HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Vila nad vodopádem

Fallingwater neboli vodopád je název jednoho z nejslavnějších moderních domů na světě, který byl postaven v letech 1935-1939 v pensylvánské divočině. Vilu nad vodopádem navrhl americký architekt Frank Lloyd Wright, který po devítiměsíčním přemýšlení údajně vytvořil návrhy za pouhé dvě hodiny.


Důležitou roli zde hraje vynikající propojení stavby s okolní krajinou a neobvyklá konstrukce, která dům a vodopád spojuje v jeden dokonalý celek. Důkazem o jedinečnosti této vily je jak její neuvěřitelná nadčasovost, tak každoroční návštěvnost, která činí až 75 tisíc lidí.

Ohodnoťte video palcem nahoru a podělte se o své dojmy v diskusi.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.10.2017

7

Video: Dřevěný spoj ve tvaru vycházejícího slunce

Tradiční japonský tesařský spoj, kterému se přezdívá „Sunrise“ neboli Východ slunce. Jeho tvar připomíná sluneční paprsky, ale také je velice složitý. Podívejte se na tento krásný tesařský spoj ve videu.

Luxusní vila s posuvnou dřevěnou fasádou v eukalyptovém lese. Pohádka nebo realita?

Moderní rodinný dům se skrývá v australské divočině. Jeho design však láká zvědavé oči z celého světa. Neotřelé řešení fasády stejně jako tvar domu a jeho umístění překvapivě ladí s okolní přírodou. Prohlédněte si jej ve fotogalerii.

Tento dům je izolovaný slámou a navíc energeticky soběstačný. Podívejte se, jak funguje

Energeticky naprosto soběstačný moderní dům odizolovaný pomocí balíků slámy. Dokonale zapadne do tradiční švýcarské výstavby venkovských farmářských stavení. Jak funguje?

Horská chata, jejíž vnitřek vám vyrazí dech

Horská chata, která už zvenku vypadá trochu jako pohádková chaloupka zasazená mezi hory. Ale až teprve vnitřek vám opravdu vyrazí dech.

Levný, ale poctivý dům postavený na přírodních principech

Mladí manželé si postavili skromný a levný dům, který ctí zákony přírody. Je poctivě udělaný a poskytuje svým obyvatelům maximum komfortu.

V létě na vodu? Jedině na dřevěném voru.

Chcete se plavit po vodě na dřevěném voru? Nebo vás jen zajímá, jak se takový vor staví? V následujícím článku se vše podstatné o vorech dozvíte.

Tři luxusní vilky ukryté v lesích – tento přírodní resort pojí moderní stavby s úžasnou historií

Pokochejte se těmito třemi luxusními vilami zasazenými do přírodní krajiny Estonska, kde není ani človíčka. Která se vám líbí nejvíce?

Energeticky nenáročnou vilu na útesu snadno přehlédnete. Její maskování je senzační

Přímořská vila navazuje na okolní krajinu, respektuje historickou výstavbu a ještě nabízí luxus a pohodlí svým majitelům. Navíc je energeticky nenáročná.