HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nádherná venkovská chata s interiérem ve stylu Mid-century má blízko k Bauhausu

Tentokrát vám představíme rekreační chatu, která v sobě snoubí dva zdánlivě zcela odlišné designové styly. Dřevěný exteriér severského či anglického střihu je doplněn o interiér ve stylu Mid-century rozšířeného z poválečné USA. Má blízko k moderně a prolíná se s hnutím Bauhaus. Téměř divoce působící stavba připomínající dřevěný úkryt se při vstupu dovnitř mění ve světlý a lehký interiér působící vzdušným a opravdu moderním dojmem.


chata ve stylu bauhaus
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Tmavé lesní obydlí

Tato unikátní lesní chata je ukrytá hluboko mezi stromy nedaleko anglického národního parku New Forest. Skvěle zapadá do okolní krajiny díky zvolené tmavé barvě promítající se nejen do dřevěného obložení a střechy stylově porostlé mechovými bochánky, ale také například do okenních rámů a dveří. Stavba je určena pouze pro dva obyvatele, takže působí skromným a poměrně malým dojmem.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem), Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

Obohacena je o dosti velkou dřevěnou terasu táhnoucí se prakticky kolem tří stran domu. Najdete na ní lehátka určená k odpočinku, krb a hlavně stylovou vířivkou. Prohlédněte si kouzelné místo v naší fotogalerii.

Skvělé členění prostoru

Nespornou výhodou celé stavby je fakt, že můžete velmi snadno otevřít velká skleněná francouzská okna, a vytvořit tak hned několik možností, jak se dostat z interiéru rovnou do zahrady. Proto si tu majitelé mohou připadat neustále ve spojení s okolní přírodou a užívat si zde nejen pohodlí, ale zároveň také pocit sounáležitosti s krajinou.

Dům nemá jednoduchý obdélníkový půdorys, ale skládá se ze dvou menších jednotek těsně vedle sebe. Větší ukrývá kuchyň a hlavní obytnou plochu, v menší poté najdete ložnici s manželskou postelí. Právě odpočinková a spací část je poměrně vzdálená od zbývající rušné části a má tedy skvělý předpoklad, že i když se posezení s přáteli na zahradě protáhne déle, jeden z partnerů může v klidu snít v ložnici.

Mohlo by vás zajímat: Luxusní domy na klíč – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Interiér plný světla

Pohodlný interiér ve stylu Mid-century, který je kombinací moderny a stylu Bauhaus, má v hlavní obytné části nádherný krb, který vás v zimě na první pohled zaujme plápolajícím ohněm. V létě máte zase možnost otevřít dvě sady prosklených dveří a nechat proudit vzduch a letní vůni skrz obyvák. Prostorná šedá sedačka a dvojice křesel je orientovaná do zahrady, takže můžete za všech podmínek koukat do krajiny a vnímat její změny v průběhu dne, ale i celého roku. Podlahu zdobí výrazný koberec, nechybí nádherná komoda a stěna za sedačkou lehce zabarvená příjemnou zelenou barvou. 

Právě krb odděluje tuto obývací část od části kuchyňské s bílou plně vybavenou kuchyňskou linkou, stolem a židlemi opět v Mid-century stylu a krom zmíněných francouzských oken zde najdete ještě jedno velké prosklené okno s parapetem přinášejícím další možnost k sezení právě u jídelního stolu.

Ložnice v modré

Dokonale sladěná je pak úžasná ložnice navržená v jemných odstínech modři. Dřevěné obložení má lehkou a na pohled velmi příjemnou modrou barvu. Výraznější a téměř v námořnickém stylu je pak přehoz přes postel. Opět nechybí zdobný koberec či možnost otevřít prosklená okna do zahrady a hned po ránu využít k posezení elegantní venkovní černá křesla.

Poslední místností je pak bílá koupelna s černou vanou. I tady se dočkáte spousty světla a prvky ze stylu Mid-century. Skvěle doplňuje celý prostor a vytknout prakticky není co! Přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

Photocredit: Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
10.06.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

3

Tradiční venkovská chata citlivě usazená do krajiny. Jako by tu stála odjakživa.

Jako by tu stála po staletí. Dokonale bezpečná a pohodlná, přitom jednoduchá chata v duchu tradiční venkovské architektury.

Proměna rozpadlé jihotyrolské stodoly v úžasný penzion s duší

Prohlédněte si dokonalou proměnu staré zničené venkovské stodoly na stylové apartmány v jihotyrolské vesnici Nals. Zasloužila se o ni mladičká a usměvavá Judith, dcera majitele zdejší farmy.

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Rustikální venkovská staročeská kuchyně – inspirace a recept na domácí chleba

Staré rustikální kuchyně a jejich kouzlo patří v dnešní době mezi vyhledávané inspirace! Upečte si chleba podle původního receptu a nechte se vtáhnout do staročeského stylu bydlení.

Cottage house – jak se žije v malém útulném domečku s nezaměnitelnou venkovskou atmosférou?

Znáte tzv. Cottage house? Jedná se o malý venkovský domek, jehož původ sahá až do středověku. Díky fenoménu tiny housů je populární i dnes.

Kouzelná venkovská kuchyně – 7 tipů, jak vytvořit autentickou atmosféru venkova

Kuchyně ve venkovském stylu jsou nepřekonatelným trendem. Poradíme vám, jaké prvky použít a jakým se naopak velkým obloukem vyhnout.

Na Pardubicku koupili chatu v havarijním stavu – na opravy a vybavení padlo téměř půl milionu

Prohlédnete si v naší fotogalerii neskutečnou přeměnu staré rozpadající se chaty na moderní rekreační bydlení v Pardubickém kraji.

Ze starého vagónu vytvořili úžasné a levné bohémské obydlí

Harmonie, souznění s přírodou a bohémský přístup k životu čiší z tohoto jedinečného domova. Ani nepoznáte, že je vytvořený ze starého vagónu.

Dům, který nepotřebuje obrazy a dekorace

Interiér tohoto venkovského stavení je naprosto nesmazatelně spjat s krajinou okolo. Podívejte se na dům, kde obrazy nejsou potřeba.