HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu

Unikátní historická chalupa s názvem Wishbone je ukrytá v pozůstatcích starobylé ovocné farmy ve venkovském Worcestershire jen pár kilometrů od viktoriánského lázeňského města Malvern a zvlněné krajiny Malvern Hills. Do rukou současných majitelů se dostala v roce 1989 a ti ji s neskutečnou citlivostí a láskou opravují v původním duchu. Atmosféra domu starého 500 let tedy stále zůstává, zároveň ale přibylo spoustu moderních prvků, která rekreaci na tomto místě zpříjemňují a usnadňují. Pojďte si tento rustikální skvost prohlédnout z blízka!


Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Když se tradice mísí s pohodlím

Kouzelná chalupa nabízí luxusní otevřený interiér s venkovskými a poněkud drsnými prvky. Kuchyň, jídelna a obývací část jsou elegantně propojeny v jednom velkorysém prostoru pomyslně odděleném dřevěnými trámy. Stavba pochází z 16. století a její opravu proto provázely regule na ochranu podobných historických budov.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem), Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

Historické prvky zdobí interiér prakticky na všech úrovních, ať už jsou to klenuté stropy, kamenné zdi, podlahy z cihel nebo ony zmíněné dřevěné trámy. Příjemným prvkem jsou pak krbová kamna sloužící obyvatelům zejména při dlouhých zimních večerech. Právě na ně se dá koukat z menší sofa, která zároveň nabízí výhled do zeleně. Přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

Ideální místo pro pár v rustikálním stylu

Ve zbývajících prostorách je elegantní ložnice s velkou postelí a malá, ale naprosto dostačující koupelna. I zbytek interiéru si zachovává rustikální a drsný styl. Podlahu pokrývají oprýskaná prkna, strop drží historické dřevěné trámy. Velmi zajímavým a méně obvyklým prvkem jsou přepážky z vyplétaných větví, které oddělují jednotlivé zóny prostoru.

Interiér je pak velmi dobře propojen i s interiér a okolím chalupy. Modrá vrata stodoly se otevírají na dlážděnou terasu s jídelním stolem a lehkým osvětlením (řetězy se žárovkami). Obyvatelé zde mohou grilovat, užívat si sluneční lázně nebo se procházet po udržovaném zeleném trávníku a užívat si vůni bylinek. Dům je ukrytý v zeleni starého ovocného sadu, takže jej obklopují jabloně a patnáct akrů půdy plné dubů. V areálu je také jezero a menší odpočinkové jezírko.

Na první pohled vás zaujme, že z venku si stavba uchovává dokonalý charakter historické stodoly nenarušený jakýmkoliv neuváženým prvkem. Kvalita vybavení uvnitř stavby je pak velmi příjemným překvapením.

Majitelé stavbu milují

„Celou farmu jsme získali, abychom měli jakési klidné útočiště z Londýna. Ovocný sad před stodolou je jedním z posledních zbývajících dokladů z období, kdy vznikla. V květnu stromy kvetou plnými zářivými růžovými květy, které vypadají opravdu kouzelně,“ popisují majitelé, proč je toto místo uchvátilo. „Chalupa tak trochu odráží naše charaktery. Milujeme starožitné předměty, kterými jsme ji vybavily a které jsme shromáždovali v průběhu let. Je to tak úžasný prostor.“

Obrovským bonusem je pak výhled na Malvern Hills, které milují pěší turisté ale i geologové. Nespočet možností k jednodenním výletům pak majitele inspiroval k tomu, že v některých obdobích dokonce chalupu pronajímají.

Photocredit: Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.05.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

1

Fotogalerie: Kouzlo starých stodol, které se vás dotkne

Staré stodoly jsou magické nejen pro každé dítě, které chce prozkoumat, co se v ní nachází, ale mají i své kouzlo tím, jak stárnou a mění se.

Když se moderní dům potká s tradiční farmou

Kanadský pár dokázal citlivě propojit staré s novým a postavil na své farmě dům, který je tradiční zvenku, ale velmi moderní uvnitř.

37 originálních dřevostaveb ze všech koutů světa

Pojďte si s námi zpříjemnit oslavy konce roku obsáhlou fotogalerií a tipy, jak jednoduše z nudné dřevostavby udělat originální.

Staré stodoly mají stále čím překvapit

Některé stodoly jsou stále používány ke svému původnímu účelu, v jiných byste zase klidně bydleli a z dalších vás možná zamrazí... Prohlédněte si staré stodoly zblízka.

Dům ve tvaru stodoly poskytuje soukromí pětičlenné rodině

Dům, který dokáže rodinu spojit u stolování i dát každému členu domácnosti dostatek soukromí, vyrostl v čilské přírodě.

Rekonstrukce stodoly svépomocí: co zvládnete sami a na co je lepší najmout profesionála

Pokud jste propadli kouzlu starých stodol a plánujete rekonstrukci, inspirujte se v našem článku a pusťte se do toho. Poradíme vám pár tipů.

Chalupářský styl bydlení – český venkovský styl nejen na chatu a chalupu

Zařiďte si vaši chalupu v tom správném venkovském stylu. Poradíme vám, jak může vyniknou tradiční nábytek i s dekoracemi, ovšem moderní cestou. Pojďte s námi prozkoumat chalupářský styl bydlení.

Bílá dřevěná chata pro romantické duše ohromí svým boho stylem

Anglická chata nabízí svým obyvatelům místo k relaxaci nejen uvnitř, ale zejména v zahradě okolo. Kombinuje romantiku, vintage a eleganci.

Glamping aneb revoluce v kempování – 12 způsobů, jak zažít dovolenou pod stanem trochu jinak

Rádi byste odletěli na pěknou luxusní dovolenou, ale vaši přátelé by jeli raději pod stan? Co takhle spojit tyto dvě myšlenky? Glamping je moderní verzí kempování.

Umělec počmáral honosné sídlo z roku 1974. Cena nemovitosti tak klesla o 13 milionů korun

Sam Fox doslova počmáral každý centimetr v honosném anglickém sídle. Cena nemovitosti tak rázem klesla, on však považuje stavbu za umělecké dílo. Podívejte se na fotografie v článku.