HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dechberoucí rekonstrukce koupelny – podívejte se na fotky před a po

Manželský pár si vysnil novou koupelnu, bylo však zapotřebí kompletní rekonstrukce celého prostoru. Tmavý a zastaralý nábytek byl vyměněný za nový, světlý a moderní. Prostor se díky tomuto zásahu opticky zvětšil a přecpaná koupelna působila najednou lehce, vzdušně a otevřeně. Nahlédněte do galerie a porovnejte fotografie před a po rekonstrukci.


rekonstrukce koupelny – fotky před a po
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Gabriela Matuchová, CKBD – HAUS 2690 DSGN BUILD (se souhlasem)

Koupelna, která odráží životní styl majitelů

Manželský pár dlouho snil o přestavbě své ne příliš moderní koupelny. Oba se shodli na jednotném stylu, kterým chtějí pojmout tuto zcela novou místnost. Jejich představa spočívala v luxusním hotelovém apartmá s nádechem selského stylu moderního statku. Součástí měly být i nadčasové, a přitom nenáročné úpravy a různá příslušenství. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit o úspěšné kombinaci těchto dvou zcela odlišných stylů.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Gabriela Matuchová, CKBD – HAUS 2690 DSGN BUILD (se souhlasem), Gabriela Matuchova, CKBD – HAUS 2690 DSGN BUILD (se souhlasem)

Požadavky byly mimo jiné i na toaletní potřeby a dostatečný úložný prostor. Mezi preference patřila i sprcha pro dvě osoby a volně stojící vana, která je v dnešní době velice žádaná díky svým estetickým vlastnostem.     

Chyby ve špatné dispozici před rekonstrukcí

Stav této koupelny před rekonstrukcí byl perfektním příkladem špatně využitého prostoru. Místnost je sama o sobě překvapivě velká, avšak místy byla nevyužitá. Téměř polovinu koupelny zabírala obložená vana a sprchový kout byl doslova nacpaný mezi vanou a skříní na prádlo. Původní umyvadlo bylo dlouhé téměř 2 metry a nenabízelo příliš užitného prostoru pro toaletní potřeby, ručníky, mýdla atd. 

Okamžitý a instinktivně navržený plán

Designérka svým návrhem zlepšila nejen funkčnost celého chodu koupelny, přidala páru i moderní komfort. Půdorys nového projektu najdete v naší fotogalerii i s původní dispozicí a provedenými změnami. Soukromé WC bylo zachováno, odstraněním dveří z koupelny do šatny bylo umožněno návrhu oné velké sprchy pro dvě osoby. Každý z manželů má vlastní umyvadlo (jsou umístěná naproti sobě) s úložným prostorem, jehož systematičnost převážně ženy ocení. Koupelna byla doplněna navíc o vyhřívanou podlahu a zrcadla na dveřích.

Hra s vhodnou volbou barev a vzorů

Uklidňující zelenošedá barva stěn nezůstala bez povšimnutí a měla velký vliv na celkový vzhled a dojem z této místnosti. Jasnou volbou byla tedy hnědá, šedá, bílá a matná černá. Náročný byl i výběr těch správných vzorů dlaždic, aby ladily s celkovým návrhem koupelny. Pro hlavní chodbu byly vybrány dřevo-dekorové porcelánové dlaždice. Sprchové stěny jsou naopak doplněny o jednoduché, velkoformátové dlaždice bílé barvy s mozaikovými květinovými akcenty.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.01.2022

Photocredit: Gabriela Matuchová, CKBD – HAUS 2690 DSGN BUILD (se souhlasem)

3

Rekonstrukce koupelny: Fotogalerie a inspirace

Čeká Vás rekonstrukce koupelny? Než se pustíte do díla, podívejte se zde.

Vinylové tapety jsou dobrým řešením do koupelny i kuchyně

Hledáte tapety do kuchyně nebo koupelny? Vinylové tapety jsou výborným řešením. Proč zrovna vinylové, se dozvíte v tomto článku.

Sprchový box není jen levné řešení. Vaší koupelně vtiskne i eleganci

Sprchové boxy nejsou nutně jen levné řešení. Do vaší koupelny mohou vnést luxus a relaxaci, pokud si vyberete sprchový masážní box či parní sprchový box.

Obklady do koupelny: Jaké zvolit? Rady, tipy, inspirace

Jaké zvolit obklady do koupelny, abyste se v ní cítili příjemně po mnoho let? V dnešním článku vám poradíme. Koupelna je pro nás všechny totiž nedílnou součástí domácnosti a trávíme v ní mnoho času.

Jaké jsou trendy v koupelnách? Moderní technologie, ale i námi oblíbené dřevo

Nejen loni, ale i tento rok budou trendům v bydlení vládnout přírodní materiály. A jak to souvisí s trendy pro koupelny?

Venkovní koupelna: Problém s odvětráváním se v ní neřeší

Chtěli byste mít koupelnu uprostřed lesa? Neodděluje přírodní prostředí od toho lidského, dává procítit senzaci z toho, že můžete být „venku i uvnitř“. A je naprosto šetrná vůči okolní přírodě.

3D epoxidové podlahy do kuchyně i koupelny: originální a trvanlivé řešení, které budí emoce

Procházka po mořském dně, meditace na útesu či spaní v oblacích. 3D podlahy vám zajistí nečekané zážitky. Více v naší galerii.

Jak správně vybrat umyvadlo – rozměry, ergonomie, inspirace

Koupelnu máte již vymyšlenou, ale lámete si hlavu nad volbou umyvadla? Přečtěte si několik důležitých rozměrů a zvažte zásadní kritéria, pak budete mít vyhráno.

Vodovodní umyvadlová baterie – rady pro výběr a inspirace do vaší koupelny

Dokončujete novou nebo rekonstruujete starou koupelnu a chybí vám vodovodní umyvadlová baterie? Nevíte, jaký druh zvolit? Inspirujte se v galerii s originálními typy a nápady.

Svépomocí si zrekonstruovali podkroví u rodičů za 250 tisíc. Výsledek je dokonalý

Rodiče jim nabídli pomocnou ruku, a tak mladá rodina s rekonstrukcí podkroví neváhala. Obešli se dokonce bez hypotéky. Nedopatřením ovšem vyhodili klenot celého podkroví.