HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Užijte si digitální detox a dokonalý relax v chatě uprostřed lesa

Češi odjakživa milují chaty a chalupy. Rádi odjíždějí v pátek ven z města a tráví víkend uprostřed přírody. Už dávno ale pobyt na chalupě neznamená víkend strávený obděláváním zahrádky a zvelebováním chalupy. Stále více lidé tráví volný čas daleko od ruchu města a dál od civilizace odpočinkem. Chaty a chalupy jsou čím dál luxusnější a dokážou poskytnout komfort a hledané útočiště, kde může člověk strávit klidný víkend s knížkou v ruce nebo procházkami po okolní přírodě. Jako například v ukryté chatě, kterou dnes navštívíme.


Malý domek uprostřed hlubokého lesa
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Chalupa by měla být dokonalým útočištěm pro ty, kdo hledají klid a pohodlí. To hledal i starší pár, Anna a David, kteří chtěli občas utéct velkomětskému životu a užít si pár naprosto ničím nerušených dnů v srdci přírody. Tak vznikl Little bear (Malý medvěd), luxusní chata ukrytá uprostřed lesů. Prohlédněte si ji celou zblízka v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Digitální detox

Malý medvěd stojí na louce pokryté tisíci modrými zvonky, která je ukrytá uprostřed rozsáhlých lesů v oblasti nedaleko od metropole, přesto je dostatečně divoká a vzdálená od civilizace. Přestože její interiér poskytuje dostatek pohodlí, je určená k jednoduchému přebývání bez technických vymožeností. Celá chata je zařízena a postavena tak, aby sloužila především k relaxaci a očištění mysli od každodenního stresu moderního života. Stojí daleko od ostatních obydlí a v její blízkosti žijí pouze divoká zvířata. Chybí v ní dokonce wifi a televize, takže svým obyvatelům umožňuje strávit dva tři dny bez rušivých vlivů internetu a zpráv o dění ve světě. Venku má naopak svoji vlastní dřevěnou ekologicky vyhřívanou vanu, ve které se dá relaxovat i v zimních dnech. „Tato chata má velký vliv na náš život, který byl ovlivněn ruchem velkoměsta. Dříve jsem měla problém usnout. Teď už spím úplně bez problémů, pochvaluje si Anna jejich oázu klidu.

Útulně propojený interiér

Interiér chaty je díky svým malým rozměrům velmi útulný. Jde v podstatě o jednu velkou místnost, ve které se nachází vše – ložnice s velkou manželskou postelí, jídelna se stolkem a židlemi a plně zařízený kuchyňský kout. Do místnosti se vešla i příjemná křesílka, která nabízejí obyvatelům posezení před krbem, a pohovka se stolkem v podobě staré truhly. Oddělená je pouze koupelna se sprchovým koutem. Ačkoliv se vše nachází v jedné místosti, prostory jsou důmyslně odděleny a každá místnost má svoji vlastní intimitu. Přitom je vše krásně propojené. Stěny chaty jsou navíc téměř z poloviny prosklené a tato velká okna od podlahy až ke stropu se dají celá otevřít. Nabízejí uklidňující výhled do okolního lesa a v létě po otevření oken i částečné splynutí chaty s okolní přírodou.

Relaxace vevnitř i venku

Na útulnosti a vřelosti dodává chatě i krb na dřevo, který dokáže rychle vyhřát celý prostor. Umělé kožešiny a hrubé opracování dřeva jak na podlaze, trámech stropu a zdech, tak na veškerém nábytku vyvolávají dojem přirozeného prostředí. Spoustu prostoru k odpočinku, které uvnitř nabízejí křesla, pohovka a postel ještě rozšiřuje venkovní posezení. Před chatkou je nejen malá teráska s lehátky a stolečkem na snídani či odpolední kávu, ale na blízké louce se nachází posezení u večerního grilu. Můžete si sednout na dřevěné lavičky, zabalit se do kožešiny, pít horké kakao, pozorovat oheň a poslouchat zvuky okolního lesa.

Ukrytá v lese, bez cesty a pračky

To, že je chata opravdu skrytá uprostřed lesa, dosvědčuje i neexistence cesty k ní. Autem se k chatě dojet nedá, musíte zaparkovat dobrý kilometr od ní a veškeré věci si donést po malé pěšince pěšky. Majitelé mají praktické kolečko na převážení kufrů a tašek s nákupy. Přestože trocha civilizace v podobě trouby, plynového vařiče a ledničky v chatě je, chybí tam pračka. Obyvatelé si perou vše ručně a suší na dřevěném vyhřívaném sušáku. To vše jim dodává aspoň na pár dní pocit jednoduchého, nekomplikovaného života. Podívejte se na více fotek této chaty ve fotogalerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
30.09.2018

Photocredit: Images Unique Home Stays

9

Maringotka k bydlení nebo jako chata: Za kolik je na prodej?

Maringotky k bydlení nebo jako chata jsou stále populární. Maringotka na prodej je možná za odvoz nebo i za statisíce. Jak se v nich bydlí? Dozvíte se zde.

Dřevník a přístřešek na dřevo: Uskladňujeme palivové dřevo

Dřevníky a přístřešky na dřevo jsou výbornými pomocníky pro skladování palivového dříví. Podívejte se, kde dřevník postavit a jakou zvolit konstrukci.

Tiny House jako fenomén: Chytré bydlení, kde není ani centimetr navíc

Účelné bydlení ve vlastním domku, ale na minimální ploše. I tak by se dal charakterizovat fenomén tiny house. Co všechno se za tímto pojmem skrývá a jak se v malých domcích trvale bydlí?

Ověřené tipy, jak přifouknout malý byt

Jak zařídit malý byt, aby mohl plnohodnotně konkurovat větším bytům? Stačí porozumět radám interiérových architektů a můžete se místo do tmavého kutlochu vracet do příjemného a pohodlného interiéru. Přinášíme vám souhrn ověřených rad, jak vyzrát na malý byt.

Před shonem velkoměsta utekli pod tropické palmy. Prohlédněte si dřevostavbu Palmyra House.

Víkendová chata na indický způsob nebo spíše luxusní dřevostavba mezi tropickými palmami – tak by se dala charakterizovat stavba Palmyra House. Podívejte se, jak vypadá netradiční útočiště před ruchem velkoměsta.

Domek pro fanoušky Pána prstenů

Také jste si oblíbili malé útulné domečky, ve kterých bydlí hobité, odvážní obyvatelé Středozemě? Pak pojďte s námi jeden takový hobití domeček navštívit.

Chata pro lidi, kteří milují drsný severský les a moře

Jaké jsou typické tradiční dřevostavby v Estonsku? Říká se jim koda. Tamní architekti přišli s novinkou a jejich archaický design upravili pro potřeby moderního bydlení. Jak to dopadlo?

Úžasná proměna staré alpské stodoly

Ze staré stodoly dokázali švýcarští architekti vykouzlit velmi stylové bydlení. Podívejte se na úžasnou proměnu, kdy se z ruiny na odpis stal luxusní apartmán.

Lesní terapie: Jak vám mohou pravidelné procházky v lese pomoci?

Pravidelný pobyt v lese vám může nahradit návštěvu lékaře. Zbavuje vás stresu, zvyšuje vaši imunitu, prospívá soustředění. Přečtěte si více o těchto lázních pro tělo i duši.

Nejslavnější filmové lesy: Kde se natáčely Hvězdné války či Predátor?

Hollywood si umí přírodní kulisy pro natáčení dobře vybrat. Které lesy se díky nim změnily na Antarktidu nebo mimozemskou planetu?