HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevěné kuchyně nikdy nevyjdou z módy. Mají 4 zásadní výhody

Nepochybně každý by chtěl mít doma moderní kuchyni, ať už je v jakémkoliv stylu. Dřevo bude pravděpodobně vždy patřit mezi oblíbené materiály, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Přečtěte si následující odstavce a prozkoumejte i naši fotogalerii. Věříme, že je návrh vaší vysněné dřevěné kuchyně na obzoru.


Moderní dřevěné kuchyně
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Jan Planička (se souhlasem)

Výhody využití dřeva v kuchyni

Největší výhodou dřevěných kuchyní je unikátnost. Jedinečnost dřevěného materiálu je nezaměnitelná. Můžete mít dřevěnou kuchyni z borovice stejně tak jako váš soused, ale pořád bude svým způsobem originální, jelikož i každý rostlý strom jím je. Znáte čtyři velká plus dřevěných kuchyní?

Fotogalerie:

i Foto: Jan Planička (se souhlasem), MyDomaine, Camilla Arnhold Photography | UK Luxury Wedding Photographer, nhadatvideo

Čtyři pozitiva dřevěných kuchyní 

  • Dřevo je přirozené, příjemné na pohled i na dotek.
  • Máte na výběr z velkého množství dřevin (dub, borovice, třešeň, teak) v různých odstínech.
  • Dřevo v kuchyni můžete využít v mnoha podobách od dřevěných poliček a skříněk přes pracovní desku a barové židle až po dřevěné podlahy či obklady.
  • Pracovní deska ze dřeva vypadá naprosto úžasně. Dřevo společně s mramorem patří k těm nejpohlednějším materiálům – dřevěná pracovní deska je však levnější.

Dále jsme pro vás sepali 11 zaručených způsobů, jakými můžete přeměnit vaši dřevěnou kuchyni k dokonalosti. V naší fotogalerii objevíte všechny níže zmíněné příklady návrhů dřevěných moderních kuchyní.

1. Kouzlo kuchyně s tmavým dřevem

Líbí se vám přírodní vzhled a tmavé kuchyně vám připadnou atraktivnější než ty světlé? Tmavé dřevo bude tedy jistě pro vás. Pravděpodobně nejčastěji využívaným tmavým dřevem do kuchyní je exotické dřevo wengé nebo klasická třešeň. Variantou je také dřevo dubu, které lze namořit do tmavých i světlých odstínů.

Nápady na návrh kuchyně aneb inspirace pro srdce vašeho domova

2. Kuchyně ze zeleného dřeva Sage

Neutrální barvy lehce zeleného odstínu a moderní pojetí kuchyně vytvoří společně se dřevem minimalistický sen. Sage je perfektní volbou pro ty z vás, kteří se nemohou rozhodnout mezi klasickou bílou barvou a tmavými odstíny dřeva. Nevíte, jak taková kuchyně vypadá? Prozkoumejte naši bohatou fotogalerii plnou inspirativních návrhů se dřevem Sage.

3. Neschovávejte dřevěné trámy – ponechte je odkryté

Máte-li tu možnost, obohaťte kuchyni o přiznané dřevěné trámy. Zapomeňte na sádrokartonové podhledy a nechte dřevo dýchat. Díky tomuto odhalenému konstrukčnímu prvku nabyde vaše kuchyně opět jiných rozměrů. Nejen, že se prostor zvětší, budete mít navíc tento masivní dřevěný prvek každý den přímo na očích – váš domov ožije.

4. Kuchyně s akcentem dřevěné stěny

Pokud je součástí vaší kuchyně i jídelna nebo jídelní kout, zvažte nápad s dřevěnou stěnou. Tento elegantní design může decentně „rozbít“ neutrální bílou kuchyni, podobně jako zde.

5. Překvapte návštěvu překrásnými dřevěnými parketami

Dřevěné parkety nejsou v dnešní době příliš velkou vzácností, stejně tak vinylové podlahy.

V případě parket z tvrdého dřeva vypadá úžasně klasický dub, který vyniká především díky svým vlastnostem a životností (trvanlivost). Klasicky vykládané parkety jsou dobré a vypadají stylově. Co takhle vaši kuchyni trochu oživit? Zapřemýšlejte i nad zajímavějšími vzory jako je např. košíková vazba nebo rybí kost.

TIP redakce: Pokud si neumíte představit, jak bude taková barva podlahy vypadat, využijte náš online realistický konfigurátor a vyberte si podlahu podle vašeho gusta.

6. Moderní dřevěná kuchyně s ostrůvkem

Málo pracovního prostoru v kuchyni můžete elegantně vyřešit ostrůvkem. Výhodou tohoto dřevěného nábytku uprostřed místnosti je variabilita použití a množství úložných prostorů. Ostrůvek slouží nejen pro přípravu pokrmů, ale můžete jej využít i jako posezení, přikoupíte-li si barové židličky. Některé kuchyňské ostrůvky disponují i rozkládacím stolem, který lze vysunout. Kolik stojí samostatný kuchyňský ostrůvek? Zjistěte si cenu zde.

