HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stylový dřevěný dům, ke kterému nevede žádná cesta

Asi každý z nás aspoň jednou snil o tom, že by neměl žádné sousedy, kolem jeho domu neustále někdo nechodil a měl by absolutní klid. To ovšem znamená odstěhovat se pomalu někam do divočiny, kde lišky dávají dobrou noc, a nevede tam ani pořádná silnice. A to se taky každému nechce. Stejné dilema řešil holandský pár, který už měl plné zuby života v řadovém domku namačkaném mezi další domky a toužil po něčem odlišném. Zároveň ale nebyl ochotný odejít někam mimo civilizaci.


Dřevěná chata stojí přímo u řeky
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: BoutiqueHomes

Vše začalo dobrodružstvím na lodi

Na začátku všeho byla touha po radikální změně. Unaveni banalitou monotónního bydlení se Arno a Paulien, bezdětný holandský pár, rozhodli opustit svůj obyčejný domek a vydat se na své vlastní dobrodružství v oblasti bydlení. Doslova! Postavili si totiž obytnou loď, na které se dá po celý rok žít, pracovat a přitom cestovat. Na této lodi prozkoumali během roku celé Holandsko, aby ji po té prodali dalšímu páru do Stockholmu. Po roce dobrodružství se rozhodli zase trochu usadit, ale rozhodně se už nechtěli vracet do domku na předměstí. Chtěli bydlet na nějakém neobvyklém místě obklopeném přírodou. A jelikož se za rok dokonale sžili s vodou, pozemek na ostrově uprostřed jezera v centru Rotterdamu byl pro ně přímo ideální. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: BoutiqueHomes

K domu se dá dostat pouze na loďce

Soukromý ostrov uprostřed jezera leží jen 15 minut od centra Rotterdamu a na tento idylický zalesněný ostrůvek nevede žádný most. Chcete-li se na něj dostat, musíte použít loďku. To byl hlavní důvod, proč si dobrodružný pár vybral toto místo za svůj nový domov. Žádní sousedé, žádná cesta, dokonce ani žádná adresa. Obklopeni vodou a přírodou ze všech stran, ačkoliv civilizace je na dosah ruky. Prohlédněte si jejich dům na netradičním místě v naší fotogalerii.

Dřevěná terasa vede až k vodě

Na ostrově vyrostl malý dřevěný domek přesně podle představ majitelů. Stylový, moderní, ale přitom jednoduchý a skromný. Z venku vypadá jako jednoduchá dřevěná chata obklopená obrovskou terasou. Právě terasa hraje zásadní roli v životě obyvatel domku. Jsou na ní pohodlné měkké pohovky k sezení i k ležení, dřevěný stůl s lavicemi a krb na dřevo, který zároveň funguje jako pec na pizzu. Je částečně zastřešená prosklenou stříškou, která se dá v případě potřeby ještě prodloužit natažením látkové střechy. Terasa je jednoduchým prodloužením vyvýšené dřevěné platformy, na které domek stojí, a díky prosklené střeše se dá používat i za deště. Sahá od stěn domku až k jezeru a její nejvzdálenější část tvoří molo pro loďku, kterou se obyvatelé na ostrov dopravují. Ze dvou stran sahá domek až k vodě a je obklopen dřevěným chodníčkem, který jej od vody odděluje.

Moderní luxus v důmyslně navrženém interiéru

Zvenku jednoduchá přízemní chatička s rovnou střechou ukrývá poměrně luxusní interiér. Obytná plocha činí pouhých 40 metrů čtverečných, přesto bez problémů ubytuje až čtyři lidi. Interiér je totiž důmyslně navržen tak, aby bylo využito každé místečko. Přímo z terasy se vchází do plně zařízené kuchyně. Velká prosklená okna sahající od podlahy ke stropu se dají v létě plně otevřít a propojit tak malý vnitřní prostor s prostornou terasou. Kuchyň je přímo spojená s obývacím pokojem, který je vybaven pohodlnými koženými pohovkami ve dvou úrovních. Jídelní stůl je řešen jako barový pult s lavicí na sezení.

Pocit jako byste byli neustále na prázdninách

Také ložnice jsou řešeny originálně. V domku jsou dvě a obě mají do výšky vestavěnou manželskou postel. Volné místo pod postelí slouží jako úložný prostor. Obě mají plně otevíratelné prosklené dveře, kterými se vychází přímo na terasu. Vstoupit do nich se ale dá i zevnitř domku. Malá koupelna má pouze sprchu. Přestože na někoho může interiér působit příliš úsporně, obyvatelé domku říkají, že se neustále cítí jako na prázdninách. A to je podle nich ten nejlepší životní styl.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.08.2019

Photocredit: BoutiqueHomes

4

Mohlo by Vás zajímat: