HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Garážová vrata – porovnání cen

Pokud máte nebo plánujete mít u domu garáž, tak vás výběr garážových vrat nemine. V tomto článku si řekneme základní výhody a nevýhody nejpoužívanějších typů garážových vrat (rolovacích a sekčních) a pustíme se také do porovnání vlastností a cen. 


rolovací garážová vrata
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Nejpoužívanější garážová vrata u českých rodinných bývají sekční a rolovací.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata jsou z obou výše zmíněných typů používanější. Princip těchto garážových vrat je v tom, že jsou rozdělené do více či méně sekcí a mezi sekcemi je možný ohyb. Z boku jsou celá vrata vedená v liště a jejich otevření probíhá tak, že se odsouvají po vedení, které je připevněné na stropě garáže.

Hlavní výhodou sekčních vrat jsou kvalitně zaizolované sekce (panely, lamely) polyuretanovou pěnou. Vedení sekcí (panelů) je jednoduché a spolehlivé. Sekční vrata zajišťují i dobrou odolnost vůči vloupání.

Nevýhodou sekčních vrat je ta, že si jejich horním vedením blkokujete strop garáže, který byste mohli jinak využít pro zavěšení či uložení jiných věcí.

Porovnání cen – sekční garážová vrata

[hk:22]

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata fungují na stejném principu jako předokenní rolety, jen s tím rozdílem, že nejsou zvenku stavebního otvoru, ale jsou zevnitř. Lamely jsou podstatně užší než u sekčních vrat, aby je bylo možné navinout na vřeteno, které je schované v boxu a umístěné nad vstupem do garáže.

Jejich hlavní výhodou oproti sekčním vratům je absence vodicích lišt a potřebného místa pro samotná garážová vrata na stropě garáže. Nutný je však prostor mezi stropem a hranou stavebního otvoru (vstupu) alespoň 40 cm pro umístění navíjecího boxu.

Nevýhody rolovacích garážových vrat: Díky tlaku na co nejmenší prostor při navinutí, nejsou lamely rolovacích garážových vrat tak izolované jako je tomu u sekčních a bezpečnost proti vniknutí je také menší.

Porovnání cen – rolovací garážová vrata

[hk:23]

Jaké máte s garážovými vraty zkušenosti vy? Vybrali byste si sekční nebo rolovací? Podělte se o své názory s dalšími čtenáři v naší diskusi.

Photocredit: Cary Peterson

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
12.10.2015

2

Vnější zastínění 2. díl – Jak stínit dům zvenku? Předokenní žaluzie, rolety a stromy

Jaké výhody mají předokenní žaluzie, venkovní rolety a stromy? Zajímavé realizace vnějších rolet a žaluzií pak najdete ve fotogalerii.

Předokenní rolety slibují dokonalý stín, úspory tepla i bezpečí

Jaké funkce mají předokenní venkovní rolety a na to si dát pozor?

Venkovní rolety: Vše co o nich musíte vědět

Zvažujete pro svůj dům venkovní rolety? Jaké jsou možnosti?

Garážové stání svépomocí: montážní návod a projekt ke stažení

Zvažujete u vašeho domu garážové stání pro své auto? Postavte si ho svépomocí. Dáme vám podrobný montážní návod včetěn výkresové dokuemntace ke stažení zdarma.

Historie garáží: Vznikly kvůli zápachu koní, součástí domů se staly po válce

Proč páchly luxusní vozy po zvířatech, kde vůbec původně vznikly garáže a kdy bylo vynalezeno dálkové ovládání garážových vrat? Přečtěte si o zajímavostech a historii.

Návrh a realizace dřevěné garáže na auta s obytným podkrovím – návod, jak na to

Mít vlastní garáž je snem mnoha motoristů. V dnešním článku jsme se zaměřili na garáže ze dřeva včetně návrhu i možností provedení. Načerpejte rady i inspiraci.

Garážové stání u domu – různé typy a inspirace, ukázkový postup výstavby

V dnešním článku se zaměříme na garážové stání pro auto řešené formou dřevěné konstrukce. Máme pro vás taky spoustu inspirace na různé typy garážových stání pro vaše auto.