Kuchyňský ostrůvek – 7 faktorů, které je dobré znát před návrhem kuchyně

7. Minimalistická dřevěná kuchyně

Jednoduchý nábytek, spousta úložného prostoru a velká pracovní plocha. K minimalistickému stylu se přiklání spousta domácností a není se čemu divit. Kuchyně je krásná především tehdy, když je čistá a když voní po čerstvě připraveném jídle. V minimalistických dřevěných kuchyních se zaměřte na kvalitu (nábytek, spotřebiče) jelikož právě ta zde nejvíce vynikne.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Rodina s malými dětmi si postavila vlastní domek během půl roku za 650 tisíc

8. Pracovní deska do kuchyně z pryskyřice

Volba pryskyřice bude převážně pro ty z vás, kteří se rádi liší a vybočují z řady. Přeměňte vaši kuchyni na mistrovské dílo díky zalití pracovní desky pryskyřicí. Podívejte se do naší galerie, jak taková kuchyně vypadá. Níže můžete zhlédnout také video, na kterém uvidíte, jak z popraskaného dřeva udělat dekoraci pomocí pryskyřice.

Video: Jak z popraskaného dřeva udělat dekoraci

9. Rozjasněte kuchyni se světlým dřevem

Řídíte se heslem čím více světla, tím lépe? Klasické skandinávské kuchyně jsou typické svojí světlou barvou, velkými okny, minimalistickým vzhledem a také velkým přísunem světla. Dívejte se v tomto případě po těchto dřevinách – bříza, olše, popř. světlý dub.

Bílá kuchyně je nepřekonatelným trendem – inspirace pro různé styly

10. Černo-dřevěná kuchyně

Černá svým způsobem vždy znázorňovala luxus, tak proč si ho nedopřát i ve vaší kuchyni. Výhodou černé barvy je skutečnost (stejně tak jako u bílé), že ji můžete zkombinovat teoreticky se vším. Černá může být pracovní deska, stěna, spotřebič nebo i nábytek v případě, že máte kuchyni spojenou s jídelnou.

Názor redakce: Myslete na to, že pokud máte celý dům ve stylu skandinávské světlé barvy, volba černé kuchyně nebude úplně chytrým tahem. Zvažte nějakou střední cestu.

11. Dřevěná kuchyně v kombinaci s výraznou barvou

Sníte o kuchyni, kterou si dozajista každý zapamatuje? Výrazné kombinace barev vám napomohou. Samotný dřevěný nábytek natřený zajímavou barvou vypadá v některých případech úžasně. Musíte však sami vytušit, kdy je vhodné tyto kombinace volit a kdy se přiklonit k jemnějším odstínům. Nezapomeňte, že čeho je moc, toho je příliš. Manželský pár v Pobeskydí to kupříkladu vychytal naprosto famózně, co myslíte?

Pavla a Petr žijí v krásném domě v Pobeskydí. Celý ho postavili bez elektřiny

Vydáno dne:
08.10.2022

Photocredit: Jan Planička (se souhlasem)

3

Typy dřevěných podlah: Parkety, prkna, plovoucí a další

Když se rozhodnete pro dřevěnou podlahu, nejsou to jen parkety.. Číst více →Nápady na návrh kuchyně aneb inspirace pro srdce vašeho domova

Slyšeli jste o kuchyni ve stylu Provence, ale nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Líbí se vám bílé kuchyně v kombinaci se dřevem, ale láká vás i představa tmavé kuchyňské linky? Přečtěte si článek, jehož součástí je velké množství inspirativních návrhů různých typů kuchyní... Číst více →Rustikální venkovská staročeská kuchyně – inspirace a recept na domácí chleba

Staré rustikální kuchyně a jejich kouzlo patří v dnešní době mezi vyhledávané inspirace! Upečte si chleba podle původního receptu a nechte se vtáhnout do staročeského stylu bydlení... Číst více →V bungalovu za 2,6 milionu Kč se budete cítit jako doma

Hledáte malý a útulný dům, ve kterém se budete cítit skvěle? Možná jste ho právě našli. Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si dispozici bungalovu 2+kk... Číst více →Kouzelná venkovská kuchyně – 7 tipů, jak vytvořit autentickou atmosféru venkova

Kuchyně ve venkovském stylu jsou nepřekonatelným trendem. Poradíme vám, jaké prvky použít a jakým se naopak velkým obloukem vyhnout... Číst více →Kuchyňský ostrůvek – 7 faktorů, které je dobré znát před návrhem kuchyně

Hodí se kuchyňský ostrůvek do každé kuchyně? Jak maximalizovat jeho potenciál? Inspirujte se skvělými návrhy a zkušenostmi z realizací... Číst více →Indukční deska: Jaké má výhody a jak správně poznat indukční nádobí?

Co jsou to indukční desky a proč jsou v kuchyních tolik oblíbené? Pozneje jejich výhody i nevýhody včetně zásadních parametrů pro výběr... Číst více →Slepá místa v kuchyni – jak chytře využít každý kout?

Chtěli byste využít místo v kuchyni na maximum? Konec slepých míst! Jen ať má všechno své místo. Nechte se inspirovat nápady, které vymyslel již někdo před vámi... Číst více →Chybně navržená kuchyně se může citelně prodražit. Češi radí, jak se tomu vyvarovat

Jaké jsou trendy moderní kuchyně, jak vylepšit tu vaši a ještě u toho ušetřit? Inspirujte se moderními kuchyňskými linkami v naší fotogalerii... Číst více →Nevýhody kuchyní do U a proč se nevyplatí recirkulační digestoř – vyzpovídali jsme české hospodyňky

Lámete si hlavu s návrhem kuchyně? Vsadili jsme na recenze (ne)spokojených majitelů těch nejluxusnějších kuchyní v Česku a vyslechli si jejich názory... Číst více →