HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rodinný dům zasadili 75 cm do země. Netradiční nápad má dokonalý výsledek

Chtěli mít odlišný dům. Milovali přírodu. Architekt jejich přáním vyhověl a navrhl stavbu, kterou jste pravděpodobně ještě neviděli. Dům zasadil 75 cm pod zem a v interiéru navrhnul 6 metrů vysoké stropy. Rodina zůstala v úžasu a starý dům podle architektova plánu přestavěla. Podívejte se na výsledek v článku.


Rodinný dům je zasazený 75 cm do země. Netradiční nápad má dokonalý výsledek
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ioana Marinescu (se souhlasem)

Moderní chata obohacená prostorem

Zvenčí vypadá tento dům obrovský a když vejdete dovnitř, o tomto tvrzení se přesvědčíte. Z horního patra vidíte daleko do tamějších lesů, zatímco vám 6metrové stropy tento požitek jen umocní. Naopak v přízemí pociťujete opačný efekt. Zde máte přírodu na dotek. Nízký horizontální strop a zemská půda v úrovní vašeho pasu vám dodávají pocit splynutí s přírodou. Opravdu. Podívejte se na fotografie v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Ioana Marinescu (se souhlasem)

V přízemí jste na dotek přírodě. Doslova

Dřevostavba je rozdělena na dvě podlaží, přičemž jsou obě v naprostém vzájemném kontrastu. První podlaží je zasazeno 75 cm pod zem, zatímco druhé patro nabízí nekonečné výhledy na okolní pšeničná pole, a to díky velkým oknům.

Středem budovy se vine točité schodiště, které spojuje dvě podlaží s malým suterénem pod ním.

V přízemí je navržen jeden obytný pokoj s výrazně nízkým horizontálním stropem. Je zde také moderní dřevěná kuchyně s velkou jídelnou, herna a pracovna. Úložný prostor je chytře řešený pod okny, v zabudovaných skříňkách. Tyto skříně mohou zároveň sloužit jako pracovní desky, stoly nebo k samotnému sezení. 

Dřevěné kuchyně nikdy nevyjdou z módy. Mají 4 zásadní výhody

Nadzemní patro je přírodě značně vzdálenější a má průchozí pokoje

Druhé nadzemní patro se nachází 1,5 m nad zemí a je rozděleno na čtyři stejné místnosti. Najdete zde tři ložnice a koupelnu s 6 metrů vysokými stropy. Každý pokoj má zároveň také jednu prosklenou stěnu. Estetickým prvkem se staly i půlkruhové okenní otvory, které obchází dva pokoje. Tyto čtyři místnosti jsou přímo propojeny posuvnými dveřmi – procházíte tedy z pokoje do pokoje, aniž byste vcházeli do chodby. Je to takové moderní pojetí průchozích pokojů.

Kuchyně je 75 cm pod zemí

Spoustu (přirozeného) světla v kuchyni je základ. No ne? A jaké to musí být vaření, když máte kolem sebe přírodu? Velká obytná místnost zakopaná tři čtvrtě metru do země je prosklená a ze všech stran obklopená nábytkem velikosti klasického stolu. Díky onomu zapuštění domu je okolní úroveň terénu zarovnaná se spodní částí oken, která obklopují spodní patro budovy.

Povedená rekonstrukce rodinného domu

Původní starý objekt stál na zemědělské půdě daleko od civilizace. A byl navržený v tradičním stylu švýcarského Balsthalu, dokud se rodina nerozhodla pro změnu. Chtěli zachovat kulturu, v jejímž duchu byl postaven i původní dům, a tak vznikla tato moderní stavba. Vnější vzhled měl vycházet ze stávajících zemědělských staveb a jednoduše splynout s krajinou. Co na vnější vzhled domu říkáte?

Dřevo jako vhodné řešení v otázce moderní architektury

Nosná konstrukce domu je řešena moderní rámovou konstrukcí ze dřeva, která je opláštěná biodeskami. Dřevo v interiéru včetně masivních dřevěných výztuh byly ošetřeny olejem s bílým pigmentem. Křížové dřevěné výztuhy podporují konstrukci a jsou viditelné zevnitř i zvenku.

Dřevo v interiéru a exteriéru

Sám architekt projektu, Pascal Flammer, si zvolil dřevinu, která bude pro konstrukci budovy, opláštění i truhlářských výrobků zvolena. Smrkové dřevo se stalo jasnou volbou. Zvenčí jsou dřevěné povrchy namořeny černě, zatímco uvnitř je dřevo ošetřeno světlým olejem, aby byla patrná jeho přirozená kresba.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.12.2022

Photocredit: Ioana Marinescu (se souhlasem)

7

Rodinný dům skoro celý pod zemí – má 253 metrů čtverečních

Prohlédněte si s námi neobvykle řešený patrový rodinný dům, který je částečně ukrytý pod zemí. Vyniká nejen svojí dřevěnou střechou s měděnou krytinou.

Starý hliněný dům z 19. století citlivě zmodernizovali. Z chlívku mají terasu

Starou hliněnou stavbu přeměnilo architektonické studio na krásný rodinný dům. Interiér nové dřevostavby je moderní, prosvětlený a nabízí krásné prostředí.

Rodinný dům lze pořídit levněji než byt. Odborník radí, jak na to

Jak vyřešit otázku vlastního bydlení v této těžké době. Odkládat rozhodnutí, či neodkládat? Koupit raději byt, nebo postavit dům?

Poslední slova maminky si vzal k srdci. Silný rodinný příběh dal vzniknout výjimečné stavbě

Navštívili jsme unikátní několikapatrovou dřevostavbu, která ukrývá zajímavě řešený interiér s vysokými stromy, odhalenými trámy a neuvěřitelnou terasu. Prohlédněte si dům pana Zdeňka v galerii.

Rozpadlou stodolu po babičce přestavěli legální cestou na krásný rodinný dům

Prozíravá babička odkázala manželům starou stodolu u jezera. Z nechtěné daru se po čase stalo jedinečné řešení vlastního bydlení.

Žádná typovka. Manželé si postavili vysněnou dřevostavbu v Beskydech

Manželé si nechali postavit luxusní dům v Beskydech. Nakoukněte s námi dovnitř!

Přeměnili 90letý dům na vícegenerační bydlení. Tchýni šoupli do garáže

Trápí vás bydlení? Nevíte jak našetřit na dům? A zvážili jste už vícegenerační bydlení?

Po moderní dřevostavbě na patro je vysoká poptávka – 3,4 mil. za dispozici 4+kk

Hledáte ideální dům pro vaši rodinu? Představujeme vám moderní dům s dispozicí 4+kk. Prohlédněte si bohatou fotogalerii i jeho prakticky řešený půdorys.