku budete příjemně překvapeni vnitřním vybavením, které si majitelé zařídili podle svého vkusu. Stěny i strop jsou obloženy dřevěnými palubkami. Rámy oken jsou v bílé barvě, které tvoří dominantu každého stavebního otvoru. V zadní části minidomku je zařízena dvoupatrová spací zóna. Uprostřed se nachází malý obývací pokoj, kde je z jedné strany umístěna pohovka a z druhé krbová kamna. Vedle se pak nachází ještě malinká kuchyňka.

Minidomek ze starého kontejneru

Tento minidomek byl vytvořen ze starého, vysloužilého kontejneru. Ocelová konstrukce nevzhledného kontejneru byla opláštěna dřevěným obkladem. Tento dřevěný obklad také nebyl povrchově ošetřený a jeho majitelé počítají s tím, že při působení sluníčka obklad přirozeně zešedne. Do konstrukce kontejneru se vyřízly stavební otvory pro okna a vstupní dveře. Rámy oken i členění skla jsou vyrobeny na míru ze dřeva. Vstupní dveře jsou řešeny jako dvoukřídlové z pohledového dřeva. Nepřehlédnutelný je jejich oválný tvar tvořící nadpraží. Střecha minidomku z kontejneru je řešena jako plochá, vegetační. Pouze nad vstupní částí je střecha sedlová. Celá stavba z kontejneru je osazena bodově na dřevěné hranoly.

Mohlo by vás zajímat: Kontejnerové domy jako světový trend: Mají u nás budoucnost?

Ubytování ve vysloužilém lodním kontejneru

Pro další minidomek posloužil vyřazený lodní kontejner, který byl jeho majitelem přestavěn na přechodné bydlení. Domek se nachází na samotě. Jedná se o plně otevíratelnou konstrukci, jehož některé části byly nahrazeny celoprosklenými okny s výrazným orámováním. Před vstupem do minidomku je umístěna rozebíratelná terasa z fošen. Stěny kontejneru jsou vyplněny deskami, do kterých jsou vsazena okna. Jelikož se celá konstrukce kontejneru dá zavřít pomocí ocelových vrat, je tento minidomek dostatečně chráněný před vniknutím cizích osob, ale také se dá v případě potřeby bezpečně převážet. Interiér minidomku je zařízen v jednoduchém stylu. Celá konstrukce je posazena na betonových patkách. 

Krásný minidomek z původního hasičského auta

Pro další stavbu minidomku tentokrát posloužil podvozek s kabinou vysloužilého hasičského vozu. Díky funkčnímu podvozku hasičského auta a repasovaným kolům je dům plně přemístitelný. Konstrukce je zhotovena z dřevěných profilů opláštěných dřevěnými palubkami. Zajímavým prvkem jsou červená okna obdélníkového tvaru nepravidelně rozmístěná po celém obvodu domku. Vstup do minidomku je ze zadní strany, kde je vytvořeno kryté zákoutí. Prohlédout si ho můžete ve fotogalerii

Interiér minidomku s krbem

Část stavby přesahuje přes kabinu hasičského auta. Tento prostor je v interiéru využit jako spací zóna. Minidomek je vytápěn pomocí krbových kamen, od kterých je vyveden nerezový komín nad střechu. Dále se zde nachází poměrně prostorná rohová kuchyňská linka, která je stejně jako ostatní vestavěný nábytek laděná do bílé barvy. Podlahu tvoří dřevěná masivní prkna a podhled stropu je z dřevěných palubek. Rámy oken jsou i v interiéru nabarvena na červeno. V minidomku najdeme dostatek úložných prostor. 

Mohlo by vás zajímat: Tiny house, který rozhodně nikdo nepřehlédne


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Marek Kuchař

Vydáno dne:
03.08.2020

Photocredit: Nicolás Boullosa

0

Mohlo by Vás zajímat: