Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu

Unikátní historická chalupa s názvem Wishbone je ukrytá v pozůstatcích starobylé ovocné farmy ve venkovském Worcestershire jen pár kilometrů od viktoriánského lázeňského města Malvern a zvlněné krajiny Malvern Hills. Do rukou současných majitelů se dostala v roce 1989 a ti ji s neskutečnou citlivostí a láskou opravují v původním duchu. Atmosféra domu starého 500 let tedy stále zůstává, zároveň ale přibylo spoustu moderních prvků, která rekreaci na tomto místě zpříjemňují a usnadňují. Pojďte si tento rustikální skvost prohlédnout z blízka!


Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Když se tradice mísí s pohodlím

Kouzelná chalupa nabízí luxusní otevřený interiér s venkovskými a poněkud drsnými prvky. Kuchyň, jídelna a obývací část jsou elegantně propojeny v jednom velkorysém prostoru pomyslně odděleném dřevěnými trámy. Stavba pochází z 16. století a její opravu proto provázely regule na ochranu podobných historických budov.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem), Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

Historické prvky zdobí interiér prakticky na všech úrovních, ať už jsou to klenuté stropy, kamenné zdi, podlahy z cihel nebo ony zmíněné dřevěné trámy. Příjemným prvkem jsou pak krbová kamna sloužící obyvatelům zejména při dlouhých zimních večerech. Právě na ně se dá koukat z menší sofa, která zároveň nabízí výhled do zeleně. Přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

Ideální místo pro pár v rustikálním stylu

Ve zbývajících prostorách je elegantní ložnice s velkou postelí a malá, ale naprosto dostačující koupelna. I zbytek interiéru si zachovává rustikální a drsný styl. Podlahu pokrývají oprýskaná prkna, strop drží historické dřevěné trámy. Velmi zajímavým a méně obvyklým prvkem jsou přepážky z vyplétaných větví, které oddělují jednotlivé zóny prostoru.

Interiér je pak velmi dobře propojen i s interiér a okolím chalupy. Modrá vrata stodoly se otevírají na dlážděnou terasu s jídelním stolem a lehkým osvětlením (řetězy se žárovkami). Obyvatelé zde mohou grilovat, užívat si sluneční lázně nebo se procházet po udržovaném zeleném trávníku a užívat si vůni bylinek. Dům je ukrytý v zeleni starého ovocného sadu, takže jej obklopují jabloně a patnáct akrů půdy plné dubů. V areálu je také jezero a menší odpočinkové jezírko.

Na první pohled vás zaujme, že z venku si stavba uchovává dokonalý charakter historické stodoly nenarušený jakýmkoliv neuváženým prvkem. Kvalita vybavení uvnitř stavby je pak velmi příjemným překvapením.

Majitelé stavbu milují

„Celou farmu jsme získali, abychom měli jakési klidné útočiště z Londýna. Ovocný sad před stodolou je jedním z posledních zbývajících dokladů z období, kdy vznikla. V květnu stromy kvetou plnými zářivými růžovými květy, které vypadají opravdu kouzelně,“ popisují majitelé, proč je toto místo uchvátilo. „Chalupa tak trochu odráží naše charaktery. Milujeme starožitné předměty, kterými jsme ji vybavily a které jsme shromáždovali v průběhu let. Je to tak úžasný prostor.“

Obrovským bonusem je pak výhled na Malvern Hills, které milují pěší turisté ale i geologové. Nespočet možností k jednodenním výletům pak majitele inspiroval k tomu, že v některých obdobích dokonce chalupu pronajímají.

Photocredit: Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Kateřina Petríková

Vydáno dne:
26.05.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

1

Mohlo by Vás zajímat: