HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Pelíšky pro psa: Jak ho vybrat nebo vyrobit svépomocí?

Svému pejskovi můžete složit deku nebo vyčlenit starou matraci. Mnohem lépe se ale bude cítit v pohodlném psím pelíšku. A vy do bytu můžete získat praktický i nápaditý kousek, který bude ladit se zbytkem interiéru. S trochou zručnosti můžete pelech pro psa ušít i sami doma. Jaká kritéria by měl pelíšek splňovat? Na co při výběru nebo výrobě nezapomenout? Inspirovat se můžete v naší fotogalerii. 


pelíšek pro psa
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: dailyinvention

Každý malý i velký pes by měl mít své místo, kde se může nerušeně stočit do klubíčka a odpočívat. Možná se i váš pejsek před spaním točí dokola, přešlapuje nebo se tlapkou snaží nahrnout deku. Vede ho k tomu přirozená potřeba. Když ještě psi žili ve volné přírodě, vyšlapávali si kolečko v místě, kde se chtěli uložit ke spánku. Pohodlný luxusní pelíšek by jim měl umožnit, aby si podobně jako to dělali jejich předkové, vytvořili místo, kde se jim bude dobře spát. Proto by měl pelíšek pro psy splňovat následující kritéria.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: dailyinvention, Gemma Stiles, reader of the pack

Pohodlný pelíšek pro psa

  • Velikost – pelíšek pro psa musí být dostatečně velký, aby se do něho pejsek dobře vešel, a to nejen stočený dokolečka. Pelech musí pejskovi umožnit protáhnout se nebo si ustlat podle toho, jak je mu to zrovna pohodlné.
  • Materiál – pelíšky pro psy se vyrábí z různých materiálů. Vhodné je zvolit kompromis, protože pelíšek by neměl být příliš měkký nebo naopak tvrdý. Pokud ho umístíte na chladnou podlahu (např. beton), měla by spodní část být odolná vůči chladu a vlhkosti. Materiál volte takový, který se dobře udržuje. Při údržbě oceníte snímatelné potahy, které můžete snadno vyprat. Samozřejmostí by měla být nezávadnost materiálu, protože nikdy nevíte, kdy se pejsek rozhodne pelíšek ochutnat.
  • Tvar – pelíšky pro psa jsou dostupné v různých tvarech a designu. Častým typem jsou oválné nebo kulaté pelechy s vyvýšeným okrajem. Vyrábí se také látkové pelíšky ve tvaru boudy, jež vyhovují především bojácnějším pejskům, kteří často hledají úkryt. Jiné pelechy zase připomínají postele a poskytují opravdu velký komfort.
  • Cena – pelechy pro psy se prodávají ve velkém cenovém rozpětí. Záleží přitom na výše uvedených parametrech, kolik za pelíšek nakonec zaplatíte. Levnější stojí několik stokorun, za luxusní vydáte i několik tisíc korun.
  • Design – pokud toužíte po tom, aby pelíšek ladil s vaším interiérem, protože ho umístíte třeba v obývacím pokoji, budete pelíšek určitě vybírat i podle designu. Pelíšek pro psa může být skutečně nápaditým doplňkem a můžete mu propůjčit docela osobitý ráz, pokud si ho doma vyrobíte sami nebo ho alespoň dotvoříte.

Návod na výrobu pelíšku pro psa

Pokud rádi tvoříte, nic nebrání tomu, abyste pelíšek svému čtyřnohému kamarádovi vyrobili sami. Pro větší psy můžete ušít pelíšek připomínající dětský bazének (oválný nebo kulatý s vyvýšenými okraji), pro menší pejsky se hodí pelíšek ve tvaru týpí.

  • Potřebovat budete: látku (pevnou a snadno udržovatelnou), molitan, nůžky, fixy, noviny, šicí potřeby.
  • Postup: nejprve si pelíšek změřte a nakreslete si šablonu. Sešijte dvě látky k sobě a všijte do nich molitan (pokud je kratší, můžete ho slepit lepidlem nebo sešít), tak si připravíte dno. Podle obvodu dna odměříte délku okraje, jeho výšku zvolte mezi 15 až 20 cm dle velikosti psa. Obvod vytvoříme tak, že sešijeme opět dvě látky k sobě a všijeme do nich molitan. Následně obvod přišijeme ke dnu.

Jaký pelíšek jste pro svého pejska vybrali vy? 

Máte rádi články s DIY tematikou, tipy pro kutily a návody na výrobu svépomocí?

Zadejte svůj e-mail a my Vám dáme vědět vždy, když vyjde nový. Už tak o žádný nepřijdete.

E-MAIL
ULOŽIT
Pozn.: Kliknutím na tlačítko ULOŽIT udělujete souhlas se zpracováním a uchováním Vaší e-mailové adresy za účelem zaslání informace o novém dílu tohoto seriálu.


P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
07.09.2015

Photocredit: dailyinvention

8

Polstry na zahradní nábytek: Rady, tipy inspirace

Vybíráte polstry na zahradní nábytek? V tomto článku najdete důležité informace podle čeho polstry vybírat, jaké jsou materiály a jak je udržovat.

Jak vybrat dětské hřiště na zahradu?

Dětské hřiště na zahradě je sen. Zatímco dospělí hledí především na bezpečnost, děti se chtějí bavit. Jak dětské hřiště vybrat?

Jaké dětské hračky pořídit na zahradu?

Vyberte svému dítěti hračky na zahradu, které ho budou bavit, podnítí jeho fantazii a zabaví ho. Vybírejte z fotogalerie.

Bouda pro psa: Jak na to?

Bouda pro psa a její velikost záleží na velikosti vašeho pejska. Je důležité, aby se psi v boudě cítil bezpečně ale pohodlně. Ukážeme si, jak na to.

Rozkládací postel s úložným prostorem i bez. Jak vybrat tu nejlepší?

Přemýšlíte, zda ušetřit místo v malém prostoru rozkládací postelí s úložným prostorem, nebo sklápěcí postelí? Přečtěte si, jaké výhody i nevýhody obě varianty mají i jaká je jejich aktuální cena.

Když zvířata bydlí lépe než lidé, aneb pelíšky, které jste ještě neviděli

Zvířecí gauče, horolezecké stěny a houpací sítě. Podívejte se na to nejzajímavější ze světa zvířecího nábytku a neuvěříte svým očím.

Vyrobte dětem jednoduchou dřevěnou hračku, kterou nepustí z rukou

Výroba dřevěné hračky nemusí být složitou záležitostí. Naučte se, jak vyrobit krásné a jednoduché dětské hračky ze dřeva během pár minut.

Co udělat pro to, aby dřevo ve stájích pro koně vydrželo

Je opravdu možné použít dřevo v koňských stájích všude? A na co je nutné si dát pozor? Odpovědi na tyto otázky a další tipy se dozvíte v našem článku.

Jak vyrobit domácí ruční papír snadno ve třech krocích

Nebojíte se výzev? Vyzkoušejte si prastarou metodu a vyrobte si krásný ruční papír v domácích podmínkách. Sežeňte si kus starých novin, rám a trochu vody. Máme pro vás jednoduchý návod ve třech krocích.