HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stezka v oblacích (tip na výlet)

Stezka v oblacích má svou složitou konstrukcí představovat chaotický let nočního motýla. Tuto vzdušnou rozhlednu naleznete na Dolní Moravě, kde se vám po krátké procházce nabídne úchvatný výhled do přírody. Však se podívejte do fotogalerie a posuďte sami.


zatočená rozhledna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: www.dolnimorava.cz

Projekt z ateliéru Zdeňka Fránka, je výjimečný svým rozsahem a kombinací dřeva a oceli. Jeho složitost umožňuje mnoho pohledů na celý masiv Kralického Sněžníku, a dále pak i na Jeseníky, Suchý vrch a Krkonoše. Na stezku se můžete dostat buď lanovkou, nebo využít několika pěších tras různých náročností a samotná stezka je přístupná jak s kočárky, tak i pro osoby na invalidních vozících.

Projděte se stezkou v oblacích

Technické parametry a zajímavosti stezky

Vrcholek rozhledny se nachází v nadmořské výšce 1 116 m. n. m. a samotná stezka má výšku 55 metrů a délku 710 metrů.

Věž je kotvena patkami a mikropiloty, které jsou zapuštěné až 6,5 metru do skalního masivu. Při výstavbě pak bylo spotřebováno 300 tun oceli a 300 m² modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m² hoblovaných hranolů. Dimenze prvků byla navržena tak, aby odolala vichřici o síle až 200 km/h a při dobrých podmínkách a rovnoměrném rozložení je možné na vyhlídce potkat až s 4 000 lidí.

Podívejte se, jak se stezka stavěla

Stezka v oblacích v sobě ukrývá naučnou část, ale máte možnost i mnoha adrenalinových zážitků přímo na stezce. Jedním z nich může být například síť ve tvaru kapky přímo na vrcholku rozhledny do které si můžete lehnout, nebo síťový tunel, kterým prolezete z jednoho patra stezky do druhého. Na závěr při cestě zpět je možné se svézt 100 metrů dlouhým tobogánem. 

Přístup na rozhlednu je možný po celý rok, takže neváhejte a jeďte se na stezku podívat. V širším okolí Dolní Moravy pak máte možnost využít dalších aktivit, jako je třeba bobová dráha nebo lanový park.

Líbí se vám fotogalerie? Neváhejte článek ohodnotit a zapojit se do diskuze s vašimi zážitky ze stezky v oblacích.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.07.2017

Photocredit: www.dolnimorava.cz

3

Mohlo by Vás zajímat: