HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Střecha z moderních dřevěných elementů, na které parkují auta

Navštivte s námi nově postavenou dřevěnou halu, na jejíž střeše se dá parkovat. Slouží jako obchodní a logistické centrum s administraticvním zázemím. Zároveň je tento projekt špičkovým příkladem ekologické a udržitelné dřevostavby. Prohlédněte si ji zblízka.


Střecha z moderních dřevěných elementů
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Novatop

Koncem září byl zahájen provoz v novém nákupním a logistickém centru ve švýcarském Märstettenu. Pro skladování dřevěných materiálů slouží nová hala s téměř hektarovou plochou, která je překlenuta speciálně konstruovanými dřevěnými nosníky. V druhém podlaží nad halou jsou kancelářské plochy, část střechy slouží pro parkování osobních aut.

 

Užitečná dřevostavba, která navíc šetří životní prostředí

Jedním z klíčových prvků střešní konstrukce jsou na míru vyrobené Novatop elementy vyrobené v ČR, převážně ve formátu 2 100 × 5 000 mm s požární odolností REI 60. Jedná se o jedinečnou dřevostavbu, první svého druhu ve Švýcarsku, která díky použitým materiálů odebere z atmosféry 3 427 tun CO2 a aktivně tak přispívá k ochraně klimatu. Díky skvěle koordinované spolupráci 13 stavebních firem, které se na stavbě podílely, mohla být hala uvedena do provozu za 34 týdnů od zahájení stavby. 

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Stavba v číslech:
Pozemek: 12 000 m2
Zastavěná plocha: 60 × 150 m 
Skladová hala: 8 700 m2
Kanceláře: 1 200 m2
Parkování na střeše: 55 míst 
Rozpětí nosníkové konstrukce: 2 × 25 m 
Spojovací materiál: 30 000 vrutů 
Stavební prvky: 770 ks Novatop elementů, celková plocha 8 500 m2
Fasáda: sendvičové panely 3 130 m2, dřevo 960 m2
Projektant: SJB Kempter Fitze AG 


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
13.12.2018

Photocredit: Novatop

0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE