HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dětská domečková postel – populární a originální místo pro hraní i spaní

Také jste si jako malí stavěli různé bunkry a domečky z nábytku, polštářů a přikrývek? Tvar domečku v dětech zkrátka navozuje pocit bezpečného útočiště, proto se dětské domečkové postele staly originálním, stylovým a variabilním místem pro spaní i hraní. Pro chlapečky může být domeček hradem, lodí či pevností, pro holčičky zase zámkem pro princezny jako z pohádky. Dětská domečková postel je nejčastěji vyrobena z masivního dřeva a zvládnete ji vyrobit i svépomocí. Postele ve tvaru domečku se zkrátka staly populární u dětí i rodičů po celém světě. 


Dětská domečková postel
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Domečková postel  – tvary a variabilita

Dětské postýlky ve tvaru domečku, tedy domečkové postele, lze pořídit v mnoha různých podobách. Tyto moderní dětské postele ve skandinávském stylu mají tvar domku a vynikají svou vzdušnou konstrukcí a variabilitou. Domečky na spaní můžeme přizpůsobit věku dítěte jak konstrukcí, tak ochrannými prvky, které jsou nezbytné. Dětská postýlka ve tvaru domečku se dá zkonstruovat pro jedno dítě, ale stejně tak je možné pořídit takový domeček pro dvě děti různého věku nebo dvojčata. Buď mohou ležet v L-kových postýlkách, nebo vedle sebe. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Claudia Cassano, Mungfali.com, Sabine

S ohledem na šířku se domečková postel většinou umisťuje na zem, není tedy vyvýšená, aby nepůsobila příliš mohutně (obzvlášť pak v menších dětských pokojích). Prohlédněte si nejrůznější řešení domečkových postýlek ve fotogalerii.

Střecha domečku

Konstrukce střechy je u domečkové postele také velmi flexibilní. Tyčí nad postelí a vytváří z ní tak domeček. Nejčastěji bývá z kvalitního masivního dřeva. Často se také využívají látkové materiály, kterými lze konstrukci potáhnout nebo jenom omotat. Tady jen pozor na volbu materiálu a jednoduchý způsob uchycení, aby byla látka dobře odnímatelná, především kvůli praní od prachu. Ne zřídka můžeme vidět světýlka, imitace rostlin nebo provázkové techniky, které se zavěšují na konstrukci střechy, aby působila přívětivěji, nebo aby zapadla do tématu, do kterého je stylizovaná výzdoba domečkové postýlky a celého pokojíku.

Dětská postýlka – témata malby

Výzdoba a stěny kolem domečkové postýlky jsou často zaměřeny na nějaké téma, které je rodičům nebo samotnému dítěti nejbližší. Může to být tématika prales, ZOO, hory, zahrada atd. Na stěně bývá namalovaný hlavní motiv, stejně tak může být zahrnuta do malby i konstrukce střechy postýlky. Barvy, které používáme, by měly splňovat bezpečnostní kritéria pro využití pro malé děti. Pokud jsou postýlky natřené již z výroby, bezpečnost by měla být samozřejmostí.

Dětská postel domeček – dekorace a doplňky

K tomu pak ladíme i další doplňky. Důležité jsou bezpečnostní prvky jako např. plyšové mantinely do postýlky (mohou být ve tvaru mráčků, květin či hvězdiček) a hlavně zábrana či zábradlí, aby dítě nespadlo z postele. To bývá třeba ve tvaru plotu, které bychom našli u opravdového domu. Pro lepší efekt můžeme použít i další estetické doplňky, jako je například komín, který můžeme přidělat na střechu domečku a posadit za něj třeba plyšovou kočku. Možností, jak zkrášlit domečkovou postýlku pro děti, je mnoho. Inspirujte se v bohaté fotogalerii, která je plná originálních dětských domečkových postelí.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.01.2022

Photocredit: Shutterstock

1

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Dětský nábytek: Jak ho vybrat a na co si dát pozor?

Vybíráte dětský nábytek? V tomto článku se dozvíte jak dětský nábytek vybrat, čím se při nákupu řídit a navíc se budete moci inspirovat ve fotogalerii.

Zařizování dětského pokoje od plenek až po maturitu

Manuál, jak vytvořit kvalitní a funkční prostor, kde si pohraje batole, vyroste školák a dospěje teenager.

Řešíte malý dětský pokoj? Víme, jak vyzrát na nedostatek místa

Zařizujete pokoj pro své dítě či teenagera? V tom případě se vám budou hodit rady, jak zařídit i malý pokoj tak, aby byl hezký a praktický.

Bydlení podle Feng Shui: do dětského pokoje patří dřevo

Správně zařízený dětský pokoj poskytuje dětem prostor pro hru, učení i kvalitní spánek. Jak na to vám poradíme v našem článku.

3 zásadní otázky, které si musíte položit před zařizováním dětského pokoje

Plánujete pro své děti nový pokojíček nebo připravujete dětské království poprvé? Víme, jaké otázky si před touto akcí položit jako první.

Dětský pokoj pro kluka i pro holčičku – inspirace, nápady a více jak 40 tipů

Nezáleží na tom, jestli máte velké či malé místnosti pro tvorbu dětského pokoje. Krásné pokojíčky mohou vzniknout za všech podmínek. Načerpejte inspiraci a pusťte se do zařizování.

Waldorfské hračky a zařízení dětského pokoje – 8 zajímavých tipů pro rodiče

Zařizujete dětský pokoj? Hledáte vybavení, které zajistí všestranný rozvoj dítěte? Waldorfské pomůcky a vybavení jsou přesně to, co hledáte! Inspirujte se.

Montessori hračky a pomůcky – jak je používat a podle čeho vybírat

Slyšeli jste už o Montessori školce? Zajímají vás Montessori hračky a pomůcky pro vaše děti? Přečtěte si, jaká jsou důležitá kritéria pro jejich výběr.

Dřevěná loftová postel – návod na její výrobu svépomocí v 10 krocích

Chystáte se na rekonstrukci a bojujete s nedostatkem místa? Zvažte loftovou postel, která dobře vypadá a ušetří vám i mnoho prostoru!