HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stezka v oblacích (tip na výlet)

Stezka v oblacích má svou složitou konstrukcí představovat chaotický let nočního motýla. Tuto vzdušnou rozhlednu naleznete na Dolní Moravě, kde se vám po krátké procházce nabídne úchvatný výhled do přírody. Však se podívejte do fotogalerie a posuďte sami.


zatočená rozhledna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: www.dolnimorava.cz

Projekt z ateliéru Zdeňka Fránka, je výjimečný svým rozsahem a kombinací dřeva a oceli. Jeho složitost umožňuje mnoho pohledů na celý masiv Kralického Sněžníku, a dále pak i na Jeseníky, Suchý vrch a Krkonoše. Na stezku se můžete dostat buď lanovkou, nebo využít několika pěších tras různých náročností a samotná stezka je přístupná jak s kočárky, tak i pro osoby na invalidních vozících.

Projděte se stezkou v oblacích

Technické parametry a zajímavosti stezky

Vrcholek rozhledny se nachází v nadmořské výšce 1 116 m. n. m. a samotná stezka má výšku 55 metrů a délku 710 metrů.

Věž je kotvena patkami a mikropiloty, které jsou zapuštěné až 6,5 metru do skalního masivu. Při výstavbě pak bylo spotřebováno 300 tun oceli a 300 m² modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m² hoblovaných hranolů. Dimenze prvků byla navržena tak, aby odolala vichřici o síle až 200 km/h a při dobrých podmínkách a rovnoměrném rozložení je možné na vyhlídce potkat až s 4 000 lidí.

Podívejte se, jak se stezka stavěla

Stezka v oblacích v sobě ukrývá naučnou část, ale máte možnost i mnoha adrenalinových zážitků přímo na stezce. Jedním z nich může být například síť ve tvaru kapky přímo na vrcholku rozhledny do které si můžete lehnout, nebo síťový tunel, kterým prolezete z jednoho patra stezky do druhého. Na závěr při cestě zpět je možné se svézt 100 metrů dlouhým tobogánem. 

Přístup na rozhlednu je možný po celý rok, takže neváhejte a jeďte se na stezku podívat. V širším okolí Dolní Moravy pak máte možnost využít dalších aktivit, jako je třeba bobová dráha nebo lanový park.

Líbí se vám fotogalerie? Neváhejte článek ohodnotit a zapojit se do diskuze s vašimi zážitky ze stezky v oblacích.

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.07.2017

Photocredit: www.dolnimorava.cz

3

Rožnov pod Radhoštěm dřevěné městečko (skanzen)

Navštivte skanzen Rožnov pod Radhoštěm a jeho Valašské muzeum v přírodě. Projděte si dřevěné městečko a krásné roubenky nejen v naší fotogalerii.

Stezka korunami stromů (tip na výlet)

Chystáte se v létě na Lipno? Pak nesmíte vynechat stezku korunami stromů. Podívejte se do fotogalerie, co vás čeká.

Adršpašské skály a jejich nejkrásnější roubenky (tip na výlet)

Hledáte tip na výlet? Adršpašské skály jsou jedním z nejkrásnějších míst v ČR. V naší fotogalerii si můžete prohlédnout roubenky v nádherné přírodě.

Stezka korunami stromů v Krkonoších (Tip na výlet)

Víte, že je nově otevřená vyhlídková stezka v Krkonoších? Neváhejte a jeďte se podívat na úchvatný výhled na Krkonošský národní park!

Video: Prostorný dům v korunách stromu

Podívejte se, jaké to je bydlet vysoko v korunách stromu. Pokud netrpíte závratěmi, tak si tenhle luxusní stromový dům určitě zamilujete.

České dřevěné stavby dobývají svět. Rozhledna „Kaktus“ vykvetla v Jeruzalémě

Fascinující dřevěná rozhledna postavená českým týmem architekta Martina Rajniše se stala dominantou Svatého města Jeruzaléma. Prohlédněte si fotky rozhledny a přečtěte si více o této zajímavé stavbě.

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Strážní věž nabízí krásný výhled do holandské krajiny. Rozhledna se nachází v přírodní oblasti De Onlanden poblíž města Groningen. Nechte se unést fotogalerií této rozhledny.

Domy ve stromech: Rady a inspirace, jak si jej postavit na vlastní zahradě

Dívat se z výšky na svět a mít hvězdy jen pro sebe? Stačí se přestěhovat do tzv. Tree house. Jak vypadají moderní domy v korunách stromů a můžete si jeden postavit u vás na zahradě?

Vyrobte dětem jednoduchou dřevěnou hračku, kterou nepustí z rukou

Výroba dřevěné hračky nemusí být složitou záležitostí. Naučte se, jak vyrobit krásné a jednoduché dětské hračky ze dřeva během pár minut.

Horská chata, jejíž vnitřek vám vyrazí dech

Horská chata, která už zvenku vypadá trochu jako pohádková chaloupka zasazená mezi hory. Ale až teprve vnitřek vám opravdu vyrazí dech.