HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Bílá dřevěná chata pro romantické duše ohromí svým boho stylem

Anglická chata pečlivě navržená designerskou dvojicí Dave Coote a Atlanta Bartlett kombinuje lehký romantický styl s vintage zdobností a útulností. Svým obyvatelům nabízí místo k relaxaci nejen uvnitř, ale zejména v zahradě okolo, která je vybavena vířivkou, dřevěnými terasami či pohodlným posezením v typicky romantickém stylu. Stín poskytují vzrostlé stromy, vůni zase pečlivě vybrané květiny.


Bílá dřevěná chata pro romantické duše ohromí boho stylem
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Dřevo a zase dřevo

Jste-li fanoušky typických dřevěných chat v jednoduchém stylu, tady si přijdete na své. Tradiční dřevěná konstrukce je doplněna o velká okna v dřevěných rámech a celá je obitá dřevěnými palubkami, které jsou absolutně přiznané nejen z venku stavby, ale i v interiéru, který tak působí jednoduchým, ale výjimečným dojmem.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem), Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

Dokonalý interiér

Základem interiéru je bílá barva, kterou zde najdete prakticky všude. Bílá je kuchyňská linka, bílá je sedačka a bílé jsou i stěny či rámy velký oken. Díky tomu působí interiér neskutečně světlým dojmem a jakousi nežnou elegancí.

Na první pohled neutrální barva je pak doplněna o několik velmi výrazných prvků, jako jsou vintage látky na polštářích, zdobené modré talíře na stěnách kuchyně či pečlivě vybraný nábytek v typickém romantickém stylu. Obytná část díky tomu působí jakýmsi bohémským stylem vhodným pro všechny s něžnou romantickou duši hledající inspiraci a místo k relaxaci.

Jedná se sice o poměrně velkolepý prostor, vybaven je ale pouze pro pár, čemuž odpovídá ložnice s manželskou postelí zařízená ve stejném stylu. Bílé je rovněž i sanitární zařízení. Prostorná litinová vana na přiznaných nožičkách je dokonce součástí ložnice a je možné přímo z ní koukat do zahrady otevřenými dveřmi.

Elegantní kuchyň a letní pokoj

Za zmínku pak stojí také kuchyně vybavená mramorovou deskou a otevřenými horními policovými díly, které nabízejí pohled na pečlivě vybrané nádobí skvěle zapadající do stávajícího interiéru. Oblíbeným prvkem je pak stylově oprýskané kovové okno do zahrady, které svědčí o tom, že někdy je méně více.

Celé stavba je díky velkým oknům dobře propojená s okolní zelení a celou zahradou. Opravdu výrazný je pak pokoj ve stylu zimní zahrady (chceme-li letního pokoje) připomínající elegantní skleník v anglickém stylu. Díky proskleným stěnám i stromu je výhled opravdu jedinečný.

Venkovní prostor

Bílý laťkový plot, květinová a bylinková zahrádka či vířivka pro dva schovaná před nenechavými pohledy kolemjdoucích. Přesně takhle vypadá úžasná přilehlá zahrádka, která majitelům život ještě zpříjemňuje. Oblíbili si zejména podvečerní posezení u vína nebo polehávání ne velkém venkovním lůžku s výhledem.

Čistá bílá barva se promítá také do exteriéru, kde je ale vkusně kombinovaná s přirozeným vzhledem dřeva, což dodává celé stavbě poněkud realističtější a vkusnější vzhled.

Photocredit: Images © Unique Homestays www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.06.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

3

Boho styl: originální bydlení pro všechny, kteří nefandí minimalismu

Styl boho chic je žhavým trendem a příjemnou alternativou minimalismu v interiéru. Inspirujte se jím a dopřejte svému interiéru svěží nádech osobitosti.

Idylický plážový domek jako stvořený pro romantiku

Kdo by nechtěl aspoň pár dní bydlet v krásném idylickém domečku na útesu nad pláží? Malá chatka v námořnickém stylu je jako stvořená pro romantiku.

Jak udělat z prasečího chlívku dokonalou venkovskou chalupu

Dokonalá venkovská chalupa, která vznikla z prasečího chlívku. Nevěříte? Pojďte se s námi přesvědčit, že i taková proměna je možná.

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Drsná a luxusní 500 let stará chalupa uprostřed zapomenutého anglického sadu

Proměnit historickou stodolu v luxusní chalupu k odpočinku byla výzva pro nové majitele. Udělali to s citem a neskutečným zápalem.

Chata a chalupa – 60+ inspirací pro odpočinek a rekreaci dle vašich nejtajnějších představ

Ať už renovujete starou chatu či chalupu, nebo jste se rozhodli postavit si svoji vlastní, poradíme vám, kde nabrat kapku inspirace pro začátek. Jaký styl chaty preferujete?

Dvě romantické hygge chatky s koupacím cedrovým sudem v malebném Posázaví

Čím jsou výjimečné dvě dřevěné chatky Hygge a Lykke postavené v srdci Vysočiny? Tyto původem skandinávské pojmy skrývají recept na šťastný život.

Na Pardubicku koupili chatu v havarijním stavu – na opravy a vybavení padlo téměř půl milionu

Prohlédnete si v naší fotogalerii neskutečnou přeměnu staré rozpadající se chaty na moderní rekreační bydlení v Pardubickém kraji.

Moderní mini domek v srdci Vysočiny – odpojte se pomocí kouzelného tlačítka OFF

Ubytujte se na vrcholku hory Melechov v moderní chatě s proskleným štítem a podlahovým vytápěním. Čím vším tento dům disponuje?

Dům, který nepotřebuje obrazy a dekorace

Interiér tohoto venkovského stavení je naprosto nesmazatelně spjat s krajinou okolo. Podívejte se na dům, kde obrazy nejsou potřeba.