HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevo pro lepší životní prostředí

Evropa je pokrytá 1019 miliony hektary lesa, což je asi čtvrtina jejich celosvětové plochy. To je 1,4 hektarů lesa na osobu! V celé Evropě plocha lesů roste a díky legislativě a lesním certifikačním systémům máme v Evropě zajištěné jejich trvale udržitelné hospodaření.


Dřevem můžeme mnohdy nahradit materiály, které obnovitelné nejsou a kterých je na naší planetě omezené množství. Na jejich výrobu je navíc nutno vynaložit vysokou dávku energie a vyprodukovat velký objem skleníkových plynů. Naopak dřevo v našich lesích se udržitelně a přirozeně obnovuje a na jeho růst jsou skleníkové plyny dokonce spotřebovávány.

Jako stavební materiál je dřevo vhodné pro energeticky efektivní stavby a nezatěžuje životní prostředí tak, jako konvenční stavební materiály. Dřevo působí pozitivně na lidskou psychiku, je přírodní, obnovitelné, s nízkou primární energií, tepelně-izolační, ukládá uhlík, má dlouho životnost a dá se recyklovat či znovu využívat. A to zdaleka nejsou všechny jeho výhody. Proto ho využívejme víc i pro naše stavby. Pomůžeme tím lepšímu životnímu prostředí.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.06.2017

1

Udržitelná dřevostavba, co to vlastně znamená?

Ekologická, šetrná, zelená. Co to ale znamaná? Napovíme v tomto článku.

Nejstarší, nejvyšší, nejširší a největší stromy světa

Který ze stromů je na světě nejstarší, nejvyšší, nejširší a největší?

Ekologické stavby jako utopie nebo budoucnost?

Zajímají vás ekologické stavby a domy? Podle čeho se měří míra ekologie

Video: Dřevo jako obnovitelný materiál

Dřevo má uzavřený životní cyklus, který ho činí obnovitelným a šetrným k životnímu prostředí. Zásadní roli v tomto cyklu hraje prvek uhlík.

Video: Jak postavit jednoduchý lesní úkryt

Přemýšleli jste někdy, zda byste dokázali přežít v divočině? Ve videu se naučíte postavit šikovný úkryt pro nouzové přespání v lese.

Video: Stavba stromového domu v džungli

Podívejte se, jak v absolutní rovnováze s přírodou žijí domorodí obyvatelé džungle, kteří si svá obydlí budují vysoko v korunách stromů.

Zimní zahrada: Jak ji postavit a zařídit?

Stýská se vám po letní pohodě na zahradě? Zimní zahrada vám ji vynahradí! Podívejte se, jak zimní zahradu postavit a vybavit.

Zelená čínská zeď: Proč největší zalesňovací projekt v historii nefunguje?

V Číně je třeba zastavit rostoucí poušť. Proč zalesňovací pokusy čínských soudruhů selhávají?