HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Dřevo pro lepší životní prostředí

Evropa je pokrytá 1019 miliony hektary lesa, což je asi čtvrtina jejich celosvětové plochy. To je 1,4 hektarů lesa na osobu! V celé Evropě plocha lesů roste a díky legislativě a lesním certifikačním systémům máme v Evropě zajištěné jejich trvale udržitelné hospodaření.


Dřevem můžeme mnohdy nahradit materiály, které obnovitelné nejsou a kterých je na naší planetě omezené množství. Na jejich výrobu je navíc nutno vynaložit vysokou dávku energie a vyprodukovat velký objem skleníkových plynů. Naopak dřevo v našich lesích se udržitelně a přirozeně obnovuje a na jeho růst jsou skleníkové plyny dokonce spotřebovávány.

Jako stavební materiál je dřevo vhodné pro energeticky efektivní stavby a nezatěžuje životní prostředí tak, jako konvenční stavební materiály. Dřevo působí pozitivně na lidskou psychiku, je přírodní, obnovitelné, s nízkou primární energií, tepelně-izolační, ukládá uhlík, má dlouho životnost a dá se recyklovat či znovu využívat. A to zdaleka nejsou všechny jeho výhody. Proto ho využívejme víc i pro naše stavby. Pomůžeme tím lepšímu životnímu prostředí.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
09.06.2017

0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE