HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

20+ inspirace na lesní přístřešky, které si postavíte sami a poslouží jako skvělý úkryt

Vzít si volno od všeho toho ruchu města a kolotoče práce, dětí nebo školy a úplně vypnout. To je stále častější přání spousty z nás. Není lepší způsob než si zabalit do batohu jen to nejnutnější, vypnout mobilní přístroje a vyrazit do přírody. A tentokrát si nemusíte brát ani stan. Inspirujte se roztomilými lesními přístřešky, které si zvládnete postavit sami.


lesní přístřešek
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nicolás Boullosa (Flickr CC 2.0)

Postavit si jednoduchý lesní přístřešek na přespání zvládne opravdu každý. To nejjednodušší je posbírat větší větve, které se opřou o kmen stromu, čímž se vytvoří chýše, do které se dá schovat. Přes větve můžeme naskládat jehličí nebo mech, který nás ochrání i před menším deštěm. A pokud si na to troufáte a se dřevem to umíte, můžete si postavit propracovanější přístřešek, který vám poskytne bezpečný úkryt i na několik dní. Inspiraci na jednoduchá a originální lesní „áčka“ načerpejte v naší galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nicolás Boullosa (Flickr CC 2.0), Nicolás Boullosa (Flickr CC 2.0), E M, Sarah Roach

Mohlo by vás zajímat: Fenomén tramping – jak ovlivnil české chutě stavět sruby a chaty v přírodě


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.05.2022

Photocredit: Nicolás Boullosa (Flickr CC 2.0)

1

Video: Jak postavit jednoduchý lesní úkryt

Přemýšleli jste někdy, zda byste dokázali přežít v divočině? Ve videu se naučíte postavit šikovný úkryt pro nouzové přespání v lese.

Cabin ED: Útěk do divočiny může skončit tragédií nebo ubytováním v luxusní chatě

Kombinovaná dřevostavba, která se inspirovala tvarem andských velehor, nabízí útočiště odvážným dobrodruhům i milovníkům přírody. Prohlédněte si ji ve fotogalerii.

Užijte si digitální detox a dokonalý relax v chatě uprostřed lesa

Jedině chata, ke které ani nevede cesta, dokáže zajistit úplnou relaxaci a digitální detox. Dokázali byste v ní strávit pár dní?

Rozhovor s brněnskými studenty, kteří navrhli stylovou lesní útulnu z plastového odpadu

Plastic Crystal je lesní útulna z velké části vyrobená z recyklovaného plastu, kterou navrhli tři studenti brněnské architektury. Prohlédněte si tento unikátní projekt zblízka.

Luxusní camping je hitem sezóny – tipy na nejlepší místa

Glamping je nová verze kempování v luxusním stylu a zároveň v co největším sepětí s okolní krajinou. Víte, kam za ním v Česku i Evropě vyrazit?

Glamping aneb revoluce v kempování – 12 způsobů, jak zažít dovolenou pod stanem trochu jinak

Rádi byste odletěli na pěknou luxusní dovolenou, ale vaši přátelé by jeli raději pod stan? Co takhle spojit tyto dvě myšlenky? Glamping je moderní verzí kempování.

Nebezpečí při sběru a zpracování hub – nepřineste si z lesa otravu

Zpracování a skladování bývá u hub nejčastější příčinou otravy. Jak se mu vyvarovat a nepřinést z lesa otravu?