HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Vodovodní umyvadlová baterie – rady pro výběr a inspirace do vaší koupelny

Stavíte nebo rekonstruujete? Pak jistě došlo i na novou koupelnu. V tomto článku jsme se zaměřili na vodovodní umyvadlové baterie do koupelny, kterých je nepřeberné množství. Vysvětlíme vám podle čeho je dobré vodovodní baterii vybírat a nabídneme velkou spoustu inspirace, ze které si jistě vyberete.


Vodovodní umyvadlová baterie
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: PickComfort (Flickr CC by 2.0)

Než začneme s výběrem umyvadlové baterie

Ještě předtím, než začneme vybírat vhodné umyvadlo a umyvadlovou baterii, je potřeba rozhodnut, jestli chceme vodovodní baterii na zeď (tzv. podomítková umyvadlová baterie) nebo vodovodní baterii stojánkovou (je přisazená na samotném umyvadle).

Fotogalerie:

ⓘ Foto: PickComfort (Flickr CC by 2.0), Homelava, Garden Planters, The Inspired Room

Mohlo by vás zajímat: Jak správně vybrat umyvadlo – rozměry, ergonomie, inspirace

Moderní vodovodní baterie do koupelny

V dnešní době je moderní umyvadlová baterie na zeď a volně stojící vanová baterie (tzv. podlahová baterie). Dále je moderní černá vodovodní baterie, retro styl a různé atypické tvary baterií. Všechny tyto trendy varianty si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Mohlo by vás zajímat: Jaké jsou trendy v koupelnách? Moderní technologie, ale i námi oblíbené dřevo

Vodovodní baterie – materiály

Nerezová ocel, chrom a mosaz jsou nejčastější materiály, ze kterých se vodovodní baterie vyrábí. Mosazné baterie do koupelny jsou kvalitní, a pokud se pro ně rozhodneme, máme zaručenou jejich dlouhou životnost, ale také práci s její údržbou. Ošetřování a čištění takové baterie musí být šetrné a pravidelné, pokud chceme, aby byla stále pěkná, funkční a reprezentativní. Chrom a nerez jsou naopak materiály, o které je velmi jednoduché pečovat. Stačí nám k tomu například obyčejný citron nebo ocet.

Ovládání vodovodní baterie – 3 typy:

Páková baterie

Páková baterie je univerzální, využívá se u dřezové, vanové, sprchové i umyvadlové baterie. Její ovládání je jednoduché, jednou rukou dokážete nastavit požadovanou teplotu i sílu proudu vody.

Kohoutková baterie

Kohoutková umyvadlová baterie není příliš praktická, požadovanou teplotu i sílu proudu vody si regulujete ručně otáčením obou kohoutků. Jedná se však o velmi estetické a designové varianty vodovodních baterií.

Termostatická baterie

Termostatická vodovodní baterie má zabudovaný termostat, který má přednastavenou teplotu. Tento typ baterie ocení například rodiny s malými dětmi, protože díky snižují riziko opaření horkou vodou.

3 dobré rady na závěr:

  1. Dopředu si změřte nebo zjistěte přesnou velikost umyvadla, abyste k němu koupili odpovídající velikost vodovodní baterie. Není nic horšího, než když vám voda stéká mimo umyvadlo nebo naopak ani na střed umyvadla nedoteče.
  2. Určitě neuděláte chybu, když si zakoupíte umyvadlo s umyvadlovou baterií v setu. Předejdete potenciálním komplikacím a ušetříte si rozhodování i pár korun.
  3. Pozor na správnou rozteč baterie (vzdálenost rozestupu vodovodních trubek ve stěně). Rozměry se mohou lišit podle konkrétního výrobce, nejčastěji je rozteč 100 mm nebo 150 mm. 

Připravili jsme si pro vás bohatou galerii plnou zajímavých, moderních i originálních umyvadlových baterií. Inspirujte se a nalezněte v ní svoji favoritku mezi vodovodními bateriemi.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
25.02.2022

Photocredit: PickComfort (Flickr CC by 2.0)

1

Rekonstrukce koupelny: Fotogalerie a inspirace

Čeká Vás rekonstrukce koupelny? Než se pustíte do díla, podívejte se zde.

Sprchový kout: Inspirace a praktické rady pro jeho zařízení

Sprchový kout se vyrábí v řadě podob. Je lepší sprchový kout s vaničkou nebo bez vaničky? A podle čeho vybrat sprchovou baterii? Vše se dozvíte v tomto článku.

Sprchový box není jen levné řešení. Vaší koupelně vtiskne i eleganci

Sprchové boxy nejsou nutně jen levné řešení. Do vaší koupelny mohou vnést luxus a relaxaci, pokud si vyberete sprchový masážní box či parní sprchový box.

77 tipů a triků, jak ušetřit na energiích

Roční vyúčtování energií je stále vyšší? Zkuste dodržovat pár pravidel, díky kterým ušetříte vaše peníze. Nechte se inspirovat jednoduchými tipy na úsporu energií.

Elektrický topný žebřík do koupelny: Jak jej správně vybrat?

Máte v koupelně rádi teplo a příjemné prostředí? Řešíte nepříjemný chlad nebo chcete mít prostě suché ručníky? Zatopte si elektrickým topným žebříkem. Poradíme vám, jak topný žebřík do koupelny vybrat.

Změkčovače vody: 3 tipy, jak se zbavit tvrdé vody

Taky patříte mezi ty, které trápí tvrdá voda? Pojďte se podívat na 3 tipy, jak s tvrdou vodou zatočit. Koupíte změkčovač vody, nebo se pustíte do alternativních metod změkčení tvrdé vody?

Obklady do koupelny: Jaké zvolit? Rady, tipy, inspirace

Jaké zvolit obklady do koupelny, abyste se v ní cítili příjemně po mnoho let? V dnešním článku vám poradíme. Koupelna je pro nás všechny totiž nedílnou součástí domácnosti a trávíme v ní mnoho času.

Zkušenosti z českých dřevostaveb: Udělali byste dnes něco jinak?

Zeptali jsme se zkušených stavebníků, co by dnes udělali na svém domě jinak, kdyby znovu stavěli. Přečtěte si cenné informace, jakých chyb se při stavbě domu vyvarovat.

Dechberoucí rekonstrukce koupelny – podívejte se na fotky před a po

Rekonstrukce celé této koupelny bere dech a výsledek pro vás bude dozajista inspirací. Vyměněn byl i koupelnový nábytek a doplňky, naopak přidáno bylo podlahové vytápění. Podívejte se na stav před a po.

20 tipů na volně stojící vany a další zajímavá inspirace pro vaši koupelnu

Vybíráte volně stojící vanu? Prohlédněte si bohatou galerii a přečtěte si několik tipů, jak při výběru postupovat a co brát v potaz.