HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Horská chata, jejíž vnitřek vám vyrazí dech

Dům v americkém Utahu vypadá už zvenku jako poměrně výjimečná stavba, která je dokonale přizpůsobena rustikálnímu horskému prostředí, ve kterém se nachází. Nikdo ovšem ani netuší, co všechno ho čeká uvnitř! Už rozloha 1129 metrů čtverečných, na kterých se nachází 10 koupelen a 9 ložnic, je opravdu impozantní. Jakmile vstoupíte do domu, nestačíte se divit. Příroda dům totiž nejen obklopuje, ona jím doslova prostupuje. Ano, protéká jím i řeka, která v domě tvoří malý vodopád. A to je jen začátek. Prohlédněte si fascinující dům z exteriéru i interiéru v naší galerii.


Pohádkový dům s vodopádem za 9 mil. amerických dolarů
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Bob Horwitz

Výjimečné místo pro výjimečné sídlo

Toto opravdu výjimečné horské sídlo stojí na čtyř a půl akrovém soukromém zalesněném pozemku v Park City ve státě Utah. Jedná se velmi lukrativní umístění, protože ani ne 2 kilometry od domu se nachází oblíbené lyžařské středisko Deer Valley. Příroda kolem je přímo fantastická a stavba z roku 1996 se snaží do svého okolí opravdu zapadnout. Obklopená stromy, skrytá mezi kopci, všude kolem vodní jezírka, dřevěné lávky, zábradlí a terasy. Postavená z přírodního kamene a dřeva vypadá, jakoby v horách stála od nepaměti. Prohlédněte si tento megalomanský dům zblízka v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Bob Horwitz, Bob Hurwitz

Dům s vodopádem za 8,9 milionu USD

Každý, kdo se blíží k tomuto domu, je už z dálky okouzlen velkolepým okolím i samotnou stavbou. A to zdaleka netuší, co ho čeká po otevření vchodových dveří. Tato absolutně jedinečná a zcela jistě výrazná rezidence má opravdu neuvěřitelný interiér. Majitel se totiž nespokojil pouze s tím, že dům dokonale usadil uprostřed přírody. On přírodu vnesl i do samotného domu. Domem protéká řeka a přímo v obývacím pokoji tvoří malý vodopád. Dům s vodopádem se asi nevidí každý den, že? Není se pak čemu divit, že byl tento skvostný dům na prodej za 8,9 milionu amerických dolarů

Příroda v každém kousku domu

Řeka, která protéká přímo obývacím pokojem, není jediným přírodním prvkem v domě. Tato horská chata byla postavena tak, aby příroda zasahovala až do jejího jádra. Kameny, skály a recyklované dřevo byly použity nejen na konstrukci stavby, ale najdete je v celém domě v mnoha dalších prvcích. Někdy je těžké rozlišit, kde končí dům a začínají okolní skály a les. Milovníci tepla a pohody si tak můžou užívat přírodu v obývacím pokoji a nemusí za ní vyrážet do okolních hor. Pouze ryby v jezírku pod vodopádem asi neulovíte.

Velkolepý prostor s točitým schodištěm

Tato neuvěřitelná rezidence má více jak 1000 metrů čtverečných obytné plochy. Na takovou plochu se bez problémů vleze 9 ložnic, 10 koupelen, obrovský obývací pokoj s točitým schodištěm, přírodní skálou a řekou s vodopádem, velká jídelna, dvoupatrový rodinný pokoj, gurmánská kuchyně s mokrým barem, garáže pro 4 auta a ještě další a další místnosti. Každý obrovský dům musí mít impozantní točité schodiště. Podívejte se na fotky, jak toto překrásné schodiště nejenže dovede návštěvníky do druhého patra, ale také dokonale podtrhne další přírodní prvky v interiéru – skálu a vodopád.

Vyhlídka jako v korunách stromů

Přestože prostor domu je jednoznačně obrovský, celý interiér působí útulně především díky všudypřítomné kůži, do které se člověk touží usadit a jen se dívat kolem. Na okolní přírodu nebo na oheň v krbu. A vystoupáte-li po točitém schodišti do prvního patra, můžete se cítit jako na vyhlídce. Z otevřené chodby, která vede nad obývacím pokojem, přehlédnete celý umělecký interiér. S trochou fantazie si můžete připadat jako v korunách stromů, pod kterými jsou skály a protéká řeka.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
31.08.2018

Photocredit: Bob Horwitz

16 -15

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE